Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Християни не мають Великодня

Християни не мають Великодня

Назва:
Християни не мають Великодня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Християни не мають Великодня       
Великдень — це велике Праукраїнське Свято, перемога Світла Дажбожого над Зимовою темрявою. Ніякого відношення до “воскресіння Христоса” ця назва не має. Що ж святкують християни?
       Історія християнської пасхи сягає далеко в часи передхристиянські. Про неї розповідає друга книга Мойсеєва “Вихід”. Тут розповідається про Якова — родоначальника жидів (онука Авраама), який привів ізраїлевих синів до Єгипту, де вони “плодилися сильно і розмножувалися, та й стали вони надзвичайно сильні. І наповнився ними той край” (Вих.1.7). Далі сам автор пише, що фараон побачив загрозу з боку жидів. Можемо уявити, що вони зайняли якнайбільше керівних і поважних поезд у держав}, бо “жахалися єгиптяни через ізраїлевих синів”. Тоді фараон став примушувати їх працювати (вірогідно, фізично), що жидам, звісно, не сподобалось; про це казав їм і сам фараон “Нероби ви, нероби!” (Вих.5.17). Далі йде докладний опис перебування юдеїв у Єгипті та їхнє невдоволення станом речей. Враховуючи, що ці тексти писалися юдейськими рабинами, ми випускаємо подробиці, які мають на меті показати всі “жахи” так званого “єгипетського рабства” жидівського народу. Та навіть крізь завісу міфологізованої розповіді про пасху уважний український читач побачить справжній перебіг подій тієї Ночі Смерті, яку жиди назвали песахом. Очевидно, тут стався справжній погром — тільки били не жидів, а самі жиди вбивали й грабували єгиптян.
       Про це читаємо в тій же книзі “Вихід” (12.1-51): “І сказав Господь до Мойсея й до Аарона в єгипетськім краї, говорячи: “...Скажіть усій ізраїлевій громаді.., нехай візьмуть собі кожен ягня... І заколе його цілий збір ізраїлевої громади на смерканні. Ї нехай візьмуть тієї крови, і нехай покроплять на обидва боки Одвірки і на одвірок верхній у тих домах, що будуть їсти його в них. t нехай їдять тієї ночі те м’ясо, спечене на вогні та опрісноки... Пасха це для Господа! t перейду я тієї ночі в єгипетськім краї, і повбиваю в єгипетській землі кожного перворідного від людини аж до скотини. А над усіма єгипетськими богами вчиню я суд, Я — Господь. І буде та кров вам знаком на тих домах, що там ви, — і побачу ту кров і обмину вас... Ї буде той день для вас пам’яткою і будете святкувати його як свято для Господа на всі роди ваші!...”
       Далі Мойсей переповідає ізраїльським старшинам: “коли запитають вас ваші сини “що то за служба ваша?” — то відкажете:
       “Це жертва — Пасха для Господа, що обминув був доми ізраїлевих синів у Єгипті, коли побивав Єгипет”.
       “Ї сталося в половині ночі, і вдарив Господь у єгипетськім краї... І знявся великий зойк у Єгипті, бо не було дому, щоб не було там померлого!... (там же: 12.29-30).
       Як відомо, для юдеїв це свято виходу із єгипетського “рабства” було радісним, хоча для “єгиптян — це була ніч смерті. До того ж виходили юдеї з “рабства” не з порожніми руками, а “позичили від єгиптян посуд срібний і посуд золотий та шати. А Господь дав милість тому народові в очах Єгипту,— і вони позичили — і забрали здобич від Єгипту” (Вих. 12.35-36).
       Тут слід уточнити деякі суттєві моменти біблійного тексту. Перше, слід з’ясувати, кого біблія називає словом Господь? Відомо, що перекладачі біблії під цією слов’янською назвою мали на увазі не Дажбога, і не Сварога, а саме свого юдейського бога Ягве (Єгову). В даному випадку перекладачі вживали слово Господь — загальну назву Божественної Істоти, а не його власне ім’я. Приховавши справжнє ім’я свого бога, юдеї легко ширили свою релігію (в пізнішому варіанті — християнство) серед інших народів.
       Друге, слово пасха пояснюється в біблії так: “гебрейське Pesach — ПЕРЕСКОЧЕННЯ” бо бог “перескакував”, цебто обминав той дім, де двері були обмазані кров’ю”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Християни не мають Великодня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок