Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Дослідження інтроекції як явища культури

Дослідження інтроекції як явища культури

Назва:
Дослідження інтроекції як явища культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,05 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Дослідження інтроекції як явища культури


Досить важливим для психологічного дослідження є комплекс чинників, зумовлених зміною структури виробництва та споживання інформації в сучасному суспільстві. Окремі дослідники підтримують своєрідне пост-марксистське вирізнення великих груп за ознакою характеру доступу до інформаційних ресурсів. Верхівку соціальної структури утворює еліта, спроможна впливати на контент ЗМІ; аналогом середнього класу є виробники інформації, що мають також широкий доступ до її альтернативних джерел; нижнім, експлуатованим класом є інформаційні пролетарі, чий вибір суворо обмежуюється елітою, а також власною схильністю до нерозбірливого споживання медіа-продуктів [2].
Така класифікація дещо умовна, оскільки для інформаційного суспільства характерна досить активна і навіть значно складніша, порівняно з індустріальним, „горизонтальна” взаємодія субкультур. Наприклад, з точки зору класової теорії, а також теорії стратифікації, професійні виконавці джазу і міщанських романсів належать до однієї соціальної групи. Однак у багатьох випадках групові цінності та інтереси, сформовані субкультурою, є для них значущіші, ніж класові; виконавець інакшої, „неправильної” з субкультурної точки зору, музики часто сприймається „чужішим”, ніж представник соціальної групи, що взагалі перебуває поза мистецтвом.
Схожа упередженість часто характерна й для представників інших творчих професій. Це дещо нагадує ставлення людини із сильним релігійним почуттям до „єретика” його власної віри. Позиція митця поза сучасними йому субкультурами, а тим більш, хоча б декларативно, над ними, досить рідкісна. Інтегрованість в розвинену субкультуру надає артистові практично гарантовану цільову аудиторію – обмежену, але досить віддану. Водночас така інтегрованість значною мірою заважає здобути визнання поза її межами.
Навряд можливо заперечити значний вклад Т. Адорно в дослідження сучасного музичного мистецтва [1]. Також варто погодися з деякими досить суворими характеристиками сучасної йому популярної музики. Так, Т. Адорно стверджував, що 90 % створюваної в США музичної продукції є кічем. Зауважимо, що до категорії кіча вчений беззастережно відносив усі без винятку популярні пісні і навіть імпровізаційний джаз, з чим погодитися досить важко. Це гідна точка зору для теоретика нової музики, який здатен логічно обгрунтувати творчість Шенберга і Веберна. Водночас це лише одна з можливих позицій для арт-критика, оскільки можна переконливо довести належність до мистецтва і кращих зразків джазу, і багатьох популярних пісень. Також це досить сумнівне твердження для дослідника масової музичної культури, зокрема психолога чи соціолога. На цьому прикладі бачимо, що ангажованість автора однією з мистецьких субкультур досить часто спричиняє до певної обмеженості його наукових висновків.
Однак слід визнати, що сучасне виробництво поп-продукту довело до абсурду деякі тенденції, лише окреслені авторами і виконавцями шлягерів першої половини минулого сторіччя. В першу чергу зауважимо, що приниження індивідуальної творчості знеособленою технологією виробництва наприкінці минулого сторіччя практично досягло своїх розумних меж і, в тому числі, меж, виправданих із суто комерційної точки зору. Надлишкова уніфікація аудіопродукту спричиняє зниження інтересу споживачів і ринкового попиту на нього.
Умови праці суворо контрольованих „творців” сучасної музики масового споживання починають відлякувати від професій, пов’язаних з нею, найталановитішу молодь. Команди, які працюють на деяких потужних виробників аудіопродукції, формуються на засадах, що виключають власне творчий підхід до справи, досить приблизно враховують як індивідуальні музичні здібності виконавців, так і потреби цільової аудиторії, керуючись спрощеними тоталітарними уявленнями про „музику для всіх” і агресивну політику її нав’язування за допомогою підконтрольних ЗМІ.
Особливого значення в ситуації, що склалась у масовій культурі, набуває інститут своєрідних посередників між виробником і споживачем продукту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Дослідження інтроекції як явища культури

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок