Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Язичницькі релігії:буддизм, іслам, іудаїзм та сучасні нетрадиційні релігії

Язичницькі релігії:буддизм, іслам, іудаїзм та сучасні нетрадиційні релігії

Назва:
Язичницькі релігії:буддизм, іслам, іудаїзм та сучасні нетрадиційні релігії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Язичницькі релігії:
буддизм, іслам, іудаїзм
та сучасні нетрадиційні релігії


БУДДИЗМ
Буддизм — найдавніша з трьох світових релігій. Біль-шість її послідовників мешкає у країнах Південної, Пів-денно-Східної і Східної Азії: Шрі-Ланці, Індії, Непалі, Китаї, Монголії, Кореї, В'єтнамі, Японії, Камбоджі, Мьянмі (Бірмі), Таїланді, Лаосі.
Наприкінці XIX — початку XX ст. прихильники буд-дизму з'явилися у країнах Європи і США.
Нині у світі є близько 400 млн. мирян, які сповідують буддизм, і близько 1 млн. ченців та черниць; загальну кількість визначити важко, оскільки відповідного пере-пису не проводилось.
У країнах СНД буддизм традиційно сповідують жителі Буряти, Калмики, Туви, а в останні роки буддійські общини виникли у Москві, Санкт-Петербурзі, містах Балтії.
В Україні релігійні громади буддистів є у Донецькій, Луганській, Львівській, Херсонській, Одеській областях та в Києві. На початку 1995 р. в нашій державі налічува-лося 18 громад, 17 служителів цього культу.
Буддизм — жива і життєдайна релігія. У різних час-тинах земної кулі і нині продовжують виникати нові буддійські общини, споруджуються храми.
Буддисти світу об'єднані в дві міжнародні організа-ції — Всесвітнє Братство буддистів (штаб-квартира в Банг-коці, Таїланд) і Азіатську буддійську конференцію за мир (штаб-квартира в Улан-Баторі, Монголія).
1. Виникнення і поширення буддизму. Буддизм виник в VI ст. до н.е. в Північній Індії у рабовласницькій державі Магадха. Класова нерівність доповнювалась становою не-рівністю: суспільство поділялось не лише на класи, а й касти. Належність до тієї чи іншої касти була спадкоємною. Чотири касти утворювали чотири стани: брахмани (служителі культу), кшатрії (рабовласницька знать), вайш'я (частина вільної бідноти), шудри (частково вільне біднота і частково раби). Фактично був і п'ятий стан — найнижчий на ієрархічному шаблі — чандали (частина вільної бідноти і частина рабів); належні до нього не мали ніяких прав, перебували поза будь-якими кастами. Вищі касти користувалися істотними привілеями, а нижчі за-знавали утисків.
Панівна у цей час релігія - брахманізм - була куль-том лише привілейованих каст і класів, тому до куль-тових дій допускались лише представники трьох вищих станів. Однак з розвитком рабовласництва і класовим розшаруванням чисельність нижчих верств зростала. Ви-никла необхідність у релігії, яка виражала б їхні інтереси.
Буддизм сформувався у середовищі двох нижчих станів, які шукали таку релігію, яка могла б компенсувати їхню безправність у реальному житті.
ІСЛАМ
Мухаммад — пророк ісламу. Іслам (з арабської — покірність) — одна з трьох світових релігій, які над-звичайно поширені в сучасному світі. Нині чисельність мусульман перевищує 1 млрд. чоловік.
Іслам сформувався на стику європейської та східної цивілізацій, увібравши чимало надбань іудаїзму, хрис-тиянства, а також зороастризму, буддизму, грецької філо-софії, римського права, а також культури давніх народів Сходу і Північної Африки. Виникнення ісламу — законо-мірний результат поступального духовного прогресу всьо-го людства.
Іслам зародився на початку VII ст. н.е. в Західній Аравії, у місцевості Хіджаз. Його витоки пов'язані з містами Мекка і Медина. Це був період розпаду родового устрою в арабів, економічного і політичного об'єднання племен, а головне — формування класової держави, коли виникла потреба в її ідеологічній основі. Такою могла стати єдинобожна релігія. На той час у арабів побутували первісні анімістичні уявлення, численні міфи, були дуже розвинуті фетишизм та магія.
Стрижнем нової релігії стали вірування економічно і політичне найрозвиненішого племені курейш, яке покло-нялося богу Аллаху (від арабського «аль-ілах» — божество).
На честь численних богів, яких вшановували у Хіджазі, у Мецці було побудовано храм Кааба, що мав форму куба (від арабського ка'ба — куб). Однак, за мусульмансь-кою міфологією, храм Кааба спорудили доісламський про-рок Ібрахим (біблійний пророк Авраам) та його син Ісмаіл, який був праотцем мекканського племені курейшитів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Язичницькі релігії:буддизм, іслам, іудаїзм та сучасні нетрадиційні релігії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок