Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Спосіб життя та його вплив на психіку людини

Спосіб життя та його вплив на психіку людини

Назва:
Спосіб життя та його вплив на психіку людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Спосіб життя та його вплив на психіку людини


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Спосіб життя та його вплив на психіку людини”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з впливом різних факторів на психіку людини.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних та наукових джерел, присвячених проблемам психології;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що фактори навколишнього середовища та спосіб життя людини здійснюють значний вплив, можна сказати, формують психіку людини. Необхідно вивчати механізм впливу способу життя на психіку людини з метою профілактики небезпечного впливу та стимулювання позитивного.


Спосіб життя та його вплив на психіку людини
Спосіб життя багато в чому виражається в поведінці і діяльності людини.
Поведінка - взаємодія з навколишнім середовищем, опосередкована зовнішньою і внутрішньою активністю.
Діяльність - осмислене, цілеспрямоване поводження людини в соціальному середовищі.
Обидва ці визначення далеко не безперечні, але є цілком прийнятними в якості робочих.
У всіх аспектах людської діяльності і поводження виявляється, з одного боку, основа, успадкована від попередніх поколінь, а з іншого боку - уся безліч безперервних взаємодій фізичного і соціального середовища. Співвідношення вродженого і придбаного і, далі, біологічного і соціального - важлива частина аналізу даної проблеми.
Людська діяльність є головним джерелом культури і цивілізації і разом з тим основною руйнівною силою.
Доцільним є виділення зовнішньої і внутрішньої діяльності. Принципова спільність будівлі зовнішньої і внутрішньої діяльності визначається тим, що обидві вони опосередковують зв'язки людини зі світом.
Основними формами діяльності є: пізнання; спілкування; праця.
Основними видами (рівнями) діяльності є: гра; навчання; праця.
Поняття діяльності є основним для концепції, розробленої А. Н. Леонтьєвим. Це поняття, у силу його зв'язку з марксистською теорією, найбільше характерно для радянської психології. Його розгляд має сенс, тому що майже вся радянська психологія (у різному ступені) виявилася побудованою на цьому понятті (або при його активній участі).
Джерела теорії діяльності: об'єктивна рефлексологія Бехтерева; реактологія Корнілова; біхевіоризм Уотсона; культурно-історична концепція Виготського.
Особливо великий вплив культурно-історичної концепції Виготського. Розвиток вищих психічних функцій (по Виготському) містить у собі створення особливих зовнішніх засобів, що є як би психологічними знаряддями, що дозволяють домагатися значно більш високих результатів і якісно перебудовувати початкові елементарні психічні функції (діяльність - це культурне поводження, пов'язане з виготовленням і вживанням знарядь).
Принцип єдності свідомості і діяльності (вперше сформульований Рубінштейном у 1933 р.): психічне відображення, свідомість пов'язана з активною діяльністю, виходить з неї, у ній здійснюється, нею визначається. Відповідно до цього принципу, свідомість вторинна, воно виникає з діяльності. Цей принцип розвивався в працях С. Л. Рубінштейна й А. Н. Леонтьева, а також у працях інших представників теорії діяльності.
Цікавим представляється факт, що в пізніх роботах і Рубінштейн, і Леонтьев відмовилися (явно або неявно) від цих позицій. Ними розвиваються представлення про можливості самостійного розвитку і функціонування свідомості, його спонтанності.
Можна констатувати, що, будучи основним пояснювальним принципом радянської психології, теорія діяльності стримувала її розвиток. Разом з тим, розглядаючи діяльність як предмет психологічного дослідження, теорія діяльності внесла значний вклад у розвиток науки.
Будь-яка людська дія є разом з тим і психологічним актом, більш-менш насиченим переживанням, що виражає відношення діючих до інших людей, до оточення.
А. Н. Леонтьев: "Те, що безпосередньо визначає розвиток психіки дитини - це розвиток його діяльності, як зовнішньої, так і внутрішньої".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Спосіб життя та його вплив на психіку людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок