Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Фізіологія і психологія праці

Фізіологія і психологія праці

Назва:
Фізіологія і психологія праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,03 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Фізіологія і психологія праці


ПЛАН


1. Рухова одиниця, рухові ланки
Одним із важливих моментів пристосування організму до навколишнього середовища є рух. Він здійснюється системою органів, до яких належать кістки, їхнє сполу-чення і м'язи, що поєднані в єдине ціле — апарат руху або опорно-рухову систему. Усі кістки, які сполучені між собою за допомогою різних видів сполучної тканини, створюють скелет — пасивну частину апарату руху, а прикріплені до кісток скелетні м’язи — його активну час-тину.
Кістково-м'язова система підтримує людину у вертикальному положенні (кістки хребта і нижніх кінцівок). Захисну функцію виконують кістки черепа, хребта, грудної клітини, таза, а також м'язи живота, захищаючи від зовнішніх факторів головний і спинний мозок, легені, серце і органи черевної порожнини. Рухову функцію виконують кістки і м'язи кінцівок, хребет, м'язи спини і грудей.
Скелет людини поділяється на скелет тулуба, скелет верхніх і нижніх кінцівок, скелет голови — череп.
Скелет тулуба складається з хребта і грудної клітки. Хребет поділяють на п'ять відділів: шийний, який склада-ється із 7 хребців, грудний— із 12, поперековий — із 5, крижовий — із 5 і куприковий — із 4—5 хребців. Останні 9—10 хребців зрослися між собою. Отже, в хребті налічу-ється 33—34 хребці. Хребці — короткі кістки, розташовані одна над одною. Між дугою і тілом хребця є отвір. Отвори усіх хребців утворюють хребетний канал, в якому розміщує-ться спинний мо-зок. Хребці, сполучаючись один з одним за допомо-гою хрящів і зв'язок, утворюють гнучкий і еластичний хребет-ний стовп, якому влас-тива значна рухливість.
Грудна клітка утворена непарною грудною кісткою, 12 парами ребер і грудними хребцями. Ребра сполучені рухомими хребцями. Грудна кістка, або грудина, належить до плоских кісток.
Скелет верхніх кінцівок складається із скелета плечо-вого поясу, за допомогою якого кінцівки сполучаються з тулубом (лопатка, ключиця), і скелета вільних верхніх кінцівок.
Лопатка — плоска трикутної форми кістка, яка перед-ньою поверхнею прилягає до задньої стінки грудної кліт-ки.
Скелет вільної верхньої кінцівки утворюють плечова кістка, дві кістки передпліччя — ліктьова і променева та кістки кисті. Кисть утворена кістками зап'ястка, п'ястка та фалангами пальців. Зап'ясток складається з двох рядів дрібних кісток, які сполучаються між собою, з передпліч-чям і кістками п'ястка (до складу зап'ястка входить вісім кісток). П'ять п'ясткових кісток входить до складу кисті. Фаланги утворюють скелет пальців. Перший, або великий, палець має дві фаланги, решта пальців — по три.
Скелет нижніх кінцівок утворений тазовим поясом і скелетом вільних нижніх кінцівок.
До складу тазового пояса входять дві тазові кістки, які спереду сполучені одна з одною, а ззаду утворюють з крижовим відділом хребта малорухомий суглоб. У дітей тазова кістка складається з трьох кісток (клубової, сідничної і лобкової), відокремлених одна від одної хря-щем. Тільки після 16 років вони зростаються в одну.
До кісток вільної нижньої кінцівки належить стегнова кістка, надколінна чашка, великогомілкова, малогомілко-ва і кістки стопи . Великогомілкова і малогомілкова кістки утворюють гомілку. Стопу утворюють кістки передплесна, плесна і фаланги пальців. Передплесно має 7 кісток, з яких найбільшими є п'яткова і таранна. З таранною кісткою гомілкові кістки утворюють суглоб. Плесно складається з п'яти довгих кісток. Фаланги утворюють скелет пальців, їх кількість така сама, як і в руці. Стопа як єдине ціле виконує опорну функцію при стоянні і ходінні.
Скелетні м'язи — це активна частина опор-но-рухової системи, скорочення якої зумовлює пере-міщення частин тіла і всього тіла в просторі.
М'язи тулуба поділяються на м'язи грудей, спини, живота. М'язи грудей діляться на м'язи грудей, які нале-жать до плечового поясу і верхніх кінцівок (великий і малий грудні м'язи, підключичний тощо), і власне грудні м'язи (зовнішні і внутрішні міжреберні м'язи).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Фізіологія і психологія праці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок