Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Чудо сходження Благодатного Вогню в Єрусалимі

Чудо сходження Благодатного Вогню в Єрусалимі

Назва:
Чудо сходження Благодатного Вогню в Єрусалимі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,57 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Сходження Благодатного Вогню на Гріб Господній відоме з найдавніших часів. Саме раннє письмове свідчення відноситься вже до християнської епохи в Ієрусалимі (IV століття) збережено церковним істориком Євсевієм Памфілом.

У Євангельську епоху і дохристиянський період Свята Гробниця була розташована на невеликій горі майже відразу за стінами Єрусалима з зовнішньої сторони. Скеля називана Голгофа на якій і відбулося Розп'яття, трохи піднімалася над Святою Гробницею на відстані десятка метрів. По внутрішньому устрою Свята Гробниця являє собою висічену в скелі печеру з ложем – аркосалієм у похоронній камері і вхідному приміщенні перед нею.

Благодатний Вогонь сходив і в ті часи по молитвах Єпископа (Патріарха) Ієрусалимського біля ложа – аркосалія у Велику Суботу.

У IV столітті за наказом Святої Рівноапостольної Олени на місці Святої Гробниці була споруджена Базиліка. До нашого часу Василька кілька разів перебудовувалася, навіть руйнувався (614 рік), відновлювалася і зараз відомий як Храм Гробу Господнього в Ієрусалимі. Безпосередньо на місці похоронної печери Рятівника завжди знаходилася Кувуклія. Слово Кувуклія означає «царська опочивальня». Для позначення гробниці це слово застосовується в єдиному на землі місці – у Храмі Гробу Господнього, де «Цар царюючих і Господь пануючих» був покладений для триденного сну. Тут Він воскрез з мертвих, відкриваючи нам усім шлях до Воскресіння. Сучасна Кувуклія являє собою каплицю, розмірами біля восьми метрів у довжину і шести метрів у ширину, усередині Храму, також як і в Євангельські часи складається з двох кімнат. Невеликої «похоронної камери» 207 см х 193 см майже наполовину зайнятої кам'яним ложем –аркосалієм і вхідним приміщенням (кімнатою) названою боковим вівтарем Ангела розміром 3,4 х 3,9 метри. У центрі бокового вівтаря Ангела розташований п'єдестал з частиною священного каменя, який був відвалений у свій час від Святої Гробниці Ангелом і на який він і сидів звертаючи до дружин - мироносицям. У північній і південній частинах бокового вівтаря Ангела знаходяться два невеликих отвори «віконця» для передачі Святого Вогню у Велику Суботу відповідно північне для передачі православним, південне для передачі вірменам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Чудо сходження Благодатного Вогню в Єрусалимі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок