Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У ПРОТЕСТАНТИЗМІ

РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У ПРОТЕСТАНТИЗМІ

Назва:
РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У ПРОТЕСТАНТИЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,15 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ
У ПРОТЕСТАНТИЗМІ”


1. Реформація. У XVI ст. виник рух за реформу като-лицької церкви, що згодом став загальноєвропейським і був підтриманий різними верстами населення. Він став важливим етапом боротьби буржуазії ряду країн проти феодалізму.
Своєрідність Реформації полягала н тому, що боротьба міської буржуазії (бюргерства), селянства та міської бід-ноти з феодалами зовнішньо мала релігійний характер і була спрямована проти першого феодального стану — католицького духовенства. Революційне крило в Реформа-ції виступало і проти дворянства. Воно боролося проти майнової нерівності, спираючись у своїх вимогах на деякі положення Євангелія. Бюргерство в союзі з дворянством рішуче йому протидіяло. Дворянство, яке також брало участь у проведенні Реформації, використовувало її для обмеження влади церкви і духовенства та присвоєння церковних земельних володінь. У цілому Реформація була першою, ще незрілою, буржуазною резолюцією.
Реформація поклала початок протестантизму — но-вій течії в християнстві, яка об'єднує ряд церковних напрямів. Для всіх цих напрямів спільними є такі прин-ципи: заперечення верховної влади папи, невизнання ікон, мощей, культу святих і Богоматері, вимоги скасувати чернецтво, спростити обряди, скоротити кількість релі-гійних свят, «здешевити» церкву. Особлива увага в про-тестантизмі приділяється внутрішній, особистій релігійності, а не її зовнішньому прояву. Важливою особливістю протестантської церкви є її національний характер, тому що вона виникла в умовах формування буржуазних націй.
У ранньому протестантизмі XVI— XVII ст. були такі ОСНОЕНІ напрями: лютеранство, кальвінізм, англіканст-во, унітаризм, анабаптизм.
2. Лютеранство. Це одна із основних течій протестан-тизму — сформувалася у результаті реформаційних рухів у XVI ст. Головні принципи віровчення сформульовані М. Лютером (1483—1546 pp.) — монахом августинського монастиря. У жовтні 1517 р. він кинув виклик Папі римському: прибив на дверях церкви у Віттенберзі список із 95 тез, у яких осуджувався продаж індульгенцій, ви-кривалися зловживання католицької церкви. Обурення католицькою церквою назрівало вже давно, тому тези Лютера сколихнули всі класи Німеччини. Так розпочалася Реформація.
М. Лютер відіграв велику роль у виробленні вчення та організації протестантської церкви. Від католицизму лю-теранство зберегло лише те, що безпосередньо не супере-чило Святому Письму. Із таїнств визнаються два основ-них — хрещення, яке в лютеранстві здійснюється над немовлятами обмиванням, і причастя, в ученні про яке католицький догмат про перетворення хліба і вина в тіло і кров Христа замінено положенням, згідно з яким тіло і кров Христа таємно «присутні» під час причастя.
На відміну від католиків, лютерани вважають, що «врятуватися» можна завдяки особистій вірі без вирішаль-ного посередництва церкви. Тому найзначимішою в люте-ранстві є проповідь, а не обряди, як у католицизмі. Саме проповіддю духовенство намагається сформувати внутріш-ні релігійні переконання людини. На перший план воно висуває догму про «природжену зіпсованість» людини, її гріховність. Лютерани визнають Біблію і «Книгу згоди», яка складається з «Аугсбурзького віросповідання», “Апо-логії”, «Великого» і «Малого» катехізисів (коротких викла-дів основ віровчення).
Церкву очолює Синод, членами якого є і духовенство, і парафіяни. Лютеранські парафії очолюють пастори, яких запрошують громади. Громади об'єднуються в єпар-хії на чолі з єпископами.
З Німеччини лютеранство поширилось в Австрію, Угор-щину, Францію, скандинавські країни, а також у Північ-ну Америку.
Нині у світі 75 млн. лютеран, 192 лютеранські церкви. Близько 50 млн. віруючих об'єднані у Всесвітній лютеран-ський союз. В Україні налічується 33 громади.
3. Кальвінізм. Вчення цієї також впливової течії проте-стантизму розроблено і систематизовано викладено в Швейцарії французьким теологом і проповідником Ж. Кальвінізм (1509—1564 pp.). Кальвінізм докорінним чином реформував католицизм: заперечувались ієрархічна побудова церкви і верховенство Папи римського.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У ПРОТЕСТАНТИЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок