Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> ХРИСТИЯНСЬКІ ТАЇНСТВА

ХРИСТИЯНСЬКІ ТАЇНСТВА

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКІ ТАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,23 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
«ХРИСТИЯНСЬКІ ТАЇНСТВА»


ПЛАН
Вступ.
Становлення християнської церковної організації.
Християнство.
Початок християнства на Україні.
Висновок.
Список літератури.


Вступ.
У сучасній церкві панує надто великий консерватизм. Церковні власті Риму, здається, більше схильні до повернення у добрі старі часи, ніж до реаль-ного розуміння ситуації сучасного світу і людства. Ми не досягли ще синтезу між істинною духовністю і реальною відповідаль-ністю перед світом, якому загрожує катастрофа. Не будемо, од-нак, забувати про те, що церква — це цілий світ, що вона об'єд-нує сотні мільйонів віруючих. Для багатьох з них релігійний ідеал продовжує залишатися найвищою духовною культурною цінністю, і в ньому вони втілюють свої земні прагнення. На порозі третього тисячоліття серед католиків постійно зростає прагнення до вироблення найширшої платформи для об'єднан-ня всіх людей доброї волі на основі загальнолюдських цінностей для врятування і збагачення духовної культури людства».
Ієрархія католицької церкви спирається на сувору централіза-цію і безумовну підлеглість нижчих церковних органів вищим. Очолюється католицька ієрархія «Священною колегією карди-налів». Кардинал — це вища духовна особа після папи. Кар-диналів призначає папа. Постійною установою Ватикану є дер-жавний секретаріат. Він відає дипломатичними відносинами з країнами, з якими Ватикан має стосунки.
Православ'я (308 млн. віруючих). У сучасному світі існують 15 автокефальних (незалежних, самостійних) церков — Константинопольська, Олександрійська, Антіохійська (Сирія, Ліван), Єрусалимська, Руська, Грузинська, Сербська, Болгарська, Румунська, Кіпр-ська, Елладська (Грецька), Албанська, Польська, Че-хії та Словаччини, Американська. На середину 90-х років у вселенському православ'ї існували ще й 5 ав-тономних церков: Синайська, Фінляндська, Японсь-ка, Критська і Естонська.


Становлення християнської церковної організації.
Становлення християнської церковної організації. Церковна організація остаточно склалася VI ст. Імператор Юстиніан І своїм указом визначив п'ять центрів патріаршеств: Рим, Константинополь, Олек-сандрія, Антіохія та Єрусалим. Кожному з них підпорядковувалися відповідні митрополії, а митро-поліям — єпископії. Було створено чітку систему церковних громад, яка у загальних рисах нагадувала провінційний поділ імперії. Від названих патріар-шеств пізніше відокремилися автокефальні церкви, які існують і зараз.
Християнство навіть при зародженні ніколи не було єдиним з точки зору ідеолога та організації. У ньому виникало багато різних течій, обумовлених соціальними чинниками.
395 р. Римська імперія розкололася на Західну та Східну. Розпочався процес розділення римської і константинопольської церков, який завершився у 1054 р. Західна церква з часом отримала назву като-лицької (з грецьк.— вселенський), а схід-на — православної (з грецьк. — правовір’я).
У 988 р., прагнучи якнайшвидше охрестити свій народ, Володимир наказав позаганяти юрби киян у притоку Дніпра р. Почайну й таму сіх разом вихрестити. Незважаючи на опір людей, ламалися язичницькі ідоли, а натомість будувалися християнські церкви. Церква, організаційні структури й служителі якої були цілком запозичені й привезені з Константинополя, не лише отримала широкі привілеї та автономію, на її потреби надходила, крім того, десята частина княжих прибутків. Унаслідок цих нововведень значно зріс престиж Володимирової династії, пов'язаної тепер зі славетним домом візантійських імператорів.
Оскільки вчення візантійської церкви підтримувало монарше право на владу, київські князі знайшли в ній ту ідеологічну опору, якої раніше не мали. До того ж церква з її складною внутрішньою підпорядкованістю знайомила київських правителів з новими моделями управління. А в самому суспільстві Київської Русі з'явилася активно діюча установа, що не лише забезпечувала незнане раніше духовне й культурне єднання, а й справляла величезний вплив на культурне і господарське життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКІ ТАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок