Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Вплив буддистської культури на формування стосунків між народами

Вплив буддистської культури на формування стосунків між народами

Назва:
Вплив буддистської культури на формування стосунків між народами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,79 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вплив буддистської культури на формування стосунків між народами
План
Вступ
Релігія є структурним елементом суспільства від початку його історії, виступаючи фактором становлення, розвитку і змін соціальних відносин. Релігія у суспільстві була і є могутньою і реальною силою, яка мала і має великий вплив на людину і суспільство, історію, культуру, мораль, побут, звичаї. Відомі історики і соціологи — англійський історик А. Тойнбі, французький соціолог Е. Дюркгейм, німецький соціолог М. Вебер, американський соціолог Т. Парсонс та ін. надавали великого значення релігії в житті суспільства.
Е. Дюркгейм, наприклад, порівнював вплив релігії на суспільство з дією клею: вона допомагає людям усвідомлювати себе як моральну спільноту з загальними цінностями і цілями.
А. Тойнбі в своїй капітальній 12-томній роботі «Розуміння історії» історію людства розглядає як історію окремих цивілізацій — давніх і сучасних, західних і східних. В основу своєї класифікації він поклав релігію.
Релігія спирається на традицію, досвід сотень поколінь, надає її нормам сакрального характеру і тим перетворює їх на суворий стандарт поведінки, обов'язковий стереотип. Національно-культурна традиція з її міцною консервативною інертністю створює для релігії захисний панцир, силу внутрішньої непохитності. Тому у відношенні до держави і суспільства релігія є цементуючою основою.
З історії відомо чимало прикладів інтегруючої, стабілізуючої ролі релігії в історії держав та імперій. Так, у Китаї релігійна система енергійно освячувала політичну структуру, що сприяло її збереженню протягом тисячоліть у майже незмінному вигляді. Розквіт давньоєврейської держави тримався на силі її релігії.
В наш час релігійна мотивація займала значне місце в національно-визвольних рухах країн Африки, в боротьбі за громадянські права негрів США, в латиноамериканських антиімперіалістичних рухах.
Там, де релігія слабо підтримувала державу, влада і суспільство гинули легше, як це було на прикладі ближньосхідних імперій — перської, ассирійської.. В Індії релігія була індиферентною до держави, і держави там легко виникали і гинули, були нестабільними. Але у відношенні до соціальної структури релігія діяла активно, і соціальна структура з її кастами збереглася в Індії до наших днів.
Історичний досвід людства вчить, що релігія у суспільстві є могутня сила, з нею рахувалися правителі і уряди, нею надихалися реформатори і визначні історичні постаті. В деяких країнах Сходу релігія і нині займає домінуюче місце в житті суспільства, особливо у тих країнах, де сповідують буддизм.
1. Буддизм – найдавніша з світових релігій
Світ буддизму — релігії, що виникла у Давній Індії у VI ст. до н. е., — є напрочуд живий. І не тільки тому, що ця релігія й сьогодні має багато прихильників, окрім традиційних регіонів її поширення на Сході, також у Європі, Америці. А ще й тому, що ідейна спадщина буддизму співзвучна з деякими елементами сучасної наукової картини світу. А буддійська культура й сьогодні хвилює своєю досконалістю, витонченістю, екзотичністю.
Засновником буддизму вважається реальна особа, Гаутама Шакьямуні, син князя з племені шакья, відомий світу під іменем Будди Просвітленого. З оповідей про Будду дізнаємось, що він народився в дивний спосіб (його матері приснився сон, що їй у бік увійшов білий слон, і народився хлопчик з боку матері). З дитинства відрізнявся розумом і здібностями, мудреці передрекли йому незвичайне майбутнє. Ріс у розкоші, не знав про біди і нещастя. Одружився, став щасливим батьком. Дуже вплинуло на нього знайомство з дійсним життям, коли він, вже дорослий, виїхавши за стіни палацу, побачив хворого, потім старого і убогого чоловіка, потім — похоронну процесію і нарешті аскета, який занурився у важкі роздуми. Ці зустрічі стали переломним моментом у житті принца. Він зрозумів, що у світі більше страждання, ніж радостей і насолод, що світом править страждання. Він покинув палац, сім'ю, оселився з аскетами-самітниками біля міста Кушинагари, вступив у їх товариство під іменем Гаутами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив буддистської культури на формування стосунків між народами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок