Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Іслам

Іслам

Назва:
Іслам
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,19 KB
Завантажень:
2020
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІСЛАМ

Зміст

Розділ 1 Введення...…………………………………………………………………......

Розділ 2 Зародження ісламу...………………………………………………………

Розділ 3 Муххаммад (Мухаммед, Магомет)...………………………………………......

Розділ 4 Загальна характеристика мусульманського права ...…………………………......

Розділ 5 Джерела мусульманського права...………………………………………......

5.1. Коран...………………………………………………………………………

5.2. Сунна...………………………………………………………………………

5.3. Іджма...……………………………………………………………………......

5.4 Кіяс...…………………………………………………………………………

5.5. Фірмани, кануни...…………………………………………………………

Розділ 6 Різні течії в мусульманстві...………………………………………

6.1 Шиїзм...……………........……………………………………………………......

6.2. Суфізм...………………………………………………………………………......

6.2.1.Цілі й стремління...……………………………………………………

6.2.2. Значимість суфізму...…………………………………………………......

6.3. Сунізм...………………………………………………………………………

6.4 Ваххабітизм...…………………………………………………………………

6.5 Бабістський рух...……………………………………………………......

Розділ 7 Іслам і суспільство...………………………………………......……………......

7.1. Ісламський одяг...………………………………………………………......

7.2. Ісламська їжа...…………………………………………………………......

7.2.1. Свинина...……………………………………………………………......

7.2.2. М'ясо інших тварин і інша їжа...……………………………

Розділ 8 Іслам у новий і новітній час...……………………………………….......

Розділ 9 Висновок...………………………………………………………………......

Список використаної літератури...………………………………………………

Розділ 1

Введення

Іслам – одна з трьох найбільших релігій, що виникли на суворих і безмовних просторах близькосхідних пустель. Дві інші – іудаїзм і християнство. Усі три віри тісно пов'язані, тому що в дійсності прославляють того самого Бога. З погляду історії іслам вважається наймолодшим із трьох релігій, хоча мусульмани думають, що їхня віра є самою ранньою і лежить в основі, як іудаїзму, так і християнства.

Іслам – це одна з розповсюджених релігій: прихильників її нараховується близько 900 млн., переважно в Північній Африці, Південно-Західної, Південно-Східної і Південної Азії. Арабо-язичні народи майже поголовно сповідають іслам, тюрко-язичні й ірано-язичні - у переважній більшості.

Бути мусульманином (послідовником ісламу) у наш час уже значить бути обов'язково арабом. Слово «мусульманин» перекладається як « той, хто скоряється». Символ віри ісламу складається з двох тверджень: « Ля иляха илля Ллаху ва Мухаммадун Расулу Ллахи» (« Немає Бога крім Аллаха і Мухаммад – Пророк Його»). Обидва основні твердження мусульмани приймають серцем, а саме: у дійсності існує тільки лише один Бог, Найвищий Владика, і Одкровення, послане Їм арабському Пророку Мухаммаду, є щирим, остаточним і зробленим, що цілком скасовує усе раніше низпослані одкровення.

Розділ 2

Зародження ісламу.

Іслам зародився в Аравії в VII столітті нашої ери. Походження його ясніше, ніж походження християнства і буддизму, тому що воно майже із самого початку висвітлюється письмовими джерелами. Але і тут дуже багато легендарного. За мусульманською традицією, засновником ісламу був пророк Божий Мухаммед, араб, що жив у Мецці; він нібито одержав від Бога ряд «одкровень», записаних у священній книзі Корані, і передав їхнім людям. Коран – основна священна книга мусульман, як Пятикнижжя Моісеєве для євреїв, Євангеліє –для християн.

Сам Мухаммед нічого не писав: він був, очевидно, неписьменний. Після нього залишилися розрізнені записи його виречень і повчань, зроблені в різний час. Мухаммеду приписуються тексти і більш раннього часу і більш пізні. З цих записів був зроблений близько 650 року ( при третьому спадкоємці Мухаммеда – Османі) звід, що одержав назву «Коран» ( «читання»). Книга ця була оголошена священною, продиктованою самому пророку архангелом Джебраілом; записи,які не ввійшли в неї були знищені.

Коран розділений на 114 сур. Вони розташовані без усякого порядку, просто по розмірах: більш довгі ближче до початку, далі коротші – до кінця. Сури мекканскі (більш ранні) і мединскі ( більш пізні) перемішані. Одне і теж повторюється багатослівно в різних сурах. Вигуки і прославляння величі і могутності Аллаха чергуються з розпорядженнями, заборонами і погрозами «геєною» у майбутньому житті всім непослушникам. У Корані зовсім непомітно слідів такої редакційно-літературної обробки, як у християнському Євангелії: це зовсім сирі, неопрацьовані тексти.

Інша частина релігійної літератури мусульман – це сунна чи (сонна), що складає зі священних переказів ( хадисів) про життя, чудесах і дорученнях Мухаммеда. Збірники хадисів складалися в ІХ столітті мусульманськими богословами – Бухарі, Муслимом та ін. Але не всі мусульмани визнають сунну; тих, які признають її називають суннитами, вони складають значну більшість в ісламі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Іслам

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок