Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Виникнення та історичний розвиток буддизму

Виникнення та історичний розвиток буддизму

Назва:
Виникнення та історичний розвиток буддизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,57 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З дисципліни „Релігієзнавство”
На тему: „Виникнення та історичний розвиток буддизму”


ПЛАН
Вступ
Коли і де зародився буддизм
Будда реальний і Будда з легенд
Вчення Будди
Перші кроки майбутньої світової релігії
Від розквіту до занепаду
Національні форми буддизму
Буддизм на Заході
Історія поширення буддизму в Тибету
Висновки
Перелік використаної літератури


ВСТУП
Буддизм - найдавніша зі світових релігій, що одержала назву від імені, а точніше від почесного титулу, її засновника Будди, що означає “Прояснений”. Будда Шакьямуни (Мудрець із племені шакьев) жив в Індії в V-IV вв. до н.е. Інші світові релігії - християнство й іслам - з'явилися пізніше (християнство - п'ять, іслам - 12 століть потому).За два з половиною тисячоріччя свого існування буддизм створив і розвив не тільки релігійні представлення, культ, філософію, але і культуру, літературу, мистецтво, систему утворення - іншими словами, цілу цивілізацію.
Буддизм увібрав у себе безліч різноманітних традицій народів тих країн, що потрапили в сферу його впливу, а також визначив спосіб життя і думки мільйонів людей цих країн. Більшість прихильників буддизму живуть зараз у Південній, Південно-Східній, Центральній і Східній Азії: Шрі-Ланці, Індії, Китаєві, Монголії, Кореї, В'єтнаму, Японії, Камбоджі, Мьянме (колишня Бірма), Таїланду і Лаосу. У Росії буддизм традиційно сповідають буряти, калмики і тувинці.


1. КОЛИ І ДЕ ЗАРОДИВСЯ БУДДИЗМ
Самі буддисти ведуть відлік часу існування своєї релігії від кончини Будди, однак серед них немає думки про роки його життя. Відповідно до традиції найбільш старої буддійської школи - тхеравади, Будда жив з 624 по 544 р. до н.е. Відповідно до цієї дати в 1956 р. відзначалося 2500-річчя буддизму. За науковою версією, що приймає в увагу грецькі свідчення про дату коронації знаменитого індійського царя Ашоки, час життя основоположника буддизму - з 566 по 486 р. до н.е. У деяких напрямках буддизму дотримують більш пізніх дат: 488-368 р. до н. э. У даний час дослідники переглядають дати правління Ашоки й у зв'язку з цим дати життя Будди.
Батьківщина буддизму - Індія (точніше, долина Ганги - одна з найбільше економічно розвитих частин країни). Самою впливовою релігією Древньої Індії був брахманізм. Його культова практика складалася з жертвоприносин численним богам і складним ритуалам, що супроводжували практично будь-яку подію. Суспільство поділялося на варни (стану): брахманів (вищий стан духовних наставників і жреців), кшатриїв (воїнів), вайшьїв (торговців) і шудр (обслуживавших всі інші стани). Буддизм із моменту свого виникнення заперечував дієвість жертвоприносини і не приймав розподіл на варни, розглядаючи суспільство як складається з двох категорій: вищої, куди входили брахмани, кшатрии і гахапати (домохазяїни - люди, що володіли земельною й іншою власністю), і нижчої - вона включала людей, що обслуговували пануючі шари.
На території Індії в VI-III вв. до н.е. існувала безліч невеликих держав. У північно-східній Індії, де проходила діяльність Будди, них було 16. По своєму суспільно-політичному пристрої це минулого або племінні республіки, або монархії. Вони ворогували між собою, захоплювали території один одного, і вже до кінця життя Будди багато хто з них були поглинені державами, що набирали міць, Магадха і Кошала.
У ті часи з'явилася безліч аскетів - людей, що не мають власності і живучою милостинею. Саме серед аскетів-пустельників і зароджувалися нові релігії - буддизм, джайнізм і інші вчення, що не визнавали ритуалів брахманів, що бачили зміст не в прихильності до речей, місцю, людям, а в зосередженні цілком на внутрішнім житті людини. Не випадково представників цих нових навчань називали шраманами (“шрамана” означає “здійснююче духовне зусилля”).
Буддизм уперше звернувся до людини не як до представника якого-небудь стану, клану, племені або визначеної статі, а як до особистості (у відмінності послідовників брахманізму Будди вважав, що жінки нарівні з чоловіками здатні досягти вищої духовної досконалості).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Виникнення та історичний розвиток буддизму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок