Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Національні релігії. Історичні форми та особливості догматики й культу іудаїзму

Національні релігії. Історичні форми та особливості догматики й культу іудаїзму

Назва:
Національні релігії. Історичні форми та особливості догматики й культу іудаїзму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національні релігії. Історичні форми та особливості догматики й культу іудаїзму
План
1. Іудаїзм — перша у світі монотеїстична релігія
2. Джерела віровчення і культу іудаїзму
3. Доктрина іудаїзму
4. Література
Серед національних релігій, що значною мірою вплинули на розвиток світового релігійного процесу, слід насамперед назвати іудаїзм — національну релігію євреїв. Багато світоглядних уявлень, догм і ритуалів іудаїзму можна побачити у світових релігіях — християнстві та ісламі. Крім того, в умовах втрати євреями державності та території іудаїзм відігравав роль головного чинника збереження євреїв як нації. Іудаїзм у вузькому значенні — це суто національна релігія, оскільки іудеями можуть бути тільки етнічні євреї. У широкому розумінні він є комплексом правових, моральних, філософських і релігійних уявлень, які впродовж тисячоліть визначали уклад життя єврейського населення Землі.
Іудаїзм — перша у світі монотеїстична релігія
Історії відомі три релігійні монотеїстичні системи: іудаїзм, християнство й іслам. Релігієзнавство встановило їхню наступність, взаємний вплив і закономірність виникнення в одному регіоні Землі — близькосхідному. Тут, на Близькому Сході, раніше, ніж в інших регіонах нашої планети, зародились перші найдавніші осередки цивілізації, сформувались перші цивілізовані деспотії, держави з абсолютною владою фараонів, імператорів, царів. Монотеїзм — відображення деспотичного абсолютизму. Єдиний деспот, режим абсолютної влади у той далекий від нас час не могли функціонувати без своєї духовної опори — релігії з одним-єдиним богом.
Іудаїзм — перша в історії монотеїстична релігія. З невеликими змінами у догматиці, культі й організації він існує з II—І тис. до н. е. Процес його виникнення і формування відомий нашим сучасникам, головним чином, з текстів Біблії, точніше, найдавнішої її частини — Старого Завіту.
Термін "іудаїзм" (у перекладі з івриту — "Яаадут") походить від імені Єгуди — міфічного засновника стародавнього племені євреїв. Згідно з біблійною легендою, це плем'я було найчисленнішим і найсильнішим серед дванадцяти єврейських кочових племен. У Біблії про них згадується як про "дванадцять колін Ізраїлевих", основоположниками яких нібито були дванадцять синів Іакова, одного з патріархів (вождів) предків ізраїльтян: Рувим, Симеон, Левій, Іуда, Іссахар, Завулан, Дан, Неффалим, Гад, Асир, Веніамін, Йосиф (коліно Иосифа іноді поділяють на коліна Ефраїма і Манассії). Вони кочували берегами Середземного моря. На чолі племен стояли воєначальники (у Біблії вони називаються "суддями"). У ХШ ст. до н. е. ці племена прийшли до Ханаану — близькосхідного регіону, що пізніше почав називатися Палестиною за ім'ям племені філістимлян (від давньоєвр. "пеліштим" — народ моря), яке завоювало вузьку узбережну смугу Середземного моря приблизно у той самий час, коли євреї захопили рівнину регіону. У Біблії часто згадуються й інші його назви: "земля Ізраїлю", "земля євреїв", "земля Яхве", "спадок Ізраїлю", "Священна земля", "Земля обітована". Давні іудеї Палестиною називали тільки західну частину території, яку заселяли філістимляни ("Палестина" — "Філістія" — земля філістимлян). "Батько історії" Геродот називав цю землю "Сирія Палестина", а з початку V ст. до н. е. греки поширили назву "Палестина" на всю територію регіону. Незважаючи на такий плюралізм назв, не можна вважати, що вживання слова "Палестина", у застосуванні до стародавнього світу, хоч якось кидає тінь або, навпаки, додає аргументів до сьогоднішньої політико-національно-релігійної територіальної суперечки між євреями і арабами-палестинцями. Більше 50 років продовжується ця конфронтація з частими кривавими конфліктами і руйнівними війнами.
Потреба у захисті нестійкого об'єднання єврейських племен від численних ворогів-кочівників стала причиною появи сильної централізованої влади. З ініціативи судді Самуїла у Ханаані було створено монархію — Ізраїльсько-іудейське царство.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Національні релігії. Історичні форми та особливості догматики й культу іудаїзму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок