Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ПРОФЕСІЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ

Загрузка...

ПРОФЕСІЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ

Назва:
ПРОФЕСІЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,83 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат з психології
ПРОФЕСІЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ
ТА ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ


ПЛАН
Консультування.
Професійне консультування. Загальні підходи в профорієнтаційній роботі.
Рекомендації.
Додатки.


1.Щороку реальний попит на кваліфіковані психологічні послуги неухильно зростає і разом з тим зростає кількість псевдо-професіоналів, які пропонують такі послуги. Украй швидкий, вибуховий розвиток вітчизняного психологічно-го консультування, що відбувається останніми роками, призводить до розми-вання меж професійної і непрофесійної психологічної допомоги різним вер-ствам населення. Контролювати ринкову стихію, дбаючи як про захист клієнта, так і про захист професіонала, ніхто всерйоз поки що не намагається.
Таким чином, специфіка консультування у тому, що консультант відмовляється від погляду на клієнта, як на хворого, не зовсім здорового чи ненормального. Перед консультантом завжди знаходиться людина, яка пе-реживає не кращі часи і шукає допомоги.
Консультування - це передусім допомога клієнтові в кращому розумінні себе, усвідомленні своїх справжніх проблем, у саморегуляції, подоланні конфліктів, розв'язанні складних життєвих колізій. Це допомога в оптимізації життєдіяльності, спілкування, сфери сімейних, професійних стосунків, адаптації до нових, незвичних умов існування. Коротко кажучи, це допомога в гармонізації себе, свого оточення та способу життя.
Консультування є передусім превентивною, попереджальною роботою, яка не дає проблемам надто загостритися, стати хронічними. Інколи кон-сультування стає першою фазою подальшої глибокої і тривалої психотера-певтичної роботи. Під час консультування цілеспрямовано актуалізуються внутрішні ресурси людини, що звернулася по допомогу, стимулюються її власні потенції.
Завдання консультування, його ефективність та тривалість
З якими скаргами найчастіше звертаються до кризового консультанта люди? Вони перебувають у стані розпачу, пригніченості, розгубленості, переживаючи тяжку втрату, опинившись перед болісним вибором, втративши орієнтацію у своєму житті, їм страшно, вони нікому не довіряють, підозрюю-чи скрізь зради, несподівані напади, жахливі приниження, небезпечні взає-мини. Вони вкрай напружені, виснажені, самотні, нещасні. Кризові клієнти шукають допомоги навіть не у розв'язанні своїх реальних проблем, а у полег-шенні суб'єктивно нестерпного емоційного стану. І цей запит не можна не враховувати, хоча він інколи і не звучить.
Найперше завдання консультування - допомога клієнтові в усвідом-ленні його справжнього запиту. Людина має взяти на себе відповідальність за напрямок подальшої роботи, визначитися з пріоритетами, відповісти кон-кретно, над чим саме вона хоче працювати. Лише після цього вона буде здат-ною йти на той глибинний контакт, який абсолютно необхідний для досяг-нення стійкого успіху.
Перший крок на цьому шляху - поступово забезпечити певний рівень до-віри. Це завдання не вирішується одномоментно. На нього інколи витрачається чимало зустрічей. Але без такого адаптаційного етапу обійтися неможливо. Якщо довіри немає, контакт формальний, ніякого поступу вперед в усвідомленні влас-ної проблеми не буде. Щоб довіра зростала, консультант має створити безпечний простір, у якому людина поступово відчула б себе захищені.
3. Фрейд вважав, що таїна людини просочується крізь пори ЇЇ шкіри.
Треба навчитися її бачити, відчувати, розуміти. А для цього необхідно не лише слухати, а й уважно дивитись, придивлятись, спостерігаючи водночас і за собою, за власними відчуттями, які інколи стають найважливішими інди-каторами у роботі з клієнтом. У спостереженні дрібниць немає, важливою може стати будь-яка деталь.
Як людина домовляється про першу зустріч? Тривожно? Напружено? Надмірно деталізуючи всі можливі аспекти майбутньої роботи чи, навпаки, вкрай лаконічно, суто по-діловому? Як вона заходить до кімнати: рішучо, невпевнено, намагаючись довести, що з нею все гаразд? Яке місце для себе вибирає? Дехто сідає так, щоб обов'язково бачити перед собою двері, трима-ючи все під контролем, дехто шукає затишний куточок, щоб там заховатися.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок