Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Уотсон Джон (1878-1958)

Загрузка...

Уотсон Джон (1878-1958)

Назва:
Уотсон Джон (1878-1958)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,53 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Уотсон Джон (1878-1958)


Джон Бродес Уотсон народився 9 січня 1878 р. у штаті Південна Кароліна. У 1894 p. Уотсон вступив до баптистського університе-ту Фурмана в Гринвілі, маючи бажання стати священиком. Закінчивши його в 1900 p., він здобув ступінь магістра, однак після смерті матері відмовився від своїх намірів і вступив до Чикагського університету.
Тоді там працювали відомі вчені Джон Дьюї та Джеймс Енджел. Вони вплинули на Уотсона так, що він захопився психологією. Він закінчив університет у 1903 p., ставши наймолодшим доктором. У тому самому Чикагзькому університеті він працював викла-дачем упродовж наступних п'яти років. Крім цього, він також займався і науковою роботою під керівництвом професора Енджела. Вивчаючи білих пацюків, Уотсон дійшов висновку, що в дослідах з тваринами він може з'ясувати все те, що вивчають його колеги, проводячи дослідження з людьми. Самому вченому не подобалася ідея про досліди на людях.
1908 р. Уотсон перейшов до університету Джона Гопкінса в Балтіморі, де очолив кафедру експериментальної порівняльної психології. Працюю-чи в університетській лабораторії, він поступово дійшов висновку про створення нового напрячу в психології — «біхевіоризм», метою якого стало вивчення поведінки. На думку вченого, саме поведінку найлегше спостерігати і вивчати, на відміну від свідомості й людських почуттів. Ці ідеї він вперше виклав їм у книзі «Психологія з погляду біхевіориста», ви-даній 1913 р.
У цій роботі Уотсон говорить про необхідність проведення поведінкових досліджень, оскільки подібні досліди, проведені раніше, зробили вне-сок у теорію психічних процесів, які стосувалися органів чуття людини. Однак цих досліджень було недостатньо для визначення нових напрямків експериментальних досліджень. Так учений дійшов висновку про не-обхідність компромісу: або психологія вивчатиме факти поведінки як такі, незалежно від того, чи мають вони відношення до проблем свідомості; або біхевіоризм розумітимуть як окрему науку, незалежну від психології.


Особливістю біхевіориського підходу було те, що дослідження людини і тварини за своєю суттю не відрізняються. На думку Уотсона, до вивчен-ня людської поведінки потрібно застосовувати ті самі методи, що й до вивчення поведінки тварини. Основними при цьому є поняття стимулу й реакції. Будь-яку поведінку слід розглядати як реакцію організму на сти-мули середовища. Отже, учений стверджував, що за реакцією можна зро-бити висновок про її стимул, а також, знаючи стимул, можна вгадати на-ступну реакцію.
У роботі «Психологія з погляду біхевіориста» Уотсон припустив, що психологія людини не відповідає вимогам, які ставлять до неї як до при-родничої науки. Вивчаючи свідомість, психологи у своїх міркуваннях спи-раються на спостереження, тому що не можуть проводити експеримен-ти. Таким чином, на думку Уотсона, психологія є недостатньо експери-ментальною і надто умоглядною наукою, не вирішує життєво важливих людських проблем.
У своїй роботі Д.Уотсон запропонував відмовитися від вивчення свідо-мості як самостійного об'єкта дослідження, наблизивши психологію до інших природничих наук. Учений визнавав, що деякими проблемами за такої зміни предмета психології доведеться знехтувати, однак він вважав, що ці проблеми можуть бути згодом переформульовані так, що біхевіористські методи сприятимуть їх розв'язанню.
У своїх дослідах з дресирування пацюків Д.Уотсон користувався методом підкріплення. Ті реакції, вироблення яких було необхідне, за-охочувалися, а всі небажані спричиняли покарання. Переносячи цей метод на поведінку людини, вчений вважав, що за допомогою підкріплення на людину можна впливати, спрямовуючи поведінку в потрібне русло.
Лише через два роки після виходу книги Уотсона було обрано прези-дентом Американської психологічної асоціації. Біхевіоризм став популяр-ним і його методи почали використовувати в інших науках: соціології, антропології, педагогіці. Особливо активно його використовували в ос-танній. На думку Уотсона, за допомогою принципу підкріплення можна впливати на особистість дитини, яка формується.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Уотсон Джон (1878-1958)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок