Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Премордіальна традиція

Премордіальна традиція

Назва:
Премордіальна традиція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,69 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему:
Премордіальна традиція


Отже, у часи праіндоіранської спільності було єдине уявлення про таємниче царство щасливих людей і богів десь на північних (північно-східних) горах (північ у кельтській традиції тотожна "лівій стороні", а "південь" — "правій", а відповідно, "схід" — "перед", "захід" — "позад", що чітко демонструє вихідну позицію "обличчям на схід" як "поклоніння світилу"), довкола яких рухаються світила і де спостерігаються арктичні явища (півроку – “день”, півроку – “ніч”) Уоррен У.Ф. Найденный рай на Северном полюсе / Пер. с англ. — М.: ФАИР—ПРЕСС, Гранд, 2003. — 480 с.. “... Слідом за тим, — пише Ю. Евола, — як в незапам'ятні часи зникла північна Прабатьківщина, спогад про неї перейшов із історії в метаісторію. Тепер це особлива зникаюча дійсність, недосягнена для зовнішніх зусиль, що досягається тільки через духовну працю. “Шлях до гіпербореїв, — говорить Піндар, — не може бути знайденим ні по воді, ні по суші, він відкривається тільки героям, котрі, як Геракл, залишилися вірними олімпійському принципові”. “В таємничу область найдальшої Півночі неможливо проникнути ні на кораблі, ні на возі, досягти її можна тільки летом духа”, — попереджує Лао-цзи. “Вона в моєму дусі”, — говорять про Шамбалу, гіперборейську Вітчизну з тібетського передання” Эвола Ю. Коловрат как символ полюса / Пер. с итал. // Золотой грифон: Новое Евразийское Обозрение. – 2002. — №2. – С. 15.. Прагнення досягнути північної землі блаженних стало розглядатися у семітській традиціїї проявом найбільшого гріха – гордині: «... Як спав ти з небес, о сину зірниці досвітньої, ясная зоре, ти розбився об землю, погромнику людів! Ти ж сказав був у серці своєму: «Зійду я на небо, повище зір Божих поставлю престола свого, і сяду я на горі збору, на кінцях північних, підіймуся понад гори хмар, уподібнюсь Всевишньому! Та скинений ти до шеолу, до найглибшого гробу!» («Ісайя», 14:12-14).
Від іранців це передання успадкували скіфи, і, начебто, від останніх воно перейшло до греків, що і засвідчив Геродот у розповіді про ісседонів, арімаспів та гіпербореїв і Ріпейські гори (тобто Уральські; від хант. rep “гора”).
Одначе той факт, що до праіндоіранської спільноти раніше входили вірмени** "... Вірменська мова, – писав німецький расолог Гюнтер Ганс у праці "Коротка расологія Європи", – особливо яскравий приклад того, як передньоазіатські нижчі класи вірмен цілком змінили індоєвропейську мову у відповідності зі своєю мовною психологією у напрямку кавказьких мов, котрими першопочатково говорили всі народи передньоазіатської раси. Цей вплив щонайбільше проявився у фонетиці, ніж у лексиці. Сьогодні домішок нордичної крові у Вірменії майже не прослідковується, серед вірмен переважає передньоазіатська раса"., фрако-іллірійці і греки (це була т.зв. “східна” гілка праіндоєвропейців, а “західною” була пра-германо-кельто-романо-балтослов’янська єдність; “північною” – пратохари, "південносхідною" — нуристанці, “південною” – хетти та інші анатолійці** "Нерозчленована" праіндоєвропейська мова вже знала метал — мідь, що, отже, визначає конкретні часові рамки її існування (VI-IV тис. до н.е.) та розпаду (середина IV тис. до н.е.), а також місце їх побутування — Балкано-Карпатську металургійну (енеолітичну) провінцію, котра була найдавнішою в Старому Світі, а гірсько-металургійне виробництво (археологічні культури Караново IV-Гумельниця-Варна) в ній різко перевищувало за своїм рівнем металургію та металообробку в азіатській частині зони ранньоземлеробських культур. Факт, що в анатолійському Чатал-Гююк (VII-VI тис. до н.е.) знайдено шматочки міді та розкопано "жрецький квартал", свідчить про інфільтрацію з Північного Причорномор’я "виробничих каст-діалектів" континууму праіндоєвропейців на Балкани і в Анатолію та інкорпорацію в іншоетнічне середовище ("халафська культура").), дає підстави вважати, що і у еллінів існувало власне передання про північне царство Блаженних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Премордіальна традиція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок