Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> МЕЦЕНАТИ СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

МЕЦЕНАТИ СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
МЕЦЕНАТИ СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,85 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 2-523.6—056.87(477.62) "18/192"
А. В. ГУСАК
МЕЦЕНАТИ СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Значна увага приділяється висвітленню благодійництва на території Святогірського монастиря в ХІХ — на початку ХХ ст, а також усім тим,, хто брав у ній участь. Розглядаються різні методи, форми організації. Все це допомагає дослідити тему.
Ключові слова: благодійництво, Святіший Синод, село Кам'янка, графиня Ланська, дворяни, Колегія іноземних справ, привілеї.
Значительное внимание уделено раскрытию благотворительности на территории Святогорского монастыря в XIX — начале XX в., а также всем тем, кто принимал участие в ней. Рассматриваются различные методы, формы организации. Все это помогает исследовать тему.
Ключевые слова: благотворительность, Святейший Синод, село Каменка, графиня Ланская, дворяне, Коллегия иностранных дел, привилегии.
The article presents analysis of the problem of charity in the territory of the Svyatogorsk monastery as well as treated are activity all those who took part of the spiritual development of the monastery.
Key words: charity, the Most holy Synod, village Kamenka, the countess Lansky, noblemen, Board of foreign affairs, privileges.
Період ХІХ — початку ХХ ст. став для Святогірського монастиря часом стрімкого розвитку господарства, торгівлі, збільшення джерел фінансування та впровадження нових ідей і проектів. Усе це здійснювалося під керівництвом благодійників. Важливим є те, що саме їх ініціативність та активність стали фундаментом розвитку духовного центру в зазначені роки й основою для культурної піднесеності. Тому ця тема і викликає інтерес у сучасних істориків.
Історіографічна база теми надзвичайно обмежена, хоча слід констатувати, що в цілому проблема благодійності широко відображена в дослідженнях. Одними з перших почали досліджувати меценатство С. Гюльденштейн [3], О. Клеванов [10] та О. Жилянська [8]. Усі ці історики розглядали окремі моменти історії духовного осередку, в яких брали участь знатні родини.
Відомий австрійський мандрівник С. Гюльденштейн у своїй праці розглянув діяльність родини Потьомкіних. Предметом його дослідження стали благодійні заходи, які зазвичай проводилися в маєткові цієї родини [3, с. 4].
О. Жилянська у своєму дослідженні звертає увагу на соціальний та професійний стан, наявний капітал благодійників, які, у свою чергу, робили все необхідне для відродження обителі. Розвиток цієї діяльності вона пов'язувала, насамперед, з такими родинами, як Дехтярьови та Платови [8, с. 8].
Узагальнюючий, хоча не досить об'єктивний огляд благодійництва зробив їх сучасник О. Клеванов. Історик навів різні ситуації суспільного життя, в яких державна допомога не надавалася, хоча монастир цього потребував [10, с. 8].
Дослідження сучасних істориків сприяло поповненню відомостей про соціально-культурне життя та активну участь шляхетської верстви у відродженні Святогірського монастиря. Розвиваючи цю думку, В. Давиденко визначальним критерієм зазначеної діяльності вважав надані привілеї, які є носієм домінантності. Тому допомога дворян була обов'язковою [4, с. 25].
На основі використаних праць у дослідженні цього питання можна розглянути деякі узагальнюючі аспекти, які розкривають основну інформацію про дворянські родини Ізюмського повіту та їх вплив на розвиток культури.
Підсумовуючи розглянуті проблеми, можна зазначити, що історіографія зазначеної теми досліджена частково, зокрема тривалий час замовчувалися всі заслуги меценатів: якщо про діяльність знатних родин можна дещо знайти, то про менш знаних майже нічого не відомо.
Мета статті — розкрити благодійництво у Святогірському монастирі як засіб розвитку культурного рівня на основі численних історичних джерел, висвітлити основні напрями і форми цієї діяльності на прикладі видатних родин: Платових, Іловайських, Дегтярьових, Потьомкіних.
Аналізуючи проблему розвитку меценатства на території Свя- тогірського монастиря, слід зазначити, що його розквіт у період ХІХ — початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: МЕЦЕНАТИ СВЯТОГІРСЬКОГО МОНАСТИРЯ В ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок