Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Поняття екуменізму

Поняття екуменізму

Назва:
Поняття екуменізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
-1-
Поняття екуменізму.
Екуменізм (походить від грецького “ойкумена” – “всесвіт”, “заселений світ”) виник і утвердився як особливий напрямок розвитку богословської думки у християнстві у ХХ столітті.
Різні люди по-різному розуміють слово екуменізм. Власне екуменізм означає рух за зближення та об”єднання релігійних традицій. Але одні вважають, що екуменізм стосується тільки християнського світу, інші – всі світові релігії. Можна виділити десять основних розумінь екуменізму.
Перше й первісне бачення екуменізму сильно відрізняється від сучасного. Від початку екуменізм – це співпраця християнських конфесій у проповіданні Євангелія та в боротьбі з язичництвом. Наприклад, у травні 1994 року зусиллями десяти християнських конфесій був проведений семінар “Тоталітарні секти в Росії”, у підсумковому документі якого всіма християнами, що зібралися, було сказано: “Ми, християни різних конфесій і різних країн, люди, які знають християнство не ззовні та мають серйозний досвід знайомства з іншими релігіями, свідчимо, що будь-яка спроба створення “синкретичної світової релігії” є ніщо інше як антихристиянська ініціатива. Ми попереджаємо про те, що коли яка-небудь релігіозна чи “культурологічна” група говорить про себе, що вона знайшла шлях до синтезу свіх світових релігій,до об”єднання християнства зяким-небудь східним або ”езотеричним” культом,- це чітка ознака того, що перед нами зовсім не “всепримирююче вчення”, а чергова секта, яка намагається насадити той чи інший псевдосхідний культ під маскою симпатії до християнства…”1
Друге уявлення полягає в тому, що християни повинні подолати стереотипні негативні уявлення один про одного шляхом ведення діалогу, повинні краще пізнати один одного. Пряме спілкування з представниками інших конфесій допоможе справі подолання неправильних міркувань один щодо одного.
Третій погляд на суть екуменізму є поодиноким випадком другого. Екуменічні контакти є способом ознайомлення західного християнського світу з православ”ям. Зараз у Європі прийнято з повагою говорити про православну духовну і богословську традицію, тоді як ще недавно в католицькій пресі слово православні писалося обов”зково в лапках, а східні християни вважалися безнадійно відсталими розкольниками.
Четвертим уявленням про екуменізм є запозичання православ”ям доброго досвіду (наукового, богословського, соціального, естетичного, місіонерського, а іноді й духовно-морального) від неправославного світу. Прикладом могуть слугувати різдвяна ялинка, запозичена від лютеранської
-2-
Германії, або відомі усьому світові православні дзвони, що прийшли до нас із католицького бельгійського містечка Малин (звідси “малиновий дзвін”).3
П”ятий погляд виражає висловлювання блаженого Августина: “У головному – єдність, у другорядному – розмаїття, та у всьому - любов”. Відрізняти головне від другорядного ми повинні в екуменістичних діалогах. Для розділення православ”я від інших християнських груп є серйозні причини, але існує ряд відмінностей, які не варті серйозних дискусій і не можуть слугувати приводом для розділення (обряди, церковні звичаї та ін.).
Шостий погляд пов”заний з тим, щоб співпрацювати у сфері розв”язання звичайних людських проблем (бідність, хвороби, неписьменність, соціальна несправедливість, тощо). В цій ситуації релігійна належність не має значення.
Сьомий погяд не є богословським і полягає у прояві звичайної терпимості до людини інших погдядів, ніж ти.
Восьме бачення екуменізму є дискусійним: екуменізм дає змогу зрозуміти, що благодатний досвід є досяжним і для християн, що знаходяться поза православ”ям, хоча православні бачать своє вченя повнішим за інші духоні традиції. Неправославні християни – теж християни. Їм також може бути знайомий досвід Христової благодаті, хоча і не такою мірою, як людині, що вирішила йти православним шляхом.
Дев”яте уявлення екуменізму проголошує, що в неправославних церквах не тільки є благодать, але що ця благодать не в чому не відрізняється від тої, що є у православ”ї, і що всі християнські спільноти світу, як би вони не розрізнялися, є однаково благодатними, що дає підставу говорити про єдину невидиму Церкву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття екуменізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок