Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Особливості класифікації віровчень неорелігій і їх культів

Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Особливості класифікації віровчень неорелігій і їх культів

Назва:
Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Особливості класифікації віровчень неорелігій і їх культів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,45 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Особливості класифікації віровчень неорелігій і їх культів
Нетрадиційні культи і нові релігії досить специфічні. Як правило, вони не мають чітко розробленої системи віровчень. їхня структура ієрархічна й авторитарна. Культ у цих релігіях має переважно колективний характер. Його відправлення характеризується використанням засобів психологічного маніпулювання і методів психотерапії, підвищеною увагою до прозелітів. Багато організацій, що мають стосунок до цих релігій, є міждержавними бізнес-корпораціями з філіями у різних країнах світу.
Все розмаїття нетрадиційних релігій в Україні можна умовно поділити на п'ять груп: неоорієнтальну, неохристиянську, сайєнтологічну, нову магію, чи спіритизм, сатанинську.
Серед неоорієнтальних культів і неорелігій найбільш відомими є "Міжнародне товариство свідомості Кришни", "Тихоокеанський дзен-буддистський центр", "Місія божественного світла",
"Трансцендентальна медитація". Всі вони є модернізованими варіантами індуїзму і буддизму, свого роду неоіндуїзмом і необуддизмом, які проповідують різні способи медитації (роздум, споглядання, внутрішнє зосередження, відчуженість). їхні дії спрямовані на злиття з божественною природою, що прихована, на їхню думку, за ілюзорною дійсністю. Медитація, за неоорієнталістами, проводиться шляхом виголошення мантр — спеціальних слів або сполучень звуків, що наділяються містичним сенсом. У процесі такої церемонії віроповчальні особливості релігії відступають на задній план, а на передній висуваються "прямування істинним шляхом", особистий досвід і авторитет гуру (вчителя).
До неохристиянських об'єднань належать "Церква Уніфікації", "Діти Бога", "Церква Тіла Христова" та ін. Для них характерні синкретизм (від гр. — з'єднання) християнської ідеології з елементами східних релігій, акцентування есхатології (від гр. — релігійне вчення про кінець світу і долю людини) і месіанства, наділення керівника релігійного об'єднання статусом посланника Бога, котрий передає через нього нові одкровення, вищі моральні приписи.
Сайєнтологічний напрям утворюють "Церква сайєнтології", "Товариство Аетаріус", інші "космічні релігії". Вони проповідують зв'язок землян з вищими космічними силами, "космічним розумом". Згідно з їхнім вченням, фізичні прилади мають містичні властивості, тому вплив деяких невідомих і таємничих вищих реальностей на фізичну і біологічну природу можна реєструвати і навіть вимірювати. Це вчення явно спекулює на ще невідомих явищах людської психіки і навколишнього середовища.
У сучасному світі великого поширення набувають нові магічні вчення та інститути, що прийшли на зміну чаклунам, шаманам, ворожбитам. Вони поєднують погляди і практику східних і західних, стародавніх і сучасних традицій. Таким, наприклад, є вчення Карлоса Кастанеди, в основі якого міфологія мексиканських індіанців.
Сатанинські групи звеличують зло і насильство, проповідують спілкування з містичними джерелами зла — демонами, сатаною тощо. "Церква сатани", наприклад, проголосила себе свідомим носієм зла й антиподом християнства.
Найбільш повне уявлення про віровчення неорелігій, їх культи та істинне призначення дає аналіз змісту таких із них, як "Церква уніфікації" Сен Мен Муна, "Асоціація Святого Духа за об'єднання світового християнства" і "Міжнародне товариство свідомості Крипти".
"Церква уніфікації" заснована в 1954 р. південнокорейським євангелістом Сен Мен Муном. Він народився у 1920 р. в протестантській родині. Освіту здобув у пресвітеріанській місії, пізніше відвідував церкву п'ятидесятників. У1936 р. Мун заявив, що мав зустріч з Ісусом Христом, який визнав невдачу своєї рятівної місії і доручив йому її завершити. Біографи Муна пишуть, що він був ув'язнений за релігійні переконання. Однак, як виявилося, в Кореї Муна ув'язнювали за сексуальну розбещеність і зґвалтування неповнолітніх, а в СІЛА — за фінансові махінації та несплату податків у сумі 16 млн дол. Біографи ж Муна описують його як винятково праведну і морально чисту людину, засновника нової релігії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сучасні нетрадиційні культи і неорелігії. Особливості класифікації віровчень неорелігій і їх культів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок