Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ БІБЛІОТЕКИ В УМОВАХ УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ

ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ БІБЛІОТЕКИ В УМОВАХ УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ

Назва:
ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ БІБЛІОТЕКИ В УМОВАХ УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК [024.1:027.7]:004
Н. А. КОРЖИК
ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ БІБЛІОТЕКИ В УМОВАХ УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ
Розглядається бібліотечне обслуговування в сучасному контексті. Підкреслюється актуальність створення електронного абонементу бібліотеки.
Ключові слова: бібліотека, бібліотечне обслуговування, відділ обслуговування, електронний абонемент, інформаційно- комунікаційні технології.
Рассматривается библиотечное обслуживание в современном контексте. Подчеркивается актуальность создания электронного абонемента библиотеки.
Ключевые слова: библиотека, библиотечное обслуживание, отдел обслуживания, электронный абонемент, информационно-коммуникационные технологии.
It is considered the library services in a modern context. Underlined the urgency of creating an electronic subscription libraries.
Key words: library, library services, service department, an electronic subscription, of informatively-communications technologies.
Прагнення України долучитися до інформаційного суспільства та простору знань передбачає активне впровадження новітніх інформаційних технологій у бібліотечно-інформаційну діяльність і потребує мобілізації зусиль усіх суб'єктів її інформаційної інфраструктури для створення та використання національних інформаційних ресурсів. Сучасні бібліотеки мають відігравати інтегруючу роль у здійсненні технологічної взаємодії виробників електронної інформації країни та забезпеченні відносин і комунікацій між суб'єктами інформаційної сфери.
Мета статті — розглянути використання інформаційно-комунікативних технологій у діяльності бібліотек, зокрема у відділі обслуговування, та можливість створення електронного абонемента.
Сучасна бібліотека характеризується актуальними тенденціями впровадження інформаційно-комунікаційних технологій: від автоматизації окремих робочих місць і створення ЕК та БД (через повну автоматизацію всіх ділянок бібліотечної діяльності) до електронних бібліотек (або «бібліотек без меж»), які працюють на базі мережевих та Інтернет-техно- логій. У широкому сенсі комп'ютеризація бібліотеки нині трактується як гармонічне поєднання процесів внутрішньої автоматизації бібліотеки і процесів зовнішньої бібліотечної кооперації через світову мережу Інтернет. А позиції бібліотеки як суспільного інституту в умовах упровадження Інтер- нет-технологій необхідно закріплювати в системі інформаційних комунікацій з метою підвищення своєї ролі та забезпечення конкурентоспроможності в порівнянні з небібліотечними віртуальними інформаційними службами Інтернету.
Серед особливостей внутрішньобібліотечної автоматизації відзначається недостатній розвиток автоматизації відділів обслуговування користувачів, оскільки цей підрозділ характеризується комплексністю та багатьма взаємозв'язками з іншими відділами бібліотеки, що ускладнює
підготовчі етапи формалізації й алгоритмізації процесів та операцій; крім того, для сфери бібліотечного обслуговування притаманними є постійні форми спілкування з користувачами, що потребує розробки й впровадження інтерактивних засобів комунікації «користувач-бібліотекар».
Відзначимо, що у фахових публікаціях також зазначалися як актуальні проблеми створення електронного абонемента та його складових. Так, у статті Л. І. Госіної, Т. І. Масляк, К. П. Погорєлко йдеться про необхідність розвитку електронного абонемента з метою вдосконалення розвитку системи обслуговування в галузевій академічній бібліотеці (на прикладі Бібліотеки з природничих наук Російської академії наук) [1].
Наголошується на необхідності впровадження електронної видачі й електронного замовлення на абонементі наукової літератури університетської бібліотеки [2], створенні абонемента як електронної кафедри видачі [3].
Проблемним питанням діяльності навчальної бібліотеки залишаються видача та повернення літератури. На ці процеси витрачають дуже багато часу як студенти, так і співробітники бібліотеки. Електронні бібліотеки починають вирішувати це питання завдяки створенню персональних електронних абонементних карток студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННИЙ АБОНЕМЕНТ БІБЛІОТЕКИ В УМОВАХ УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок