Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Свята Трійця

Свята Трійця

Назва:
Свята Трійця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,21 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Свята Трійця
Основною засадою християнства є віра в триєдиного Бога: Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого. Один Бог, і три особи в одному Бозі. І ця істина опанувала мистецьку творчість тоді, коли митці відважились на зображення Бога. Про труднощі, з якими зіткнулася християнська церква впродовж віків стосовно цієї тайни Боговтілення, говорить нам багато фактів, оскільки розуміння цього поняття знаходило багато різних інтерпретацій, які не мають свого завершення навіть у XX столітті.
Мотив Святої Трійці наче пронизує усю візантійську образотворчу духовність і культуру.
Уперше Свята Трійця, яка відома історії, була зображена у 320 р. в апсиді церкви св. Івана Тегеранського: Бог Отець – у вигляді руки, яка опускається із сегмента неба, тобто через Руку Вічного (потім реставратори замінили на Херувима), Ісус Христос – у медальйоні, а Святий Дух – у вигляді голуба. Усі вони розміщені по вертикальній лінії.
Така онтологічно-символічна схема на той час була характерною як для мистецтва Заходу, так і Сходу, з якого тоді Захід радо запозичував цілий ряд образотворчих першозразків.
Гостинність Авраама
Свята Трійця у вигляді трьох ангелів, які об'явились Аврааму, зустрічається у настінних розписах катакомб Віз Латіна в Римі з IV ст., а також у ранньохристиянських мозаїках храмів Санта Марія Маджоре в Римі (V ст.), та у Сан Вітале в Равенні (VI ст.). Образотворча концепція зображення Святої Трійці у постаті трьох ангелів базувалась на біблійній розповіді: "1. Господь з'явився йому в діброві Мамре, як він сидів при вході до намету під час денної спеки. 2. Підвів він свої очі та глянув – три чоловіки стоять перед ним; як тільки він їх побачив, метнувся від входу намету їм назустріч і вклонився до землі 3. та й каже: «Мій Владико! Як я знайшов ласку в твоїх очах, не минай, прохаю, слуги твого. 4. Нехай принесуть трохи води, помийте собі ноги, відпочиньте під деревом. 5. Я ж принесу хліба, щоб ви покріпились, а потім підете: на те ж бо й зайшли до вашого слуги». А вони відповіли: «Зроби так, як сказав». 6. Тоді кинувсь Авраам у намет до Сари й каже: «Зготуй хутенько три сита питльованої муки, заміси й нароби паляниць». 7. По тому Авраам побіг до корів, узяв телятко, ніжне й ситне, і дав слузі, а цей скоренько впорав його. 8. Тоді взяв він сиру, молока й телятко, що його напоготовив, та й поставив перед ними. Сам же стояв коло них, під деревом, коли вони їли. 9. І промовили вони до нього: «Де Сара, твоя жінка?» Він відповів «Ось тут у наметі». 10. (Один) і каже: «Я вернуся за рік о цій порі, й Сара, твоя жінка, буде мати сина». А Сара слухала це при вході до намету, що був іззаду нього. 11. Авраам і Сара були старі, дожили пізніх літ, і в Сари перестало бувати, що звичайне в жінок. 12. То ж і засміялася Сара, кажучи сама до себе: «Оце б то, зв'янувши, та здобутись на таку втіху? І чоловік мій вже старенький», 13. Але Господь сказав до Авраама: «Чого ж це сміялася Сара, кажучи: «Чи ж справді можу родити, бо ж я стара!». 14. Хіба для Господа є щось трудне? За рік в отій самій порі повернусь я до тебе, й Сара матиме сина». 15. Сара ж перечила, кажучи: «Я не сміялась», – бо вона злякалась. Та й він сказав: «Ні, ти таки сміялась!» 16. Встали ці чоловіки звідсіля і повернули на Содом, а Авраам пішов з ними, проводивши їх» [Буття 18,1 -16].
Традиція зображення Святої Трійці в іпостасі трьох ангелів, що гостюють в Авраама, є характерною для візантійського мистецтва, і зародилась вона у середовищі церкви Сходу, коли сформувалась концепція, що Господа Бога можна зобразити тільки символічно-опосередкованим, а не безпосереднім способом, тому що «Бога ніхто ніколи не бачив і не знає, як виглядає він». Думка про те, що три подорожні, тобто три ангели, які з'явились у діброві Мамре Авраамові, зображають Святу Трійцю, була утверджена писаннями Святих Отців у IV столітті. Святі Отці постановили, щоб тайну Триєдиності Бога відобразити тільки за допомогою опосередкованих образів і символів.
У ранньому візантійському мистецтві трьох ангелів починають зображати із крилами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Свята Трійця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок