Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> БАХАЇЗМ

БАХАЇЗМ

Назва:
БАХАЇЗМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,49 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
На сьогоднішній день набули поширення, так звані нові культи або релігії “нового віку”. Ці новоутворення у духовному житті суспільства у шістдесяті роки виникли поширилися у Сполучених Штатах Америки, а згодом у Західній Європі. Дана нетрадиційна релігійність небезпідставно може розглядатись, як симптоматичний прояв глибоких кризових процесів у ідеології та масовій свідомості Заходу, як несподівані метаморфози, що їх переживає релігія в сучасному світі.

Певним чином ці культи можна розглядати, як єдину ідейно політичну течію, як продукти саме сучасного етапу розвитку суспільства, що породжені спільними причинами і мають спільні характерні ознаки і особливості.

Перейдемо до змістовної характеристики і критики окремих культів, але перед цим дамо їхню класифікацію, щоб обґрунтувати вибір конкретних релігійних течій, як об’єкта критичного розгляду.

Умовно дослідники релігій “нового віку “ поділяють їх на три великі групи. До першої носять культи, що проголошують себе варіантами християнства і пропонують унікальну богоодкровенну істину, рекламуючи власний шлях до спасіння людства. Серед них: “Сім’я любові”, ”Церква Армагедона”, “Церква уніфікацій”, “Місцева церква”. Другу значну групу становлять культи, що ведуть свій родовід зі Сходу. Найбільші серед них: “Рух Харе Крішна”(Міжнародне товариство усвідомлення Харе Крішни), “Дзен-Буддизм”, “Місія божественного світла”, “Ананда Марга”, бахаїзм.

Бахаїзм – релігія послідовників Баха-Улли, ім’я якого перекладається як “Слава Господа”. Виникнувши в 1844 році в Ірані, ця релігія й сьогодні об’єднує до п’яти мільйонів чоловік , котрі жувуть у 166 країнах . Бахаїстську літературу перекладено приблизно на 800 мов світу .

Засновником основних положень бахаїзму вважається ширазький торговець Алі Муххамед, який 22 травня проголосив початок нової ери в історії людства . Слово “Баб” на арабській значить “ ворота”, тобто Баб заявив про себе як про ворота новою ери світу і всесвітнього братства. Його місія -- випередити появу іншого , більш вагомого Посланця , який обєднає всі народи і установить на Землі в справедливий і вічний мир .

Через сорок днів у Баба з’явилися послідовники , які почали поширювати його вчення по Персії, підготовляючи людей до приходу того, кого відкриє Бог. Послідовниками Баба стають кілька відомих вчених і авторитетних релігійних діячів. Це викликало незадоволення правлячої верхівки, яка почала переслідувати бабітів. Самого Баба було страчено 9-го липня 1850 року.

Через два роки після страти Баба у бабітів з’явився лідер під ім’ям Баха-Улла. Він народився в 1817 році в одній з найвідомішиш сімей Тегерана. З дитинства Баха-Улла був оточений багатством, комфортом і розкішшю. Як твердять його прихильники, свої надзвичайні знаня він одержав від природи, а не від учителів і книг. Дуже любив птахів, дерева, квіти і віддав перевагу життю за містом, а не в палацах. Баха-Улла витрачав гроші не на задоволеня, а на допомогу бідним. Його дружина також походила з багатого роду, але подвір’я їхнього палацу завжди було відкрите для бідних. Історія життя і проповідницької діяльності засновника бахаїзму стверджує, що бідні люди прозвали Баха-Уллу і його дружину “Батьком і Матір’ю бідних.”

Баха-Улла активно підтримував бабітів і за це врешті-решт опинивася у в’язниці. Саме там йому було явище, яке відкрило йому, що він – “Той, Кого відкриє Бог” той “Посланець”, про прихід якого пророкував Баб.

Публічне проголошення, що Баха-Улла є Помазанником усіх релігій, що Віра його належить всьому людству, що новий день займається над історією цивілізації, було зроблено вже після його звільнення у Багдаді, в саду Різван протягом дванадцяти днів, з 21 квітня по 2 травня 1863 року. Цей період увійшов в історію як свято Різван, яке кожний рік відзначається прихильниками бахаїзму у всьому світі на перший, третій і дев’ятий день травня.

Подальший шлях Баха –Улли знав як злети, так і падіння,як визначання його вчення, так і неприйняття. Після того як 29 березня 1892 року Баха-Улла помер, його послідовникам було проголошено духовний заповіт. В ньому старший син Помазанника–Абдул-Баха – призначався Головою бахаїзму і єдиним інтерпритатором вчення Баха-Улли. Абдул-Баха займався активним місіонерством у всіх куточках світу. В вересні 1911 р. відбувся його перший виступ у лондонській церкві Сіті Темпль. Протягом наступних років Абдул- Баха мандрує по Європі й Америці, пропагуючи вчення бахаїзму. З його ім’ям пов’язується боротьба за збиреження єдності вчення бахаїзму, з початком побудови адміністративної структури бахаїзму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: БАХАЇЗМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок