Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Хрест — священний знак християн

Хрест — священний знак християн

Назва:
Хрест — священний знак християн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,83 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Хрест — священний знак християн
План
1. Дохристиянська історїя хреста.
2. Священний знак християн.
3. Література
Дохристиянська історія хреста.
Всередині минулого століття група англійських археологів на чолі з Лейярдом наполегливо проводила розкопки стародавнього міста Кальху, колись одного з найбільших і найбагатших міст могутньої ассирійської держави Було зроблено чимало цікавих знахідок. Археологи виявили під землею руїни великих будинків, знаряддя праці, зброю, предмети побуту мешканців міста. З-під багатометрових нашарувань раптом з'явилися статуї богів, котрі колись прикрашали розкішні храми величезні, висічені з каменю статуї крилатих биків, що в давнину вважалися священними. Було також виявлено статуї царів, чиї криваві подвиги перелічувалися у написах на стінах палаців. Поступово виявлялися й сторінки історії зниклого народу. Раптом одна із знахідок особливо вразила археологів. Це був кам'яний стовп з висіченим на ньому рельєфним зображенням ассирійського царя Шамші-Адада Його було знайдено у величному храмі Нін-Урта — одному з найкрасивіших у цьому стародавньому місті. Шамші-Адад стояв на весь зріст в оздобленому дорогоцінною бахромою одязі, з масивними прикрасами на оголених руках. На грудях царя на довгому ланцюгу висів... хрест. Якраз це здалося незбагненним: цар — язичник, що поклонявся численним східним богам, носив хрест точнісінько такий, який носили і носять віруючі християни. Але ж цей цар жив задовго до виникнення християнської релігії? Як же могло статися, що він шанував хрест, котрий за твердженням церковників є "священним прапором християн"?
Історична наука розгадала цю загадку. Якщо запитати церковника, чому християни шанують хрест, він відповість, що віруючі поклоняються хресту тому, що на ньому "сином божим, що втілився", було принесено спокутувальну жертву за гріхи всього людства — минулого, теперішнього та майбутнього. Цей символ, за словами служителів релігії, живе нагадуванням про спокуту вальні жертви Христові, яке допомагає людям "сильніше відчути свою провину перед Христом, щиро оплакувати свої гріхи, бути мужніми і непохитними в своїй вірі в Христа, надії на нього, любові до нього". Але, якщо це так, то як можна пояснити, що знак хреста шанувався в багатьох дохристиянських релігіях?
Вчені на основі великої кількості фактів встановили: ше наші далекі предки поклонялися хресту, як символу вогню — однієї з найважливіших для людини стихій природи. Життя первісної людини було сповнене небезпек і втрат. Відкриття вогню для наших предків було одним з найбільших благ. Вогонь рятував їх від холоду, захищав від диких звірів, полегшував важке життя. За його допомогою люди навчилися обробляти дерево, метали. Він згуртовував навколо себе людей, зближував їх, сприяв появі нових трудових навиків і вмінь. 1 нема нічого дивного в тому, що первісна людина, не вміючи пояснити виникнення вогню, стала обожнювати його.
Коли людина навчилася сама добувати вогонь тертям двох перехрещених кусків дерева, цей нескладний інструмент почали вважати священним. Дві перехрещені лінії стали священним знаком, символом "спасителя", що "дає блага". Відкриття добування вогню тертям справило такий вплив на людство, що набагато пізніше, коли люди засвоїли багато інших способів /добування вогню, у більшості народів будь-який вогонь, котрий вважався священним, повинен був добуватися тільки тертям. Так, у Стародавньому Римі, у круглій залі храму Вести, де стояло вогнище з незгасаючим вогнем, жриці богині, дівчата-весталки з хрестами на шиї, підтримували його, не даючи згаснути. Якщо ж вогонь чомусь згасав, добути його знову можна було тільки тертям.
У слов'янських племен удень Івана Купала вогонь для святкових вогнищ добувався також первісним способом — тертям двох кусків дерева один об одного. Дівчата та хлопці стрибали через вогнище, очищаючи себе від "злих духів". Знаючи з досвіду, що вогонь здатний захистити від нападу хижаків, холоду і непогоди, люди почали вірити, що знак, який зображає вогонь, володіє надприродною силою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Хрест — священний знак християн

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок