Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Християнство в контексті сучасності

Християнство в контексті сучасності

Назва:
Християнство в контексті сучасності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,63 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Християнство в контексті сучасності
План


Вступ
Прагнення людини до пізнання світу, до самопізнання невичерпне і вічне. У процесі пізнавальної діяльності вона формує себе як особистість, набуває фахових знань, акумулює енергію для подальших інтелектуальних і духовних пошуків. Різні системи знань відкривають перед нею свої обшири. Однією з особливих систем, у координатах якої фігурують проблеми духовного самовизначення людини у світі, є розуміння і тлумачення трансцендентного (потойбічного), надприродного, що й є основою наукової проблематики вивчення християнства.
Християнство, як особливий феномен, що концентрує в собі духовну діяльність людини, було сферою досліджень англійського філософа Герберта Спенсера (1820-1903), англійського історика Джеймса-Джорджа Фрезера (1854-1941), австрійського психолога Зигмунда Фрейда (1856-1939), французького соціолога Леві-Брюля Люсьєна (1857-1939) та ін. Спираючись на емпіричні дані, вдаючись до раціональних методів їх інтерпретації, вони намагалися сформулювати загальнонауковий погляд на особливості зародження та розвитку релігійних уявлень. За тогочасних умов це викликало відчутний опір європейських теологів, які побоювалися, що вивчення християнства (особливо порівняльний аналіз різних його гілок) може спричинити ревізію християнських цінностей. Одним із використовуваних ними аргументів було й те, що не варто вивчати релігію за допомогою раціональних методів, оскільки за своєю суттю вона є ірраціональною (позасвідомою). Але це не могло зупинити допитливих вчених.
В наш час вивчення християнства набуває особливого значення й особливої ваги. Розвиток науково-технічного прогресу, процеси глобалізації та взаємопроникнення культур поставили християнську релігію в нові, досі нею незнані умови. Національна належність до народу, в якого сповідання певної релігії є традиційним вже не є запорукою релігійності людини, все більша кількість людей стає прихильниками нетрадиційних для християнських країн релігій і культів. В той же час в сучасному світі має місце й релігійний фундаменталізм й релігійна нетерпимість. Значною мірою вони пояснюються браком об’єктивної інформації, застарілими негативними штампами тощо. Саме тому об’єктивне вивчення існуючих відгалужень християнської релігії сприятиме плідній співпраці і взаємодії представників різних конфесій, дозволить уникнути таких негативних явищ релігійного життя як релігійна конфронтація, дискримінація за релігійною ознакою, допоможе у вирішенні глобальних проблем людства.
1. Загальні тенденції розвитку сучасного християнства
На сьогоднішній день християнство є однією з трьох найрозповсюдженіших релігій (дві інші – це іслам та буддизм). Всього в світі нараховується 1,233 млн. християн, в тому числі католиків - 739 млн. протестантів - 344 млн., православних - 150 млн. Найбільший відсоток християн – у Північній Америці (91%) та Західній Європі (88%), на третьому місці – країни Латинської Америки (87%).
Найбільш впливовою загальною тенденцією сучасного християнства є відхід від релігійного фундаменталізму (беззастережного некритичного сприйняття релігійних догматів, що часто поєднується з непримиренністю і ворожістю до інших конфесій та релігійних течій). Цим християнський світ виразно відрізняється від, скажімо, ісламського світу. Серед церковних християнських діячів навіть дискутується питання про об’єднання різних конфесій в єдиній церкві в дусі первісного християнства. Цей рух дістав назву екуменізму. Теоретично таке об’єднання є можливим через визнання усіма християнськими конфесіями (за виключеннями лише псевдохристиянських тоталітарних сект) деяких загальних догматів та принципів християнського віровчення:
- сповідання єдиносущної Трійці (Бога Батька, Бога Сина і Бога Духа Святого);
- христології (втілення Бога в людину і спокутна смерть Христа та його воскресіння);
- богонатхненність Біблії;
- віра в прощення гріхів, безсмертя душі, загробне життя в Царстві Божому.
Однак, поряд зі спільними рисами у християнських конфесій є й значна кількість відмінностей, що робить сучасне християнство досить неоднорідним рухом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Християнство в контексті сучасності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок