Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Релігійні символи іудаїзму

Релігійні символи іудаїзму

Назва:
Релігійні символи іудаїзму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,16 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Релігійні символи іудаїзму
Менора і зірка Давида: іудаїзм. Менора світильник, канделябр з сім'ю лімбами, семисвечник. Це найважливіший символ іудаїзму. У поширеному сенсі світильник символ розуму і духу, а зірка, що горить, асоціюється з індивідуалізованим світлом, іскоркою Божою, з душею і життям індивіда. У традиційній теорії символів семеричность розглядується як аналогія духовним принципам семи планет або древнім міфологічним божествам.
Є сім нот діатонічного ряду, сім барв веселки, сім планет і так далі Каббала передбачає якийсь зв'язок між міфологічними божествами і сім'ю небесними ієрархіями: Сонце ангел світла Михайло; Луна ангел надії і мрії Гаврило; Меркурій ангел освіти Рафаїл; Венера ангел любові Анаїл; Марс ангел руйнування Самуїл; Юпітер властительный ангел Захаріїл; Сатурн ангел турботи Оріфіїл. Менора в храмі Соломона виражає панування небесного ладу на основі принципу єдинобожності. Семісвечникі, якими користувалися іудеї, означають сім первородних сил божественного. Тора оповідає про дні творіння миру: у перший день Бог створив світло (і цей початківець тиждень день сьогодні ми назвали воскресінням), а потім продовжував творіння протягом шести днів; у сьомий же день, в суботу, Бог відпочивав і заповідав шанувати суботу як день спокою всім віруючим. Середнє світло (центральна свічка) якраз і вказує на суботу.
Сім свічок також можуть представляти сім небес, створених Богом. Нерідко семисвічник використовували під час своїх занять і зустрічей маги Західної і Середньої Европи. Через иудео-хазарское царство такі світильники, можливо, проникали в різні народні секти на Русі. У першому єврейському храмі Соломона, побудованому в 983 р. до н. э., було десять золотих семисвечников, а в другому (побудований в 516 р. до н. э.) лише один. Свічки, що горять, символізують присутність Бога в храмі. Іудеї вірують, що світло первозданного храму не згасне, поки того Сам Бог не побажає. Менору ставлять в далекій західній частині святилища перед входом в Святе Святих, На вівтарі можуть бути і два семисвечника. За часів Нового Заповіту менора для ранніх християн стала символом світла Месії, що прийшло в світ.
Знак перших єрусалимських християн був з'єднанням меноры із знаком риби через зірку Давида. Пригадаємо, що риба (ІХТІС) означає Ісус Христос Божий Син Рятівник. У катакомбах, місцях таємних зборів перших християн протягом перших століть, цей знак зустрічається дуже часто. Він символізує єдність євреїв і неевреев в Божому плані порятунку миру. Єдність це в Месії Ісусові. Менора із зіркою Давида і рибою є знак Месії.
У спільному випадку зірка з шістьма променями позначає не лише шестикратность, але і семикратность, лише в цьому випадку в центр її поміщають крапку. У алхімії і інших споріднених магічних виставах ця крапка посередині позначає золото або сонце в крузі інших шести металів і планет. Заклинателі духів малювали на землі захисне кільце, в центрі якого малювали шестикутну зірку, а замість крапки, що позначає Сонце, писали священний склад ОМ (Оuм, Аuм) слово, що має для містиків значення творчої сили Бога, що створив весь Всесвіт. Число шість символізує амбивалентность і рівновагу, містить в собі союз двох трикутників (вогню і води) і, тим самим означає людську душу. Воно відповідає шести направленням простору (по два на кожен вимір) і припиненню руху (для Творіння було потрібно шість днів). Звідси, воно асоціюється з випробуванням і зусиллям. Шість число двозначне: воно виражає дуалізм: 2 х 3 або 3 х 2. По П. Д. Успенському, шість вимірів утворюють період, за межами якого не залишається нічого, окрім повторення цього ж періоду, але в іншому масштабі. Період вимірів обмежений з одного кінця крапкою, а з іншого нескінченністю простору, помноженою на нескінченність часу, що в древньому символізмі змальовувалося двома пересічними трикутниками або шестикінечною зіркою. Число 666 знак звіра, сатани.
Зірка Давида утворюється двома щитами-трикутниками і знаменує виконання пророкувань|пророцтв| про пришестя Месії з|із| будинку|дому| Давідова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Релігійні символи іудаїзму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок