Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Роль жінки в релігії

Роль жінки в релігії

Назва:
Роль жінки в релігії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,25 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Роль жінки в релігії


ПЛАН
Вступ………………………………………………………………………3
1. Загальна характеристика ролі жінки в різних релігіях……………...4
2. Роль жінки в християнстві…………………………………………….7
3. Роль жінки в мусульмано-арабських країнах……………………….11
Висновок………………………………………………………………….14


ВСТУП
Роль жінок в релігіях народів світу, особливо іудео-християнського круга, здається не дуже значною тільки на перший, поверхневий погляд. Ми не побачимо багато жінок серед найпоширеніших типів так званих «релігійних людей», наприклад, серед пророків, святих, релігійних реформаторів, засновників релігій або нових течій в релігіях. Трохи їх і серед священнослужителів, дещо більше – серед ясновидиць, провидців, магів.
Але така картина складається, якщо на релігію дивитися як на «соціальний костюм, який можна зняти і змінити», слідуючи метафорі П.Сорокина. Якщо ж мати на увазі глибинне, плотсько-емоційне переживання віри – а саме воно складає корінне ядро релігії – це тут жінки виходять на перші ролі, якщо і не дуже помітні, то незамінні.
Звернемося до соціально-психологічної типології релігійних осіб, розробленої американським психологом Г. Олпортом в другій половині XX століття. У ній виділено два основні типи. Для людей першого типу релігія – спосіб досягнення життєвих цілей, зовнішніх по відношенню до самої релігії, наприклад, кар'єри. Вони демонструють зовнішнє благочестя, показуючи свою соціальну респектабельність; або шукають в релігії перш за все функціональну корисність (душевний комфорт, подолання негативних емоцій і тому подібне).
Для людей же другого типу релігія є самостійною і кінцевою цінністю, а всі нерелігійні потреби відходять на другий план. Серед людей цього типу переважають жінки. Релігія позбавляє їх від тривог і страхів, дає відчуття радості і свободи і, кінець кінцем, допомагає реалізувати свої вищі духовні потенції. Саме у релігії багато жінок знаходять найголовніші ціннісні орієнтації, а Бог є для них тим необхідним, хоча і віртуальним, співбесідником, до якого вони можуть звертатися у внутрішньому діалозі. Індивідуальна релігійність жінок харчується ззовні, в основному, через механізми церкви і общини і впливає на їх соціально значущу поведінку.
1. Загальна характеристика ролі жінки в різних релігіях
Жінка й релігія – одне з найбільших парадоксальних відносин в історії розвитку людства. В духовних аспектах усіх релігій жіноче начало відіграє важливу, а іноді й провідну роль. Саме єдність протилежних начал – чоловічого та жіночого – породжує все в суспільстві суще. Проте у соціально-духовному аспекті майже у всіх релігіях з боку Церкви ми віднаходимо ігнорування ролі жінки, розгляд її як другосортної, навіть сатанинської, істоти, відведення їй другорядної ролі в релігійному житті. Жінка не може бути служителем культу, їй відводять особливе місце в храмі, обмежені її функції у системі богослужіння, вона постає головною винуватицею гріха тощо. І це мало місце не лише в минулому, а ще значною мірою по-своєму виявляється в кожній конкретній конфесії і в наш час. З’ясування природи цього явища релігійних відносин не втратило своєї актуальності.
Походження чоловічої та жіночої статі теж є результатом волі Бога. Якої статі була перша людина? У віроповчальних системах релігій немає єдиної відповіді. Можна виділити два підходи до вирішення цієї проблеми. Традиційний підхід в іудеїв, християн та мусульман полягає в тому, що першою людиною був чоловік, а пізніше з його ребра створено жінку. Аргументом проти цієї точки зору є, наприклад, те, що одразу ж після створення першої людини, ще до появи жінки, Бог благословив словами: "Плодіться й розмножуйтесь". Однак, іудейський філософ і богослов Маймонід /Рамбам/ підкреслював, що немає суперечності в тому, що Бог наказав плодитися й розмножуватися ще до появи жінки, адже сказав Бог це саме чоловікові, а не жінці. Обов’язок чоловіка знайти собі пару і наповнювати землю людьми. Чоловік виступає активною стороною створення сім’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Роль жінки в релігії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок