Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Родоплемінні культи та міфологія. Релігії Стародавнього Сходу

Родоплемінні культи та міфологія. Релігії Стародавнього Сходу

Назва:
Родоплемінні культи та міфологія. Релігії Стародавнього Сходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Родоплемінні культи та міфологія. Релігії Стародавнього Сходу
Намагайся бути розумним, а не багатим: багатство можна втратити, а розум завжди з тобою.
Впродовж усієї історії людства релігії еволюціонували від первісних вірувань (через родоплемінні культи і міфологію) до народно-національних і світових релігій. У цій еволюції чітко простежується послідовність їх зміни, спадкоємність їхніх типів і різновидів, наприклад, політеїзм поступався монотеїзму зі збереженням в останньому багатьох догматів, культів, обрядів, що належали до політеїстичних релігій. Останні виникли у період формування земної цивілізації, коли родоплемінні спільноти поступилися місцем їх державним об'єднанням, що утворилися на берегах річок Ніл, Тигр і Євфрат, Інд і Ганг, на узбережжі Середземного моря. Це відбулося приблизно у IV тис. дон. е., тобто 60 століть тому.
Цивілізація звільнила людей від первісних способів організації життя, проте виявилась дуже суперечливою. Свобода і творчість небагатьох забезпечувались у ній за рахунок пригнічення і рабства більшості народів. Долі людей стали залежати не лише від природних, ай від соціальних сил. Якщо у первісному суспільстві інтереси і добробут індивідів збігалися з інтересами і добробутом Р°ДУ" то в умовах цивілізації вони стали не просто нетотожними, а й багато в чому протилежними. Відбулося соціальне розшарування суспільства, у ньому виникли сили роз'єднання, відокремлення людей. Реальною стала суспільна потреба протиставлення цим силам загал ьної й обов'язкової системи цінностей і стандартів поведінки для соціальних низів і еліти. Саме з наміром її задовольнити, виконати функцію соціальної інтеграції і регуляції в суспільстві, розділеному ворожнечею і нерівністю, виступила тоді релігія. Для релігієзнавства в Україні особливий інтерес становлять релігії цього періоду в Греції і Римі, оскільки вони еволюціонували у християнство — найбільш поширену в Україні релігію, а також вірування наших пращурів-праукраїнців.
Релігії Стародавнього Сходу
З первісних вірувань, родоплемінних культів і міфології почалась релігійна історія всіх народів стародавнього світу. Так, єгиптяни IV тис. до н. е. всіх божеств уявляли твариноподібними — у вигляді сокола, бика, корови, кішки, барана і багатьох інших тотемів, і тільки з часом — у таємничих образах предметів і явищ природи або істот, які наполовину тварини — наполовину люди. Верховними визнавались такі божества:
Ра — бог Сонця;
Осіріс — суддя мертвих;
Себек — бог води і повені;
Гор — бог світла;
Баст — богиня радощів і веселощів;
Тему — бог світанку і сутінок;
Ісіда — богиня материнства і достатку;
Кеб — бог Землі;
Кхенсу — богиня Місяця;
Кхнему — бог тлінності;
Маат — бог закону і правопорядку;
Нет — бог полювання;
Амон-Ра — уособлення сил, що відтворюють життя;
Сет — бої" війни і зла;
Птах — бог створення і відновлення;
Тот — бог мудрості і писемності;
Мут — бог природи;
Хатхор — бог неба;
Анубіс — бог — заступник померлих;
Неб-Тет — бог — покровитель сім'ї;
Тефнут — богиня вологи;
Серапіс — покровитель Александрії;
Гарпократ — одна з іпостасей Гора;
Нефтіда — покровителька домівки;
Нут — богиня неба;
Шу — бог повітря.
Єгиптяни боготворили Сонце. Фараона вважали сином Сонця, царем-богом, влада якого поширюється не тільки на людей, а й на Всесвіт. В Єгипті, отже, виникла державна форма релігії на чолі з фараоном. З часом у єгиптян сформувалася віра у потойбічну відплату: за добрі і ганебні справи людина відповідатиме перед судом володаря померлих — бога Осіріса, і якщо не у цьому житті, то у потойбічному, несправедливість і зло все-таки будуть покарані. Про вимоги релігії до віруючих можна зробити висновок, ознайомившись зі змістом "Книги мертвих", що була написана у середині П тис. до н. е. У ній, зокрема, наводиться формула самовиправдання померлого перед Осірісом: "Я не здійснював зла, я не крав, я не заздрив, я не лицемірив, я не займався оманою і марнослів'ям, я не здійснював перелюбства, я не залишався байдужим до правдивої мови, я не був причиною сліз, я не вбивав і не лихословив".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Родоплемінні культи та міфологія. Релігії Стародавнього Сходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок