Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Семітська версія Шамбхали

Семітська версія Шамбхали

Назва:
Семітська версія Шамбхали
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Семітська версія Шамбхали


Стародавні близькосхідні семітомовні угарітяни теж знали переказ про Шамбхалу. Словом љm.bcl. ("Слава Баслу") вони називали богиню Інанну (Іштар, Астарту, Астрею) Шифман И.Ш. Культура древнего Угарита (ХІV – ХІІІ в. до н.э.) – М.: Наука, 1987. – С.91., вона ж Анат ("Джерела"), котра сприяє побудові "будинку Балу", символу влади і могутності, вкритого золотом і сріблом. Цеглини для будівлі бог – умілець Кусар-і-Хасіс (або Кусару-ва-Хасісу; «Пригожий-і-Мудрий»; фінікійцям він відомий як Хусор, арабам – Куср, а грекам – Зевс Касій) виготовляє з дорогоцінного каменю, розплавляючи його на вогні. Після довгих суперечок бог-силач (аліййан) Баслу («володар»; фінікійський діалектний варіант загальносемітського Баал; грец. Ваал; він — переможець змія Латану, а слово "Лат" у ханаанеян означало богиню, братом-супругом якої він був; міф про Баслу тотожний хеттському про перемогу Бога Грози над змієм Іллуянку) погоджується зробити на вимогу Кусар-і-Хасіса «вікно» (пор.: через вікно у дім проникає смерть, Ієрем. 9:21; через нещільність каменів гине богатир Багур тощо). Сам Кусар-і-Хасіс вважався володарем країн Хікупта (Єгипет) та Каптару (бібл. Кафтор; Кріт), тож може бути ототожненим з єгипетським богом ремесла Пта(х).
Сам цей «будинок Баслу» зведено на горі Цапану («Північна»; бібл. Цафон, також "йаркатхей цафон" — "далекі області півночі" — земля, де живе Бог, у Пс., 48:3, Ісайя, 14:13; а жертвопринесення у Храмі здійснюються у північній частині, Левіт, 1:11; у греко-римські часи – гора Касій). Саме від цієї гори починався північний кордон Ізраїлю (Числа, 34:8-11), а в епоху Геродота розмежовувала Єгипет та Сірію. Тут мешкав Сефон — один з родів племені Гада (Бут. 46:16; Числа 26:15). «... Гора Хор (у єгиптян — Хару, — О.Г.), що ототожнюється з теперішньою горою Джебель-ель-Акра, — писав М. Нікольський, — отримала свою назву ... від однойменної гори Хор в області Едому,... однаково священної ... і для ізраїльтян, котрі вважали цю гору місцем поховання Аарона (Второзак., 32:50). Сірійська гора Хор також була священна з давнини, ще до появи в Угариті фінікіян. У традиції, яку передє Філон Біблський, вона названа за іменем Касія, велетня, що належав до числа братів-велетнів, які навчили людей добувати вогонь шляхом тертя; як показує римська назва Mons Kasius, назва Касій збереглася за горою поряд з назвою Хор. У грецьку та римську епохи бог, шанований на горі, називався Зевсом Касієм і Юпітером Касієм; у текстах Рас-Шамра гора Хор-Касій називається ще третім іменем, горою Сафон, за іменем шанованого там Ваал-Сафона, ототожненого з Ваалом Угаріту, Алейном (“Силач”. — О.Г.)...” Никольский Н.М. Этюды по истории финикийских общинных и земледельческих культов: 1. Текст С=Eqreny. — Минск: Госиздат БССР, Редакция политич. лит-ры, 1947. — С.32.. І дал і: “... За текстом АВ І освячення спорудженого богами на горі Сафон храму Алейну приурочується до святкування перемоги Алейна над Мотом і його воцаріння і здійснюється у присутності та за участю всіх богів. Згідно із звичайною ідеєю схожих міфів, цей ідеальний храм повинен бути одночасно скопійований на землі; це й було реалізовано в Угаріті, як показують археолгічні дані. Вони свідчать, що храм Ваал-Сафону, тобто Алейну, в Угаріті був побудований дещо пізніше іншого храму в центрі міста, храма богові Дагону, який вважався батьком Алейна.
Храм Алейн-Ваалу датується знайденим в ньому посвячувальним написом Ваал-Сафону епохи ХІІ єгипетської династії, тобто існував вже у кінці ХХ ст. до н.е., коли Угаріт був уже крупним торговим містом і політичним центром довколишньої області і мав на чолі самостійного царя” Никольский Н.М. Этюды по истории финикийских общинных и земледельческих культов: 1. Текст С=Eqreny. — Минск: Госиздат БССР, Редакция политич. лит-ры, 1947. — С.85.. Бога Грози Алейна з бичими рогами на шоломі (schor — “бик” є його постійним епітетом) М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Семітська версія Шамбхали

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок