Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Географічна локалізація Шамбхали: Іран – Олмо чи селевкідська Сірія?

Географічна локалізація Шамбхали: Іран – Олмо чи селевкідська Сірія?

Назва:
Географічна локалізація Шамбхали: Іран – Олмо чи селевкідська Сірія?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,71 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Географічна локалізація Шамбхали: Іран – Олмо чи селевкідська Сірія?


На території Індії існують реальні міста з назвою Шамбхала: 1) Sambalpur, місто на північному заході штату Орісса, на ріці Маханаді; 2) Sambhal – місто на північному заході штату Уттар Прадеш, на південний захід від міста Морадабад. Також ріка Чамбал наявна у Гімалаях, де її побережжя населяло плем’я панчали, де правив Драупад, батько Драупаді, жони легендарних героїв "Махабхарати" Пандавів. Цікаво, що в центрі Африки, в Демократичній Республіці Конго (Заїр) є місто Шамбала (Shambala), столиця однойменної народості з групи бантоїдних негрів.
Щодо першого, то зазначимо, що у штаті Орісса знаходиться один з чотирьох “чхар-дхам” – найсвященніших міст Індії. Це – місто Пурі з головним храмом Крішни – “Джаганнатха” (“Володар Світу”), в той час як сам штат вважається осердям шіваїзму (шактизму). Саме тут Шіва і Вішну вважаються проявами одного й того ж божества – Харі-Хара.
Англійський мандрівник Ч. Аллен розташовує Шамбалу у древній Гандхарі (північний Пакистан і східний Афганістан), що входила до держави Ахеменідів, була ядром Кушанської імперії. І більш конкретно — у одній з частин Гандхари — Уддіяні (санср. “сад”), ототожненій з чарівною долиною ріки Сват, батьківщиною тантричного буддизму. В 629 р. Уддіяну відвідав китайський паломник Сюань Цзан, який виявив залишки тисяч буддійських пам’ятників (монастирів, ступ) та поселень. Після завоювання долини “білими гуннами” (ефталітами, усунями) Калачакра-тантра була перенесена у бонський регіон Західних Гімалаїв (Тібет). Потім вона була піддана гонінню буддистами князівства Гуге, через що її адепти знайшли прихисток у індійському монастирі Наланда. Саме там Калачакра-тантра була піддана ревізії буддистами, що вихолостили її бонську сутність Allen Ch. The Search for Shangri-La : A Journey into Tibetan History. – Abacus (UK), 2000. – P. 273; Андреев А.И. Время Шамбалы. – СПб.: ИД «Нева»; М.: «ОЛМА-ПРЕСС Образование», 2002. – С. 22 – 23..
Власне в долині уддаянської ріки Сват (Свата) та сусідніх долинах Північно-Західного Пакістану відкрита “добуддійська культура поховань Гандхари” (Гхалігаї V), датована останніми століттями ІІ тис. до н.е. Кузьмина Е.Е. Культура Свата и её связи с Северной Бактрией // Краткие сообщения Института археологии АН СССР. – М., 1972. – Вып. 132. – С. 116 – 121; Antonini Ch.S. More about Swat and Central Asia // East and West. – 1973. – Vol.23, N 2—3. – P. 235—244. Вона теж асоціюється з арійцями: в ній поряд із інгумацією застосовувалася кремація, є поховання коней, багато речей мають аналогії в культурах Афганістану, Ірану та Середньої Азії. Дослідники встановили, що ця культура своїми витоками – через проміжні бішкентську та заман-бабінську культури – сягає катакомбної культури Північного Причорномор’я. Цікаво, що друга гілка фіксується в якості катакомбних могил прибульців-номадів в ХІХ ст. до н.е. в Палестині біля Йерихону (дослідження K. Kenyon), по сусідству з прааріо-хурритською державою Мітанні (від хетт. miti-, mitta- “червоний” > Мідія “Червона (країна)”; євр. naharaim, дв.-єгип. naharina; можливо, що тут відбувся переклад з хурритського Kinakhnu — “Червоний”, що, у свою чергу, було невірним перетлумаченням прибульцями-хурритами семітської назви “Ханаан” — “Благословенна”). Ці прибульці власне й створили ядро гіксосів, які підкорили Єгипет (“Та-Хем” — “Чорна (країна)”) Клейн Л. От Днепра до Инда // Знание — сила. — 1984. — № 7.— С. 17—20.. Відомий гіксоський цар Апопі, який правив у місті Аварісі (Танісі) в дельті Нілу Редер Д.Г. Пришельцы в Египте в ХVІ в. до н.э. // Древний Восток и античный мир: Сб.стт., посвящ. Вс.И. Авдиеву. — М.: Изд-во МГУ, 1972. — С.21—26. , трансформувався в міфології єгиптян у демонічного змія Апопа, з яким щоночі бореться бог сонця Амон-Ра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Географічна локалізація Шамбхали: Іран – Олмо чи селевкідська Сірія?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок