Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Порушення пам’яті та її наслідки

Порушення пам’яті та її наслідки

Назва:
Порушення пам’яті та її наслідки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Порушення пам’яті та її наслідки”


ПЛАН
Вступ
1. Види пам’яті
2. Причини, які впливають на погіршення пам’яті
3. Природа та роль забування
4. Як покращувати свою пам’ять
Висновок
Список використаної літератури


Вступ 
Пам’ять — це генетична властивість, пов’язана з особистими якостями людини і виражена індивідуально. Згадайте, серед ваших знайомих напевне знайдуться такі, кому з легкістю вдається запам’ятати номери телефонів, дати, числа, тоді як в інших чудово розвинена зорова чи слухова пам’ять, а треті найкраще засвоюють інформацію, отриману з допомогою другої сигнальної системи, тобто через слово. Саме тому важко говорити про елементарний, єдиний для всіх тест перевірки стану пам’яті, який міг би претендувати на безумовну точність результату. Хоча для любителів тестів можна запропонувати таке: взяти список з десяти не пов’язаних між собою за змістом слів. Якщо після першого знайомства з ним вдалося запам’ятати 9-10 слів, можна говорити про дуже хорошу пам’ять, 7-8 слів вважається нормою, 4-6 — варто замислитися, менше чотирьох — пам’ять, скоріше за все, перебуває у плачевному стані.  
Когось природа обдаровує феноменальною пам’яттю, комусь відпускає рівно стільки, скільки потрібно для повноцінного життя, а комусь її ледве вистачає на те, щоб не забути свого імені. Чим же пояснити таку несправедливість? А річ у тім, що пам’ять загалом — один з найзагадковіших, малодосліджених психічних процесів. На дуже багато запитань, в тому числі й на це, досі не знайдено однозначної відповіді. Проте рівень пам’яті, достатній для навчання і адаптації в житті, є нормою. У противному разі слід шукати патологію.

1. Види пам’яті 
Усіма нашими знаннями та уміннями завдячуємо пластичності кори головного мозку — здатності утворювати, зміцнювати та відновлювати тимчасові нервові зв’язки. Нервова система людини здатна зберігати у закодованому вигляді інформацію, яка за певних умов може бути виведеною з цієї системи без порушення її властивостей та характеру. Пластичність — явище вроджене, вона у всіх різна, однак піддається тренуванню, її можна вдосконалювати. З віком пластичність погіршується. Нові тимчасові зв’язки утворюються повільніше. Оскільки мозок не переобтяжений новими тимчасовими зв’язками, то відновлюються старі тимчасові. Стає зрозумілим, чому люди похилого віку так часто згадують своє дитинство, хоча не пам’ятають останні події дня, тижня.
Чимало світових і вітчизняних психологів, які досліджували проблеми пам’яті, вважають, що є три етапи, через які інформація проходить, щоб зафіксуватися у мозку. Ці процеси відбуваються з допомогою видів пам’яті.
У науковій літературі існує поділ пам’яті за такими ознаками:—
за змістом того, що ми запам’ятовуємо (сенсорна, емоційна, словесно-логічна);
за участі волі (довільна і мимовільна);
за тривалістю збереження (короткочасна, довготривала).
Практика свідчить, якщо ушкоджена ліва проміжна ділянка кори головного мозку, то порушується словесна пам’ять (запам’ятовування розповідей, імен, слів). Якщо ж права, то людина втрачає здатність згадувати невербальну інформацію (малюнки, обличчя, мелодію тощо).
2. Причини, які впливають на погіршення пам’яті
Погіршення пам’яті може стати наслідком цілого ряду фізіологічних і психологічних проблем.
До першої групи належать загальне старіння організму, травми головного мозку і різні захворювання. В останньому випадку, крім загальновідомого атеросклерозу, пов’язаного з патологією головного мозку, найчастіше зустрічаються такі порушення, як синдром Корсакова і синдром Рібо.
Перший характеризується порушенням короткочасної пам’яті: людина може кілька разів вітатися з одними й тими ж людьми, забувати, куди вона йде, згадувати те, чого з нею не відбувалося, заповнюючи ділянки, що «випали», вигаданою чи отриманою зовні інформацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Порушення пам’яті та її наслідки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок