Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Загальна характеристика синтоїзму

Загальна характеристика синтоїзму

Назва:
Загальна характеристика синтоїзму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Загальна характеристика синтоїзму

Синтоїзм (31 млн віруючих). У перекладі з японської мови "синто" означає "шлях богів". Японія у багатьох відношеннях є країною унікальною. Всі поширені в ній релігійні течії" мають відбиток взаємо-запозичення і взаємовпливу.

Процес формування релігійних уявлень японського народу розпочався ще за сивої давнини, ставши складовою частиною загального процесу культурного взаємовпливу населення Японських островів і азіатського материка.

Пантеон синтоїзму складається з великого числа богів і парфумів. Центральне місце займає концепція божественного походження імператорів . Ками, що нібито населяють і одухотворяють усю природу ,здатні втілитися в будь-який предмет, що став у наслідку об'єктом поклоніння ,що називали синтай, що з японського означає тіло бога.

Згідно синтоїзму, людина веде своє походження від одного з незліченних парфумів. Душу померлого при визначених обставинах здатна стати ками.

У ході становлення класового суспільства і держави складається ідея верховного божества і творчого акта ,у результаті якого ,відповідно до представлень синтоїстів, з'явилася богиня сонця Аматерасу - головне божество і прародителька всіх японських імператорів.

Основу синто як релігії становлять міфи, вміщені у творах "Кодзікі" і "Ніхонсьокі". їхня поява знаменувала собою пік стародавньої офіційної релігії. В міфах розповідається про створення світу. Першим божеством, яке виділилося із загального хаосу, був Аміно Міканусі. Однак ім'я цього божества згадується один раз у "Кодзікі" і зовсім не згадується у "Ніхонсьокі". По суті, створення світу, за міфами, розпочинається з появою подружньої пари Ідзанагі та Ідзанамі, які породили Японські острови і багато божеств. Після смерті Ідзанамі, що загинула при народженні божественного вогню, засмучений Ідзанагі рушив за дружиною до країни мертвих, але втік звідти, злякавшись скверни. Щоб позбавитися її, він здійснив обряд очищення, в ході якого народив велику кількість богів. Коли він робив омивання обличчя, з його лівого ока народилася богиня сонця Аматера-су, з правого - бог місяця Цукийомі, з носа - бог вітру і бурі Сусаное. Тимчасом як Аматерасу й Цукийомі діяли за велінням батька, Сусаное не підкорився йому і, замість того, щоб вступити у володіння "рівниною океану", почав плакати. У відповідь на запитання Ідзанагі про причину плачу Сусаное заявив, що бажає відправитись до країни мертвих до своєї матері Ідзанамі. Ця відповідь так розгнівала Ідзанагі, що він прогнав Сусаное. Останній піднявся в Небесну країну для того, щоб попрощатись з Аматерасу, але так розлютувався, що вчинив багато неподобств, тобто здійснив вчинки, які в давнину вважалися тяжким злочином. Ображена Аматерасу сховалася у небесній печері, і весь світ опинився в темряві. Боги суворо осудили Сусаное за його вчинки і навічно вигнали з Небесної країни.

Сусаное спустився на землю, де зіткнувся з вось-миголовим драконом, переміг його і з його хвоста зробив чудовий меч, який підніс Аматерасу на знак примирення. Лише після цього Аматерасу визнала, що настав час направити на землю свого представника.

Після деяких невдалих спроб підкорити землю владі небесних богів вибір Аматерасу впав на її божественного онука Нінігі. Аматерасу вручила йому "божественні реліквії" - дзеркало і меч, яшмові підвіски і ратище. Першим правителем країни, згідно з міфом, був Дзімму, котрий перед тим, як вступити на престол, породичався з нащадками Сусаное. В міфі Дзімму е персонажем, необхідим для того, щоб зв'язати епоху богів з епохою земних правителів і обгрунтувати божественне походження останніх.

На міфах, зібраних у "Кодзікі" і "Ніхонсьокі", грунтувався релігійний престиж правителів країни,

які постійно посилалися на своє походження від верховного божества Аматерасу. Імператор вважався продовженням Аматерасу в часі, "сином небес", "богом в людському обличчі".

Синто не має церковних канонічних книг. У кожнім храмі є свої міфи й обрядові розпорядження які можуть бути невідомі в інших храмах. Міфи, загальні для синто, зібрані в книзі «Кодзікі» («Записки про древні справи»),що виникла на основі усних переказів на початку VIII столітті. У ній міститися основні ідеї націоналізму, що були зведені в ранг державної релігії: про перевагу японської нації , про божественне походження імператорської династії, від підстави японської держави. І друга священна книга «Ніхон січи» (що в перекладі «Аннали Японії»).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальна характеристика синтоїзму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок