Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Безкоштовно реферат скачати: Греко-католицькі церкви Івано-Франківська

Греко-католицькі церкви Івано-Франківська / сторінка 9

Назва:
Греко-католицькі церкви Івано-Франківська
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,78 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Листами від 16 лютого та 18 березня 1996 р. Священна Конгрегація у справах святих Апостольської Столиці в Римі підтвердила, що нема жодних застережень щодо початку беатифікаційного процесу у справі Слуги Божого Григорія Хомишина.
Протягом п'яти років в усіх храмах Івано-Франківської Єпархії на Св. Літургіях священики і вірні окремим проханням молилися за прославу слуги Божого Єпископа Григорія Хомишина. Видавництвом Місіонер (Львів) 1997 року перевидано книгу о. Петра Мельничука Владика Григорій Хомишин (416 с.), а видавництвом Нова Зоря (Івано-Франківськ) випущено у світ досі не публіковану фундаментальну працю Єпископа Григорія Хомишина Парафіяльна Місія (472 с.).
Іменем Григорія Хомишина названі вище дяківсько-катехитичне училище в м. Чорткові Бучацької Єпархії, парафіяльна катехитична школа смт. Більшівці під Галичем.
 Життя і духовний подвиг Єпископа Григорія Хомишина - яскравий приклад мучеництва за Христову віру.
Блаженний Мученик
СИМЕОН ЛУКАЧ (1893-1964)
(Життя, мученича смерть і прослава)
Життя і духовний подвиг Слуги Божого Симеона Лукача - яскравий приклад безстрашного служіння Христові та Його святій Церкві, незважаючи на репресії, постійний терор та мучеництво. Всі етапи його страдницького життя підтверджуються автентичними документами: починаючи від метрики про народження та закінчуючи свідоцтвом про смерть. Стисла біографія, написана його власною рукою (вона міститься в кримінальній справі 7115, яка зберігається в державному архіві Івано-Франківської області), є найкращою інтерпретацією життя Слуги Божого о. Симеона Лукача до моменту його першого ув'язнення в жовтні 1949 року. Тому вважаємо за доцільне подати повністю її текст:
Життєпис.
Я, Лукач Симеон Михайлович, народився 7 липня 1893 р. в с. Старуня Солотвинського району Станиславівської области. Мій батько був рільником. В семім році життя розпочав науку в місцевій початковій школі. По трьох роках учився через два роки в повітовій школі в м. Богородчани. Посім вступив до гімназії в м. Коломия, де учився вісім років. Середню освіту скінчив іспитом зрілости (матурою) в 1913 р. Того самого року був принятий до Духовної семинарії в Станиславові в ціли богословських студій. З причини першої світової війни(1914-1918) мав дволітну перерву в науці, тому закінчив студії в 1919 р. і того ж року в місяцю жовтню епископ Хомишин висвятив мене на священика. Від листопада 1919 р. до грудня 1920 р. був призначений на душпастира в с. Ляцьке Шляхоцьке, що належало тоді до повіту Тлумач. У грудні 1920 р. був призначений на викладача морального богословія в Духовній семинарії в Станиславові і там працював до квітня 1945 р.
По закриттю Духовної семинарії (через покликання всіх питомців до Армії) удався до с. Старуня і проживав коло свойого брата Василя від кінця квітня 1945 р. до кінця лютого 1949 р.
В часі мойого переселення не було вже в Станиславові Духовної Власти, бо епископів арештовано, тому я був залишений власній долі. В с. Старуня працював душпастирем священик Корсан. З його дозволу я відправляв для себе Службу Божу в місцевій церкві від травня 1945 р. до червня 1946 р. Мабуть в половині червня 1946 р. священик Лазорів з сусіднього села Гвозд (Солотвинського району) заявив мені таке: Я був в Станиславові і епископ Пельвецький велів переказати тобі, щоби ти не відправляв богослуження в церкві. Причина була та, що дійствуючі по парохіях душпастирі, візвані православним епископом, мали прилучитися до православної церкви. Я не був душпастирем, отже мені як греко-католицькому священикови заборонено відправу Служби Божої в церкві з хвилею, як місцевий душпастир Корсан прилучився до православ'я. Я примінився до того одинокого зглядом мене зарядження епископа Пельвецького і більше не ішов до церкви.
Не маючи спромоги відправляти для себе богослуження в церкві, я відчитував приватно Службу Божу на своїй квартирі, одначе не допускав нікого з парохіян, навіть своїх кревних (сродників) до участи у тій відправі. Рівнож відмовляв щоденно обов'язкові священичі молитви.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Греко-католицькі церкви Івано-Франківська

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок