Головна Головна -> Реферати українською -> Реклама -> Фірмове гасло в рекламі. Творчі стилі в рекламі

Фірмове гасло в рекламі. Творчі стилі в рекламі

Назва:
Фірмове гасло в рекламі. Творчі стилі в рекламі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,12 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Фірмове гасло в рекламі

Фірмове гасло — слоган — важливий елемент рекламного звернення, який стисло формулює неповторність пропозиції. Підраховано, що слоган люди читають у 5 разів частіше, ніж самі рекламні тексти.

Слоган базується на ключових словах, які ніби гіпнотизують споживача: "вперше", "шанс", "ефективний", "натуральний", "сенсація", "радимо всім", "новий", "тільки сьогодні", "ми піклуємося про вас", "краще", "швидко", "якісний" тощо.

Приклад слогану відомої фірми "Sony": "У нас не дешевше — у нас краще!"

Приклад слогану з гумором: "Галіна Бланка — це кохання з першої ложки" (реклама бульйонних кубиків).

Основні принципи створення слогану: приязне й доброзичливе ставлення, повторення певної позитивної інформації, порівняння, використання майбутнього часу, гумору, почуття ненав'язливого розуміння споживача. Наприклад: "Тефаль — ми завжди піклуємося про Вас".

Вважають, що початком популярності слоганів став 1886 p., коли 8 травня фармацевт Джон С. Пербертон запропонував мешканцям Атланти, штат Джорджія, содовий напій по ціні 5 центів за склянку. Про це було доведено до відома 29 травня 1886 р. в газеті "Атланта Джорнел" у такий спосіб: городян запрошували поласувати "новим популярним содовим напоєм" під назвою "Coca-Cola", який є "смачним та освіжаючим".

За більш як сто років слоган фірми "Coca-Cola" змінювався багато разів:

1886 р. — Пийте "Coca-Cola".

1904 p. — Насолоджуйтесь "Coca-Cola".

1906 p. — Якісний напій.

1917 p. — Три мільйони щодня.

1922 р. — Спрага не знає пори року.

1925 р. — Шість мільйонів щороку.

1929 р. — Найкращий напій у світі продажу.

1932 р. — Відчув спрагу — вгамуй її.

1939 p. — "Coca-Cola" з вами.

1941 р. — Свіжість після праці.

1947 p. — "Coca-Cola" — вічна якість!

1953 р. — Чудо посередині літа.

1956 р. — Найпривітніший із напоїв Землі.

1959 р. — "Coca" — веселе життя.

1968 р. — Хвиля за хвилею, склянка за склянкою.

1970 р. — Справжня річ.

1986 р. — Упіймай хвилю.

1987 р. — Такого відчуття більше немає.

Влітку 1974 року в Новоросійську, де вперше в Радянському Союзі був збудований завод напоїв "Coca-Cola", слоган був таким — «"Coca-Cola" приходить разом із кращими часами». Останній (1999-2000 pp.) слоган "Coca-Cola" — «Завжди "Coca-Cola"».

Вдалий слоган повинен легко читатися, бути оригінальним, зацікавити споживача, містити унікальну торгову пропозицію. Необхідно уникати таких слів: дорогий, дешевий, страх, гордість, темрява, чорний, брудний. Слоган фірми застосовують у рекламі незалежно від виду рекламного засобу.

Творчі стилі в рекламі

Найбільшого розвитку реклама як творчість набула в США. Розвиток виробничої сфери та потреби належного обслуговування цієї сфери зумовили після Другої світової війни значне збільшення обсягів і форм рекламного обслуговування.

Значний розвиток рекламного бізнесу потребував нових підходів, нових ідей, нових людей. Такі люди з'явилися і створили наукову базу рекламного процесу, зробили його творчістю, навіть мистецтвом.

Це сталося в 50-60 роках XX ст., коли почали творити такі яскраві особистості рекламного бізнесу, як Девід Огілві, Лео Бернетт та ін. Ці видатні діячі мали великий вплив на рекламу протягом другої половини XX ст.

Основною особливістю їхньої творчості (крім, ясна річ, неординарної особистості кожного) є відмінне знання психології американської аудиторії. Д. Огілві і Л. Бернетт працювали на початку 50-х і в 60-х роках, інші, такі як Лі Кло, почали свою діяльність у 80-х. Вони створили справжні шедеври рекламних звернень, які ввібрали в себе всі досягнення тогочасної психології, їхня рекламна продукція вирізнялася проникливістю, значною інформаційністю, породжувала сильні емоційні реакції, була цікавою й правдоподібною.

Д. Огілві керував рекламною агенцією "Ogilvy, Benson and Mother", в якій було зайнято близько 500 осіб. Фірма тримала контори в Нью-Йорку, Чикаго, Лос-Анджелесі, Сан-Франціско й Торонто. Рекламна агенція мала лише 19 постійних клієнтів (рекламодавців), але таких всесвітньо відомих, як корпорації "Esso", "Shell", "Rolls-Royce", "DOVE", "Zippo", "Maxwell Hause", "Campbell" та ін.

Д. Огілві, ірландець із походження, спочатку працював кухарем у Парижі, рознощиком, був соціальним службовцем і колегою доктора Геллапа з досліджень у галузі кіновиробництва, фермером у Трансільванії. Він писав: "Героєм моєї юності був Ллойд Джордж, і я мріяв, коли стану дорослим, стати прем'єр-міністром. Замість цього я,

врешті-решт, став рекламним агентом на Медісон-авеню; при цьому річний прибуток моїх 19 клієнтів тепер більший, ніж його має уряд її величності".

До характеристики Д. Огілві як людини можна додати таке:

"Я хочу купувати майже все, що рекламується. Мій батько скептично ставився до товару, якщо "про нього дуже добре писалось у рекламі". Я витратив усе своє життя на те, щоб рекламувати товари; я сподіваюся, що купівля товару дасть вам таке саме задоволення, як мені його рекламування".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Фірмове гасло в рекламі. Творчі стилі в рекламі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок