Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> МОЛОДІЖНИЙ РУХ В ЦЕРКВІ ІСУСА ХРИСТА СВЯТИХ ОСТАННІХ ДНІВ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

МОЛОДІЖНИЙ РУХ В ЦЕРКВІ ІСУСА ХРИСТА СВЯТИХ ОСТАННІХ ДНІВ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
МОЛОДІЖНИЙ РУХ В ЦЕРКВІ ІСУСА ХРИСТА СВЯТИХ ОСТАННІХ ДНІВ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,06 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
МОЛОДІЖНИЙ РУХ В ЦЕРКВІ ІСУСА ХРИСТА СВЯТИХ ОСТАННІХ ДНІВ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ
Ми знаємо, що сьогодні в світі, в тому числі й на території України, після отримання нею політичної свободи, діє величезна кількість різних релігійних рухів. Причому лави протестантських та новітніх течій в більшості поповнюються молодими людьми. Чому? Тому, що мабуть традиційне християнство, в розумінні сучасної молоді, не є таким цікавим для неї як деякі релігійні ідеї, котрі мають поза українські витоки. Які ж напрямки роботи з молоддю мають місце в лоні нетрадиційних для України релігійних напрямків? Як така робота кожної окремої церкви спричиняється до духовного розвитку української молоді загалом? Ці та інші питання на сьогодні залишаються мало вирішеними або не вирішеними зовсім, тому вони вимагають особливої уваги.
Це саме стосується й Церкви Ісуса Христа святих останніх днів, яка останнім часом широко розгорнула свою діяльність на території України. Серед її послідовників є багато молоді, а за допомогою місіонерської діяльності і активної пропаганди свого вчення з боку мормонів стає все більше. Тому на сьогодні для нас є дуже цікавим і необхідним дослідження саме молодіжного середовища даного релігійного напрямку, проблематики різних форм молодіжної діяльності в його межах, особливості взаємодії молодих мормонів з молоддю інших конфесій. Подібне дослідження має зв’язок і з важливим практичними завданнями на сьогодні, оскільки недостатнє ознайомлення з молодіжною діяльністю деяких релігійних напрямків, в тому числі Церкви Ісуса Христа святих останніх днів, веде до такої ж недостатньої поінформованості щодо цього питання самої молоді. А це, в свою чергу, породжує проблему, що стосується правильного релігійного вибору кожної молодої людини.
Молодіжне середовище Церкви Ісуса Христа на сьогодні є практично недослідженим, хоча історичні довідки щодо цієї церкви ми знаходимо в сучасних енциклопедичних виданнях релігійного характеру, а також маємо висвітлення окремих сторін її діяльності в українському контексті в науковому доробку деяких українських вчених, як от Л.Филипович та інші. Тому перед нами стоїть завдання дослідити різні форми молодіжної діяльності в цій церкві, а також тих напрямків роботи, в яких активну участь бере молодь.
Зазначимо, що діяльність молоді будь-якого релігійного напрямку не є чимось окремим від діяльності його прибічників взагалі. Така діяльність є швидше поєднанням традиційних завдань якоїсь окремої церкви і специфічних напрямків роботи певної молодіжної громади. Тобто не можливо розглядати той чи інший молодіжний рух без його інтеграції в конкретне релігійне середовище. Це стосується, в тому числі, і нашого дослідження молодіжного середовища Церкви Ісуса Христа святих останніх днів. Тому, перш, ніж розпочати детальний аналіз молодіжної діяльності у мормонів на території України, варто звернутися до історії заснування цього релігійного напрямку, а також догматики, церковної традиції тощо.
Отже Церква Ісуса Христа святих останніх днів є найбільшою мормонською церквою в світі. Послідовників цієї церкви називають просто «мормонами», що в більш широкому розумінні представляє прибічників понад 40 різних мормонських напрямків. Зараз в світі є 6 найбільших мормонських церков: Церква мормонів-бригелітів (в Юті), Реформована Церква Ісуса Христа Святих Останнього дня (в Міссурі), Хендрикіти храмового жеребу, Бікертоніти, Катлерити, Стрейнджити. Найбільшу кількість послідовників має Церква Ісуса Христа святих останніх днів (до кінця ХХ ст. нараховувала більш, ніж 7млн.чоловік).(2,С.463)
Засновником Церкви Ісуса Христа святих останніх днів є Джозеф Сміт (1805–1844), який оголосив себе пророком. В 1820 році він заявив, що мав видіння, в якому йому явилися одночасно Бог-Отець і Бог-Син. В цьому видінні начебто було сказано, що всі існуючі церкви не угодні Богові, і на нього, Дж.Сміта, покладається місія пророка, який повинен поновити у світі істину Євангелія. В 1829 році в одному з видінь Сміту явився Іоанн Хреститель і рукопоклав його в сан священослужителя “за чином Аарона”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: МОЛОДІЖНИЙ РУХ В ЦЕРКВІ ІСУСА ХРИСТА СВЯТИХ ОСТАННІХ ДНІВ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ДУХОВНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок