Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Виникнення та особливості віри

Виникнення та особливості віри

Назва:
Виникнення та особливості віри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,85 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Виникнення та особливості віри


ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………3
1. Виникнення та особливості віри……………………………………………..4
2.Структура та вихідні елементи релігії………………………………………..6
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….12
ЛІТЕРАТУРА……………………………………………………………………13
ВСТУП
Присутність релігії у нашому житті відчувається на кожному кроці. Це золотоверхі куполи церков, мелодійний передзвін церковних дзвонів, урочисті духовні піснеспіви, нев'януча краса. ікон тощо. Кожен, вимовляючи слово "релігія", вкладає в нього свій зміст. Немає одностайності у визначенні поняття "релігія" , серед науковців. Всього нараховується понад 200 визначень релігії. Але жодне з них, на думку релігієзнавців, не відображає ці специфічне явище у всій його повноті. Американський дослідник Г. Єрхарт з цього приводу говорив, що релігія подібна до часу який всі відчувають, але не можуть вхопити сутність і дати йому точне означення. Навіть саме слово "релігія" перекладається та трактується по-різному. Більшість дослідників пояснює його
Походження від латинського слова “religare” яке перекладається як “зв'язування” “пов'язування”. Іноді його тлумачать у значенні об'єднення, зв'язку однодумців або одновірців, передовсім представниками атеїстичного напрямку. В релігійному значенні неп термін означає зв'язок людини з вищими, священними чи надприродними силами; просто кажучи - це є зв'язок людини з Богом. Оскільки в префіксі "ге" присутній момент відновлення, то деякі богослови і дослідники (наприклад, Б. Паскаль) тракту-вали його як відновлення втраченого колись безпосереднього зв'язку людини :) Богом та божественним світом.
1. Виникнення та особливості віри
Сучасна наукова думка виробила кілька підходів до по-яснення сутності та походження релігії. Всі ці підходи зводяться до того, що релігія с специфічним виявом людського буття, яке нерозривно пов'язане з духовною сутністю людини. Російські філософії В. Соловйова, М. Бердяєв, С. Франк вказували на подвій-ну природу людини — нижчу "тварну" та вищу "богоподібну". З одного боку, людина е природною істотою, що мас тілесно-фізичну природу, яка поєднує її з тваринним світом, з іншого йому властива вища духовна сутність, яка поєднує її з Богом. Врешті-решт людина мала звернути увагу на свою другу природу і зробити об'єктом осмислення своє внутрішнє "Я". Осмислення особливостей свого внутрішнього духовного світу, на думку більшості дослідников з необхідністю веде до появи уявлень про душу та Бога. Один із засновників філософської антропології М. Шеллер стверджував, що справжня людина починається з "Богошукача".
Відомий російський православний богослов О. Мень, пояснюючи походження та сутність релігії, наголошував, що релігія є відпловідю людини на вияв у ній Божої сутності. Все у світі, зазначав він, має реальний базис, коріння. Якщо дух людини, віками линув до краси, добра і чогось Вищого, гідного поклоніння, то хіба правильно буде бачити в цьому лише оману ? Чи не природніше визнати те, що як тіло пов'язане з об'єктивним світом природи, так і дух тяжіє до спорідненої з ним і водночас значно вищої за нього незримої реальності цей зв'язок, на його думку, здійснюється через присутності у нашому житті та бутті якоюсь Вищого начала, що спрямовує нас і є першопричиною всього сущого.
Можливо, найбільш влучно передав сутність релігійного досвіду німецький філософ Г. Гегель, вказуючи, що релігія є розвиненою формою виразу відчуття людиною її органічної спорід-неності із найпершими початками буття. В цьому сенсі релігія виражає та позначає певні фундаментальні особливості людини й її ставленні до дійсності. Якщо прийняти гегелівське розуміння сутності релігії, то треба визнати те, що релігія - явище духовного плану, притаманне лише людині; при цьому необхідно зауважити, що в основі релігійного досвіду лежать не розмірковування, не логічні доведення чи аргументи, а почуття, глибинні душевної поривання, емоції. Тому часто стверджується, що осереддям релігійного почуття її людині, як і її сутність осереддям, є не розум, а серце.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Виникнення та особливості віри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок