Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Українсько-ватиканські відносини: Спільнота св. Егідія в контексті молодіжної взаємодії

Українсько-ватиканські відносини: Спільнота св. Егідія в контексті молодіжної взаємодії

Назва:
Українсько-ватиканські відносини: Спільнота св. Егідія в контексті молодіжної взаємодії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,49 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Українсько-ватиканські відносини: Спільнота св. Егідія в контексті молодіжної взаємодії
Сьогодні в світі відчутною є потреба вирішення релігійної проблематики, особливо тих питань, що стосуються виходу з міжрелігійних конфліктів. Для покращення міжрелігійного діалогу нині в світі проводиться ціла низка релігійних і релігієзнавчих з’їздів, конференцій, зустрічей, круглих столів, на яких вирішуються нагальні проблеми окремих релігій і міжрелігійного діалогу зокрема. Для України проблема міжрелігійного порозуміння також є актуальною і вимагає негайного осмислення. До того ж представники різних конфесій, які діють на території нашої країни, беруть участь у деяких з них, проте поки-що вона не є визначальною. Професор Л.Филипович зазначає, що Україні треба більше заявляти про себе на світовій арені саме в такій сфері, брати активну участь в міжрелігійному діалозі, використовувати міжнародний потенціал Церков [6, С.52]. Зазначимо, що інтенсивність такої участі ми бачимо сьогодні поки-що більше з боку представників протестантських течій та українського православ’я, проте, тільки під егідою РПЦ.
Особливо важливим нині постає питання українсько-ватиканських відносин з огляду на питання, що визрівали і визрівають в Українській Греко-Католицькій Церкві по відношенню щодо свого статусу, а також міжконфесійного (в християнському середовищі) діалогу та проблем, що мають місце у внутрішньому житті католицизму та інших важливих проблем. Несамостійність у вирішенні левової частки питань в середині УГКЦ створює відчуття меншовартості, з яким навіть пересічному українцю, не говорячи вже про Церкву, є необхідність обов’язково боротися.
Окреме місце в даному переліку слід відвести молодіжному середовищу, зокрема процесам взаємодії молоді різних християнських конфесій та інших релігійних течій, значення такої взаємодії для українського суспільства, для молоді зокрема. Нині, з огляду на складне морально-етичне становище в молодіжному середовищі і низку проблем, пов’язаних з духовно-релігійною сферою, існує нагальна потреба пошуку шляхів виходу з кризової ситуації. Застосування світового досвіду для залучення молоді до соціальної, духовної та релігійної активності сьогодні виступає одним із можливих способів вирішення цієї проблеми. Крім того вже сам процес взаємодії молоді різних країн між собою постає важливим аспектом зазначеної проблеми. Тому ми спробуємо зосередитися саме на такій між молодіжній взаємодії, значенні її для становлення цілісної особистості. Для наочного прикладу такої молодіжної взаємодії, окреслюючись рамками саме взаємовідносин України і Ватикану, візьмемо Спільноту св. Егідія і спробуємо висвітлити напрямки такої співпраці, значення подібного діалогу для нашого суспільства, значення діяльності цієї Спільноти для всієї громадськості, особливо для української молоді.
Дослідження діяльності Спільноти св. Егідія для української релігієзнавчої науки є порівняно новою, з огляду на те, що зазначена Спільнота на українських теренах з’явилася не так давно. Тому сьогодні ми не маємо ґрунтовних наукових досліджень визначеної проблеми і в більшості будемо змушені посилатися на Інтернет адреси, а також на сайт цієї спільноти (www. santegidio.org). Так само недослідженою є сфера взаємостосунків молодих представників українських спільнот св. Егідія і членів аналогічних спільнот з інших країн, а також італійських спільнот під безпосередньою настановою Святого Престолу, оскільки вона почала своє існування саме під його егідою. Тому ми намагатимемося, крім розкриття важливих аспектів діяльності даної організації для української суспільності, зокрема молодіжного середовища, діалогічно пов’язати їх з простором українсько-ватиканської взаємодії.
Перед тим, як розпочати детальний аналіз діяльності Спільноти Св. Егідія в рамках взаємовідносин з Святим Престолом, взаємодію між італійською (зокрема римською) та українською молоддю, значення такої взаємодії для нашого суспільства, в тому числі для молодіжного середовища, звернемося до історії виникнення даної спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Українсько-ватиканські відносини: Спільнота св. Егідія в контексті молодіжної взаємодії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок