Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Ознаки станів психічного здоров'я

Ознаки станів психічного здоров'я

Назва:
Ознаки станів психічного здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Ознаки станів психічного здоров'я
План
1. Гармонійний стан механізму творчості
2. Дволіючий механізм творчості
Психічні стани здоров'я
Здоров'я людини - як наукова, так і практична проблема - належить до глобальних проблем людства. На перший план виходять дослідження умов праці, відпочинку, вільного часу людини — її дозвілля, мотивів вчинків та поведінки.
Мета розділу - визначити способи психодіагностики здоров'я, грунтуючись на:—
способі розуміння і тлумачення поняття здоров'я;—
концептуальних засад психодіагностики здоров'я, її.мети, виходячи з якої відкривається можливість визначати міру психосоматичного здоров'я здорової людини — її творчості;—
обґрунтуванні предмета психодіагностики, що є основою для системи випробування і визначення психічних станів здоров'я і їх трансформації в процесі розвитку людини.
Бо психічне здоров'я людини — природна її властивість.
Питання експрес-оцінки навантаження людини і стану здоров'я її душі і тіла в останній час зацікавило учених, які працюють у галузі пси-холого-педагогічних наук. Передусім практичних психологів, оскільки психічні стани - і особливо втомлюваність - належать не тільки до фізіології, але мають і суто психологічний аспект, бо відповідають на запитання - буде чи не буде оптимально розвиватися у людини механізм творчості.
Традиційно показником здоров'я населення є кількісна характеристика його захворюваності у певних місцевостях. Метою ж психології є не діагностика здоров'я за кількісними показниками захворюваності населення, не фізичний розвиток людини, хоч і він має важливе значення, а також не процес переходу від хвороби до здоров'я.
Психічний стан — характеристика людини—її властивість, яку можна вимірювати. Вона відбиває порівняно тривало існуючі системи ознак, риси чи прикмети, специфічні для даної людини. Це - її положення на якийсь певний момент - багатство чи убогість душі і тіла.
Людство накопичило велику кількість критеріїв здоров'я: здоровий дух у здоровому тілі (Ювенал), душевне здоров'я - духовний стан, здатність тіла і духу, здоров'я визначає цінність особистості тощо. Наприклад, Бенедикт Спіноза, торкаючись проблеми душевного здоров'я, стверджував: той, хто керується розумом, завжди перебуває під впливом лише одного добра.
Виключні вимоги до здоров'я людини визначені у статуті (ВООЗ): "Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб та фізичних дефектів". Здоров'я людини - проблема, розв'язання якої полягає у досягненні нею стану гармонії, її розвитку і утриманні оптимального психічного здоров'я на все життя.
Звідси випливає необхідність розрізнення: а) психічних станів здоров'я людини і б) психічних станів здоров 'я здорової людини. Оскільки сучасної класифікації станів здоров'я поки що не існує, скористуємося уявленнями Авіценни про стани здоров'я тіла. Тіла і, зрозуміло, душі, бо вони - протилежності в єдності мислячого тіла і діючої душі людини.
Нами вивчалися залежність станів психічного здоров'я людини від станів механізму творчості, типових рис і їх активності і на цих засадах виявлялися критерії психічного здоров'я людини.
Передбачалось доведення таких положень:—
застосування системного підходу і принципу цілісності допомагає відкрити нові предмети дослідження і перейти від вивчення будови і формування вищих психічних функцій до активності наявних якостей і властивостей психіки і тіла людини у їх взаємозв'язку - механізмів психіки;—
психічне здоров'я характеризується не лише відсутністю хвороб та фізичних дефектів у людини, а й станами механізму творчості, взятими за основу класифікації; вони - критерії для визначення і оцінки станів за посередництвом наявних якостей і властивостей його складових та спрямованості людини на: а) самозбереження, б) споживання інформації та енергії, в) творчість, що й визначає продуктивність дій людини;—
механізм творчості - прижиттєве новоутворення із складових душі - мислення, почуттів та уяви й тіла людини - психомоторики і енергопотенціалу;—
механізм творчості - знаряддя і засіб реалізації цілей, наслідком чого є: а) матеріально-речові перетворення, б) перетворення соціальних структур і відносин та в) самоперстворення суб'єкта дій, здатного здійснювати відкриття, винаходи та створювати художні образи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Ознаки станів психічного здоров'я

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок