Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Іудаїзм. Іудейські обряди і свята

Іудаїзм. Іудейські обряди і свята

Назва:
Іудаїзм. Іудейські обряди і свята
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,30 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Іудаїзм. Іудейські обряди і свята
Іудейські обряди і свята. Серед обрядів найбільше значення має обряд обрізання. Згідно з біблейськими легендами Бог подарував єврейському патріарху Аврааму землю ханаанську, а вдячні євреї повинні за це в усьому йому підкорятися і на знак союзу з ним у всіх хлопчиків на восьмий день після народження відбувається обряд обрізання. Талмуд вважає, що це повинно служити відокремленню євреїв від інших народів, бути символом належності до богообраного народу. Але відомо, що цей обряд розповсюджений і серед арабів, турків, персів, негрів та багатьох інших народів, які не претендують на богообраність. Цей обряд є пережитком тотемічних вірувань, релігійних церемоній, пов'язаних з переходом від однієї вікової групи до іншої.
Інші обряди також мають на меті підкреслити відокремлення євреїв від неєвреїв. Так, на житлі віруючого єврея прибивається коробочка з молитвами на пергаменті, щоб до будинку не проникла нечиста сила (медуза — кусок пергаменту, на якому написані вірші з Тори). Такі ж амулети (філактерїї) прикріплюються на лоб і на ліву руку під час молитви.
Не останнє місце в іудаїзмі має ритуальне обмивання. Рабини приписують віруючим напередодні суботи та інших релігійних свят здійснювати обмивання рук в мікві — спеціальному басейні з дощовою або ключовою водою — перед кожною молитвою.
Якщо хтось приймає душ або миється в бані, він, згідно з іудейським віровченням, не стає чистим і не отримує права молитися. В писаннях про ритуальну чистоту сказано: "Навіть тоді, коли жінка буде митися в бані, наполегливо і довго, навіть тоді, коли вона обмиється всіма водами світу, вона не буде вважатися чистою, поки не прийме мікву". Релігійні свята іудаїзму тісно пов'язані з культом Ягве. Головним із них є Судний день. В цей день Бог вирішує долю кожної людини на майбутній рік. В це свято віруючі повинні виявити найбільшу покірність і смиренність, повинні розкаюватись в гріхах і просити у Бога прощення. Свято виникло із іншого свята, яке у древніх євреїв і скотарів було присвячено козлоподібному духу пустелі Азаелю. Вони раз на рік здійснювали магічний обряд очищення. За цим обрядом в жертву приносили двох козлів — одного для бога Ягве, а другого для Азаеля. Першого козла вбивали і спалювали на честь Ягве, а на другого, так званого "козла відпущення", скидалися всі нечистоти, які збиралися в стійбищі, і разом з цим все горе і нещастя; після цього козла виводили в пустелю для того, щоб його розірвали та з'їли хижаки, він начебто діставався Азаелю. З часом це свято стало святом відпущення гріхів. Тепер віруючі приносять в жертву за чоловіка білого півня, а за жінку — курку, які начебто беруть на себе гріхи людей і за це платять життям.
За дев'ять днів до цього свята відмічалося запозичене у вавілонян свято, яке у сучасному іудаїзмі перетворилося у свято нового року. Згідно з вченням іудаїзму в цей день бог Ягве подумки оглядає все, що він створив, і вирішує долю кожної людини на наступний рік. В цей день Бог нібито все підраховує, згадує, записує, а в Судний день виносить вирок.
Іудейські релігійні свята Йом-Кіпур і новий рік (Рош-Гашана) породжують думки про гріховність і безпомічність людини, про її залежність від Бога, що під час богослужіння вимолюються не які-небудь віддалені блага в потойбічному світі, а конкретне земне благополуччя.
Значне місце в іудейському релігійному календарі займає свято Суккот (кучки). У давніх євреїв його святкували щорічно після жнив і збору винограду. На святі глава сім'ї приносив жертву, частина якої йшла священику, а іншу частину з'їдали чисті. Вісім днів продовжувалися молебни, під час яких древні євреї розмахували на честь Бога зеленими гілками, благали дати хороший урожай, а також проводили обряд водовиливання з метою забезпечити своєчасні дощі. Це давнє свято в сучасному іудаїзмі набуло іншого вигляду і присвячене спогадам про міфічний вихід євреїв з Єгипту. Як і колись свято продовжується вісім днів, під час яких віруючий повинен щоденно вранці та увечері відвідувати синагогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Іудаїзм. Іудейські обряди і свята

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок