Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Стислі нотатки із книги китайського мудреця IV ст. до н.е. Лао Цзи

Стислі нотатки із книги китайського мудреця IV ст. до н.е. Лао Цзи

Назва:
Стислі нотатки із книги китайського мудреця IV ст. до н.е. Лао Цзи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,17 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Стислі нотатки із книги китайського мудреця IV ст. до н.е. Лао Цзи


Вважаємо за доцільне запропонувати для ознайомлення лідерові, адміністраторові, особистості.
Будь-яка поведінка складається із взаємодії, протидії, опозиції, тому бажано це пам'ятати. Наприклад, велике бажання бути гарною робить людину вульгарною; справжня простота не є простота; хто прагне бути першим, залишиться останнім. Тому лідер, знаючи, як працюють протилежності, не квапить події, а осмислює їх. Лідер навчає власним прикладом, не закликаючи інших, не вказуючи іншим, як їм належить поводитися.
Розумний лідер не має багато грошей і похвал. Проте в нього є того й іншого достатньо.
Бути самим собою — проблема. Мудрий лідер не робить шоу зі своєї святості або набутих знань, щоб мати гарний вигляд. Інакше це створює обставини для успіху або поразки.
Мудрий лідер звертає увагу на власний імідж при різній поведінці. Цим самим група стає відкритою до нових і нових можливостей у поведінці. Люди навчаються різному, коли до цього спрямовані, а не змушені розгадувати, що може подарувати задоволення їхньому вчителю.
Жодна особистість, жоден індивід не кращий, ніж усе людство. Один і той же принцип лежить в основі всього. Одна особистість цінна, як інша, як усі. Вічна проблема: навіщо виділяти улюбленців?
Знаючи це, лідер не дозволяє собі бути упередженим.
Мовчазність — велике джерело сили й мудрості.
Мудре досвідчене керівництво являє собою служіння, а не егоїзм і не любов до себе. Лідер працює й існує довше, якщо ставить добробут усіх вище за власний добробут! Проблемний парадокс: самовідданістю, відмовою від себе лідер посилює самого себе.
Мудрий лідер — як вода. Вода очищує й освіжає всі творіння, вона вільно й безстрашно проникає в глибини речей, вода плинна й сприйнятна, слідує закону без примусу.
Так і лідер у будь-якій ситуації працює без скарг, з кожною особистістю і за будь-якого результату, неначе все корисно й добре служить незалежно від власної користі, лідер розмовляє просто, чесно і трудиться заради того, щоб відшукати істину й утвердити гармонію. Так само, як вода, він іде на вчинки.
Лідер не бере собі всю честь від того, що відбувається, і не прагне слави.
"Я" в міру є доказом його мудрості. Навчайтеся бути готовим допомогти без особливого впливу, примусу чи похвал. Не підміняйте навчання сентенціями. Звертайтеся до себе внутрішньо і прагніть усвідомити, що відбувається. Дозвольте почуттям вгамуватися.
Якщо ви не можете зрозуміти, що відбувається в групі, не завдавайте собі клопоту, розслабтеся і виважено огляньте власним внутрішнім поглядом.
Якщо ви чимось заклопотані й не можете зрозуміти, про що вам людина хоче доповісти, -- заспокойтеся. Коли людина спокійна, складні події сприймаються простіше.
Вчителі лідерів були уважними до інших. Вони не робили шкоди. Вони були ввічливими, небагатослівними в розмові, поводилися, як гості. Вони знали, як невимушено йти на вчинки, як бути природним і "не впадати у вічі". Вони позбавлялися егоїзму і були спроможними допомогти в цьому іншим.
Мудрий лідер не втручається без необхідності. Присутність лідера відчувається, однак група діє самостійно.
Кепський лідер використовує страх, щоб енергізувати групу, застосовує силу, щоб подолати опір. Дарма, це нічого не дасть.
Лідер може засліплювати інших, тому сам він чітко бачить.
Лідер, який бачить і знає, коли слухати, коли діяти, коли зупинитися, може працювати майже з кожним, навіть з іншими професіоналами, лідерами груп.
Лідери, які використовують утиски, думають, що вони полегшують процес, але, по суті, блокують його.
Коли робота групи базується на ясній природній основі, правила і регулювання не потрібні, щоб примусити людей проявити себе.
Щоб знати, як поводяться інші, потрібна інтелігентність.
Щоб знати себе, потрібна мудрість.
Щоб керувати життям інших людей, потрібна сила; щоб управляти власним життям, потрібна справжня енергія.
Якщо прагнете багатіти, будьте щирі.
Велике самолюбство не робить людину великою.
Якщо прагнете бути вільним, живіть просто.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Стислі нотатки із книги китайського мудреця IV ст. до н.е. Лао Цзи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок