Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Християнська церква, папство, католицькі ордени у Середньовіччі

Християнська церква, папство, католицькі ордени у Середньовіччі

Назва:
Християнська церква, папство, католицькі ордени у Середньовіччі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Християнська церква, папство, католицькі ордени у Середньовіччі


План
Християнство та церква напередодні Середньовіччя. Аврелій Августин
Християнізація Європи. Монастирі
Папство в ранньому Середньовіччі, його занепад наприкінці
IX — на початку XI ст. Клюнійська реформа.
Католицькі ордени. Зростання ролі папства у XII—XIII ст.


Вступ
Напередодні Середньовіччя християнство вже стало офіційною ідеологією Римської імперії (навернули Рим-ську імперію у віру Христову імператори Константин І Великий (274-337) та Феодосій І (379-395). На той час воно вже втратило свої первісні демократичні ідеали. Хри-стиянська церква з духовної общини перетворилася на ієрархізовану соціально-політичну організацію. За допо-могою держави вона збагатилася й надійно вкоренилася в суспільний організм.
Запозичення та збереження християнською церквою багатьох традицій греко-римського язичництва істотно вплинули на духовне життя середньовічної Європи. "Сам факт такої культурної спадкоємності мав величезне зна-чення для Європи: картина минулого чудового світу... ви-явилася стійким стимулом для наслідування і суперницт-ва. Упродовж наступного тисячоліття цей образ минулого надихав європейське суспільство на найблискучіші куль-турні досягнення" (Г. Кенігсбергер).
Могутня клюнійська конгрегація, яка близько 1100 р. об'єднувала майже дві тисячі монастирів та невеликих обителей, не поліпшила моральність ані мирян, ані духо-венства. Минуло небагато часу після клюнійських ре-форм — і чернеча дисципліна знову підупала, причому навіть у клюнійських монастирях. Пияцтво та оргії стали нормою у багатьох чоловічих монастирях. У жіночих оби-телях також нерідко чинилися неподобства, про що свід-чить хоча б той факт, що до XVIII ст. власниць домів роз-пусти у народі називали абатисами, а постриг у черниці розцінювався як віддання до того ж "закладу". Тому впро-довж X—XV ст., щоб відмежуватися від старих монас-тирських конгрегацій, які зажили сумнівної слави, вини-кали й інші чернечі союзи, кожен з яких жив за своїм ста-тутом. Вони дістали назву орденів. Папство спершу поста-вилося до орденів насторожено, проте невдовзі визнало їх, бо відчуло в них надійну опору для себе.


1.Християнство та церква напередодні Середньовіччя. Аврелій Августин
До початку Середньовіччя церква оформилася органі-заційно. Зокрема, склалися церковні адміністративні ок-руги — діоцези (єпархії), очолювані єпископами, причому кожне римське місто мало свого єпископа. Столиці рим-ських провінцій, митрополії, очолили митрополити, в єпископському середовищі — перші серед рівних. Митро-полити керували провінційними синодами (соборами) і пропонували кандидатів на вакантні єпископські посади. Єпископи, завдяки чималим пожертвуванням на церкву, що їх вносили імператор і миряни, а також своїй значній духовній владі, стали впливовими особами й брали актив-ну участь у міській адміністрації, часом навіть очолювали її. Імператори надали єпископам податковий і судовий імунітет, тобто право стягувати податки та вершити суд. У VII ст., з появою англосаксонської церкви, яка підлягала безпосередньо Римові, з'явилася посада архієпископа — вищого єпископа, якого призначав папа і який був його уповноваженою особою.
Найскладніші і найважливіші проблеми теології (бо-гослов'я) та церковної організації вирішувалися па Все-ленських соборах — зібраннях церковних ієрархів (князів церкви). Упродовж 325—787 рр. відбулося сім таких соборів*. Усі Вселенські собори скликалися на території Схід-ної Римської імперії, тобто піл боком у візантійського імператора. Чим сильнішою ставала влада імператора, тим більше церква залежала від нього, виникла паніть реальна перспектива її цілковитого одержавлення.
На Вселенських соборах поступово оформилися два основні центри керівництва християнською церквою — Рим і Константинополь. І Нікейський собор (325) підпо-рядкував римському єпископові західні провінції, антіо-хійському — східні, александрійському — Єгипет і Лівію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Християнська церква, папство, католицькі ордени у Середньовіччі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок