Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Етична філософія релігії

Етична філософія релігії

Назва:
Етична філософія релігії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,09 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Етична філософія релігії
Етична філософія релігії. Релігія у свій класичний період дає людині не тільки світогляд, все її розумне буття, вона дає їй також етику, мету, волю і діяльність, вказує зразок, критикує заповіді і закони. Подібно тому, як пояснення природи опирається на вплив надприродних сил, етика опирається на відвертість, бачить залежність людини від надприродних сил, що направляють долю її в цьому, а може і в майбутньому світі. Етика має, таким чином, своєю базою історію людини. Відношення людини до надприродного світу визначає собою, як жити праведним чином в цьому світі. Це стало зрозумілим, тому що у класичний період релігії людина відчувала себе ближче до надприродного світу, ніж до природного, і земне життя розглядаюся лише як засіб для майбутнього. Однак відносини тут значно складніші, ніж це уявляється. Йдеться тільки про релігію в класичний період.
Ті види і форми, в які виливаються відносини між релігією і етикою в даний період, являються продуктом давньої історії. І якщо ми розглянемо зв'язок релігії з етикою в її історичному розвитку, ми відкриємо безперервну взаємодію між ними: не тільки релігія впливає на етику, а навпаки, етичний розвиток людей впливає на характер та зміст релігії.
Крім того, коли йдеться про виправдання та обгрунтування, релігія свідомо чи несвідомо опирається на етичні ідеї, а не навпаки: це справедливо навіть по відношенню до класичної епохи.
З історичної та з логічної точки зору велике значення має дослідження питання, які ж в дійсності відносини між релігійною та етичною суттю відбуваються в тих випадках, коли релігія виступає як основа етики.
Останні роки не були відзначені виникненням принципово нових, оригінальних концепцій в цій галузі буржуазного релігієзнавства, але продовжувався процес критичного переусвідомлення вже висунутих раніше теорій, розуміння безплідності пропонованих ними альтернатив
Різноманітні неопозитивістські різновиди філософських концепцій релігії — одні з найбільш впливових в буржуазному релігієзнавстві. На них покладалися надії на подолання протиріч та інших буржуазних теорій, оскільки ці концепції вправно створювали видимість науковості та об'єктивності, відволікаючись від питання про існування бога, байдужого до головної проблеми утворення та обгрунтування методу аналізу релігійної мови Зведення філософії до аналізу елімінує головне — світоглядну проблему, в рамках якої осмисленим став і сам аналіз. Без неї аналіз релігійної мови перетворюється у допоміжний засіб самої теології, а аналітична філософія релігії — у типове знаряддя релігійної апологетики. К.-Р. Брекенхельм, аналізуючи відомі концепції, розглядає їх з точки зору своєї основної методологічної думки: загальна філософська ідея вченого визначає його теорію релігії.
Незадоволеність аналізованих концепцій, з його точки зору, пояснюється незадоволеністю вихідним філософським матеріалом.
К.-Р. Брекенхельм виявляє неясність ідей Дж.Уілсона, сумнівність зв'язку між ними. Відверто скептичний автор по відношенню до теорії "теїзму без доказів" Дж.Хіка, що обґрунтовував існуванням бога від аргументу віри в нього, подібно до того як віра в існування зовнішнього світу підтверджує існування останнього.
Релігійно-філософські ідеї Хіка автор вважає неплодотворними та неконструктивними, оскільки вони залежать від емпіризму і пізніх поглядів Л.Вітгенштейна. Ця критика досить типова і корелює, наприклад, з висловлюванням Дж.Сміта (Див. реферат "Раціональна та релігійна віра") про те, що позиція Вітгенштейна припускає існування людей науки та людей віри, тоді як реально живе і діє людина, що об'єднує в своєму досвіді наукові та релігійні інтереси. Тому вирішення питання про раціональність віри, пропонованої ним, ненадійне. Крайній суб'єктивізм характеризує філософію релігії Д Філіпса, наслідком якої є переконання в тому, що святий та атеїст не інтерпретують один і той же світ у різний спосіб. Вони бачать різні світи. По К.-Р.Брекенхельму, розходження серед філософів релігії, відсутність єдиної теорії свідчать про кризу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Етична філософія релігії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок