Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Виникнення і поширення ісламу

Виникнення і поширення ісламу

Назва:
Виникнення і поширення ісламу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Виникнення і поширення ісламу
Іслам, як християнство і буддизм, належить до числа світових релігій.
Іслам сповідують країни Близького та Середнього Сходу, Азії, Африки. За даними Всесвітньої ісламської ліги, в різних країнах світу налічується приблизно до 1 млрд послідовників ісламу.
Мусульмани мешкають більше ніж у 120 країнах. У 35 країнах вони становлять 95-99 % населення, в 15 державах - впливова меншість, у 28 країнах іслам - державна релігія.
В "ісламському" світі є заможні й бідні країни. Заможні - країни-експортери нафти, де національний дохід на душу населення вищий, ніж у багатьох розвинутих країнах. Це Саудівська Аравія, Лівія, Кувейт. Бідні - які за класифікацією ООН віднесені до розряду найбідніших країн, наприклад Бангладеш. Багаті нафтовидобувні країни арабського світу (Іран, Пакистан) утворюють центр "ісламського світу". Тяжіє до центру "ісламського світу" і Єгипет. Його авторитет у багатьох випадках пояснюється тим, що тут знаходиться ідеологічна цитадель ісламу - мусульманський університет Сель-Аль Азхар блискучий (мечеть та мусульманський університет у м. Каїрі). Мечеть збудована в 972 р., а в 996 р. створено медресе. У XI ст. - навчальний заклад університетського типу.
Основна маса віруючих мусульман зосереджена у двох великих країнах сучасного світу.
Перший регіон охоплює район Близького та Середнього Сходу, який включає в себе всі країни від Марокко та Мавританії по берегу Атлантичного океану до Еміратів у зоні Перської затоки, Туреччина, Іран, Афганістан, Пакистан та деякі інші країни. Тут знаходиться країна ісламу - аравійські степи та напівпустелі, мешкають в цьому регіоні близько 60% мусульманського населення планети.
Другий регіон охоплює частину Південно-Східної Азії - Бангладеш, Малайзію, Індонезію, південну частину Філіппінського архіпелагу (о.Манденас). Тут мешкають близько третини мусульман. За межами цих регіонів більш менш значні групи мусульман трапляються в країнах Чорної Африки (Сенегал, Малі, Нігерія та ін.), на Балканах (Албанія та Югославія, Боснія та Герцеговина, частково Болгарія), у Китаї - серед національних меншин.
На території СНД іслам поширений в Азербайджані, автономних республіках гірського Кавказу, Башкортостані, Татарстані, республіках Середньої Азії та Казахстані, останнім часом - на території України в Автономній Республіці Крим.
Розподіл 900 млн мусульман між різними течіями ісламу в цілому приблизно такий:*
суніти - 800 млн;*
шиїти - 96 млн;*
хариджити - 3 млн.
Найбільше мусульман мешкає в таких країнах:
Індонезія 160 млн;
Пакистан - 97 млн;
Бангладеш - 88 млн;
Індія - 88 млн;
Нігерія - 47 млн;
Туреччина - 45 млн;
Єгипет 43 млн;
Іран - 39 млн;
кол. СРСР - 32 млн;
Марокко - 24 млн;
Афганістан - 23 млн;
Алжир - 23 мли.
У цих країнах налічується 707 млн мусульман земної кулі, тобто 80% від загальної кількості.
У 19 країнах з арабською мовою мешкає 180 млн чоловік, з яких 90% мусульман.
Три країни є переважно шиїтськими: Іран (93%), Бахрейн (66%) та Ірак (бл. 60%).
Шиїти мешкають в Ірані (26 млн), Індії (22 млн), Пакистані (16 млн), Іраку (7,5 млн), Афганістані (6 млн).
Хариджити мешкають у Султанаті Оман.
Іслам - наймолодша із світових релігій. Його батьківщиною є Аравійський півострів, точніше - північно-західна його частина - область Хіджаз зі священними містами Мекка та Медина. Формально заснування ісламу датують 26 липня 622 р., коли його засновник релігійний реформатор Магомет змушений був утекти з Мекки в Медину, оскільки аристократична верхівка племені корейшитів не прийняла його вчення.
Цей рік називається хиджра. 26 липня 622 р. є початком мусульманського літочислення. Непарні місяці мусульманського календаря складаються з 30 днів, парні - з 29 (354 днів). Кожний третій рік - високосний (355 днів). Місячний календар використовують у більшості мусульманських країн, які у 1980 р. широко відзначали 1500-ліття хиджри та 1400-ліття ісламу.
Час виникнення ісламу (кінець VI - початок VII ст.) позначений гострою соціально-політичною боротьбою, руйнуванням первісно-общинного ладу та формуванням ранньокласового суспільства на Аравійському півострові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Виникнення і поширення ісламу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок