Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Головні положення шиїтського віровчення і культу (обряди, церемонії, паломництво)

Головні положення шиїтського віровчення і культу (обряди, церемонії, паломництво)

Назва:
Головні положення шиїтського віровчення і культу (обряди, церемонії, паломництво)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Головні положення шиїтського віровчення і культу (обряди, церемонії, паломництво)
В ісламі, як і в інших релігіях, релігійні обряди створюють складну систему ритуальних дій. Вони є найважливішим компонентом мусульманського культу. Однак мусульманський культ має ряд специфічних рис, які обумовлені відсутністю в ісламі церковної організації духовенства, як, наприклад, у християнстві. В зв'язку з цим деякі культові обряди не є обов'язково колективними і можуть бути відправлені індивідуально, поза мечеттю. Друга характерна особливість мусульманських обрядів полягає в тому, що в уявленнях віруючих існує неподільний зв'язок з народними традиціями тих країн і регіонів, де вони проживають. Найбільш чітко це проявляється в відправленні ритуалів, які пов'язані з найважливішими етапами в житті людини: народження дитини, вікові ініціації (суннат), весілля (завадж, піках), похорони (джаназа) та ін.
Разом з тим, мусульманські обряди, незважаючи на їх специфічність, як і будь-які інші релігійні обряди, є важливим засобом психологічного, емоційного та ідеологічного впливу на віруючих. Виявляючи неабиякий консерватизм, культові обряди формують стійкі стереотипи в свідомості і поведінці людей. Деякі з цих обрядів сприймаються масовою свідомістю як елементи національної традиції (наприклад, деякі жести, проголошення коранічних формул).
Носіями обрядовості та традицій виступають, як правило, представники старшого покоління, тобто дід, батько, мати, старші брати. Сильні враження викликають у населення духовні авторитети, що відносяться до вищих прошарків мусульманської громади, керують їх життям і регламентують поведінку членів громади.
Серед багаточисельних релігійних вимог та обрядів виділяються п'ять так званих "стовпів віри" (аркан ед-дін), виконання яких є обов'язковим для всіх віруючих. Це — віра в єдиного Бога і пророчу місію Мухаммада, молитва, піст, паломництво та милостиня "Стовпи віри", на відміну від деяких інших обрядів і вимог, єдині для всіх мусульман (виключенням є тільки сектанти), незважаючи на країни та континенти. Однак віруючі мусульмани виконують релігійні обряди і відзначають свята, які в різних країнах та у різних народів мають свою специфіку. Ці обряди тісне пов'язані з домусульманською традицією. Нерідко, в тому чи іншому культовому ритуалі, який освячений ісламом, можна побачити вплив місцевих традицій або запозичення деяких релігійних уяв з інших релігій.
П'ять "стовпів віри".
1 Віра в єдиного Бога (Аллаха) і пророчу місію його посланця Мухаммада. Така віра має свій вияв в промові слів, які свідчать про сповідування ісламу (шахаду): "Не існує божества, крім Аллаха, і Мухаммад — посланець Аллаха" (ля Іляха Ілля-ллах ва Мухаммад у расумо-ллах). Трикратне проголошення цієї формули в присутності духовної офіційної особи закладає офіційний ритуал прийняття ісламу. Разом з цим, ця формула виражає в стислій формі головний догмат мусульманської релігії — єдинобожжя.
2. Молитва (сакят, намас). Вона повинна відправлятись п'ять разів на день. У шиїтів молитва відправляється три рази на день. Час для відправлення намазу оголошує муедзін. Молитві передує обов'язкове ритуальне омовіння. Сам ритуал намазу складається з проголошення різноманітних релігійних формул. Головним чином це уривки з Корану, які супроводжуються суворо регламентованим набором вклонінь та інших тілесних рухів. Молитва, як правило, починається словами: "В ім'я Аллаха милостивого та милосердного!" (бісмі-ллях-р-рахмані-р-рахім). Цими самими словами починаються в мусульманських країнах всі офіційні виступи та документи. В молитвах фігурують також ще декілька формул з Корану, значення яких віруючим-нему-сульманам невідоме, оскільки промовляються вони завжди тільки по-арабськи: "тавак-кальтк а-ля-ллах", — що означає "я покладаюсь на Аллаха", "аль-мульк лі-ллах" — "царство належить Аллаху".
В п'ятницю — святковий день для мусульман, справляється особлива молитва. В інші дні молитва може бути індивідуальною і не обов'язково справлятись в мечеті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Головні положення шиїтського віровчення і культу (обряди, церемонії, паломництво)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок