Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Історія та характеристика релігійної секти “Діти Бога”

Історія та характеристика релігійної секти “Діти Бога”

Назва:
Історія та характеристика релігійної секти “Діти Бога”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Історія иа характеристика релігійної секти “Діти Бога”


ПЛАН


1. Історія розвитку секти
У 1968 році від Різдва Христова Девід Брандт Берг, колишній проповідник баптистської церкви, проголосив себе „батьком Давидом" й разом зі своєю сім'єю заснував невеличку християнську комуну для вивчення Біблії, котра отримала назву „Підлітки за Христа". Вони почали свою діяльність серед хіпі та інших неформалів американського міста Хантингтон Біч, штат Каліфорнія. Ця група досить швидко розрослася і скоро вже проповідувала у молодіжному середовищі по всіх Сполучених Штатах. В одній з газет журналісти назвали їх „Дітьми Бога". Завдяки засобам мас-медіа цей термін отримав широке розповсюдження і навіть був прийнятий самою групою. До новоствореного біблійного патріарха починають стягуватися бродяжні молоді люди, наркомани, бездомні тощо. Стати „донькою" чи „сином" Бога може кожний, запевняє батько Давид, для цього достатньо лише любити один одного, бо „Бог є Любов". А любов за Бергом — це все, що дає насолоду. Згідно з цим, блуд — ефективний засіб спасіння душ, а діти, які з'являються в результаті такого „місіонерства", — „діти Христа". Диявол заволодів світом. Він спокушає людей матеріальними цінностями, щоб відвернути їх від Христа. Тому грішникам необхідно покаятися і прийти до Христа, доки ще не пізно, бо кара божа близько.
Все це він заклав у своїх „Листах", перші з яких з'явилися у 1969 році. Викриття вад суспільства в них поєднується із каверзними розповідями, непристойними ілюстраціями та роздумами про тяжку долю світу. Багато члену групи „Діти Бога" виїжджають з США аби заснувати місіонерські громади по всьому світові. Треба зазначити, що на цьому етапі необмежена влада та божественний авторитет батька Давида реалізувались у вимозі жорсткої дисципліни. Ця вимога сформульована досить лаконічно і недвозначно: „Слухайся, корися та виконуй!" Люди, які бажали вступити до громади, мали кинути роботу чи навчання і переписати всю свою власність на ім'я місіонерської громади. Новачки отримували нові „біблійні імена".
На перший погляд усе виглядало чудово. Але наприкінці 70-х років у пресі зі все наростаючою частотою почали з'являтися матеріали про правопорушення та серйозні зловживання своїм становищем багатьох лідерів „Дітей Бога”. Ці публікації викликали досить великий громадський резонанс у всьому світі. У лютому 1978 року батько Давид був змушений оголосити про розпуск свого руху і зняти всіх керівників громад з їхніх посад. Цю радикальну акцію журналісти охрестили „RNR" (реорганізація, націоналізація, революція). Проте на цьому, зрозуміло, сага Бранда Берга не закінчилася.
Скоро він організував на базі „Дітей Бога" нову групу під назвою „Сім'я любові". Вона характеризувалася менш жорстким контролем за громадами та їхніми членами з боку центру, а також значним зменшенням кількості обов'язкових правил поведінки для всіх членів. Наприкінці 70-х - початку 80-х років батько Давид вводить нову, досить специфічну форму залучення до віри — інтимну. Ту саму, що потім отримала назву „Flirty Fishing" („Ловля на флірт"). Ось таким чином здійснювався процес сексуальної євангелізації. Батько Давид мотивував це тим, що якщо „Бог є любов, а Його син Ісус — фізичне уособлення та прояв цієї любові Бога до людства, то ми (члени громад „Сім’ї”), у свою чергу, повинні стати для інших живим прикладом любові Бога". Під цим пан Берг, мабуть, мав на увазі, що аби показати любов Бога іншим людям, необхідно їх задовольняти сексуально, й отак члени „Сім'ї" показують, що вони люблять їх „любов'ю Господа".
За даними офіційних документів, виданих для використання у групах, клієнтами трибок" батька Мойсея лише у перші місяці проголошеної ним еротичної нерестової ходи" стали 5155 чоловіків, у тому числі 1700 промисловців, 1093 службовців, 459 студентів. 429 комерсантів, 381 політичний діяч, 230 фермерів та 85 журналістів. Дивно, що незважаючи на галас, що підняли засоби масової інформації та деякі релігійні організації щодо такої сексуальної євангелізації, подібна практика успішно діяла аж до офіційної заборони „Flirty Fishing" у 1987 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Історія та характеристика релігійної секти “Діти Бога”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок