Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Православ'я

Православ'я

Назва:
Православ'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,62 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Православ'я (308 млн. віруючих). У сучасному світі існують 15 автокефальних (незалежних, самостійних) церков — Константинопольська, Олександрійська, Антіохійська (Сирія, Ліван), Єрусалимська, Руська, Грузинська, Сербська, Болгарська, Румунська, Кіпр-ська, Елладська (Грецька), Албанська, Польська, Че-хії та Словаччини, Американська. На середину 90-х років у вселенському православ'ї існували ще й 5 ав-тономних церков: Синайська, Фінляндська, Японсь-ка, Критська і Естонська.
Основу православного віровчення складає Біблія ("Святе Письмо"), Святий переказ, Символ віри, за-тверджений на перших двох Соборах 325 і 381 pp.
Особливої уваги церква надає наверненню неофі-тів, внутрішньому пишному оформленню храмів, проведенню богослужіння, де важлива роль належить священику. Православне духовенство поділяється на чорне (ченці), що складає вищі церковні чини, і біле — одружені парафіяльні священики.
Для православних віруючих є дуже важливим відвідання храмів, виконання постів, таїнств, у яких "під видимим образом передається невидима Благо-дать Божа" Православна церква визнає сім таїнств:
1) Хрещення, 2) Миропомазання, 3) Сповідь, 4) Причастя, 5) Оливо помазання, 6) Священство, 7) Шлюб.
Хрещення — прилучення до християнства шляхом занурення у воду або скроплення. Слово "охрещений" рівнозначне слову "християнин".
Обряд скроплення водою як магічна дія виник ще в далекому минулому. У багатьох народів вважалося, що вода має здатність відганяти від людини "нечисту силу". Тому ще до виникнення християнства існував звичай окроплювати немовля водою і при занурю-ванні в неї давати йому ім'я.
1. Раннє християнство не знало обряду хрещення. Воно впроваджувалося поступово і тільки рішеннями перших вселенських соборів (IV ст.) було оголошене обов'язковим. Форма обряду у різних християнських церков різноманітна: католики обливають свяченою водою; протестанти — окроплюють або занурюють у воду; православні тричі занурюють немовля у "святу воду". Цією дією нібито змивається "первородний гріх", наслідуваний дитиною від "пра-батьків людства", що відкриває перед нею перспек-тиву спасіння.
2. Миропомазання — передавання хрещеному "благо-даті Святого Духу" змазуванням йоґо ароматичною речовиної) — миром.
Обряд змазування тіла оліїстими речовинами ви-ник, звичайно, набагато раніше, ніж християнство. Люди вірили в магічні властивості речовин. Пізніше помазання здійснювалося, наприклад в Індії, при хрещенні, на весіллях і похоронах. У Єгипті засто-совували помазання при освяченні жреців, змазу-вали голову при освяченні первосвящеником згідно з обрядом іудаїзму.
Запозичивши з стародавніх релігій обряд миропо-мазання, християни оголосили його таїнством. У ранніх християнських церквах хрещення і миропомазання здійснювалося лише на Пасху. Таїнство миропома-зання виконували, як правило, над немовлям.
3. Сповідь — спокутуючи власні гріхи священикові, віруючі сподівалися одержати через нього прощення від Бога. Джерела таїнства покаяння, або сповіді, — в первісних віруваннях про зло і гріх як "бісові сили", котрі переслідують людину і яких можна позбутися, розповівши про свої гріхи іншим людям або промов-ляючи слова закляття.
У християнстві сповідь спочатку була прилюдною, і лише наприкінці IX ст. — замінена таємною, тобто сповіддю віруючого священику, хоча в православ'ї тепер, поряд з таємною, існує і загальна сповідь.
4. Причастя, або євхаристія, — з'їдання хліба та вина, які сприймаються як тіло й кров Христа. При-чащаючись, вчить церква, віруючий приймає "подяч-ну жертву" і "прилучається до божественного єства". У деяких протестантських церквах і сектах (євангель-ські християни-баптисти, адвентисти, менноніти, п'я-тидесятники та ін.) специфічною формою причастя є хлібопереломлення. На відміну від православ'я та ка-толицизму, вони вважають причастя не таїнством, а обрядом, який символізує духовну єдність вірую-чих у їхній вірі у друге пришестя Христа.
Першоджерелами таїнства причастя є ті самі ста-родавні вірування та обряди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Православ'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок