Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Нові релігії Кореї

Нові релігії Кореї

Назва:
Нові релігії Кореї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Нові релігії Кореї
Загальні відомості
В даний час в Кореї існують різні рухи і навчання, які умовно об'єднують під загальною назвою "Нові релігії". Таких так званих нових релігій налічується близько 250, проте більшість з них нечисленна і не виконує помітної ролі в конфесійному житті країни. Всю сукупність нових церков і общин можна згрупувати по ознаці їх походження, а саме, тому яка з світових релігій лежить про основу нового віровчення. Ідеологія значної частини цих релігій носить синкретичний або навіть еклетічеській характер, бо в ній є наявним елементи буддизму, християнства, конфуціанства, даосизму і інших віровчень.
Багато корейських в основному з руху Тонхак, що виник в 60-х роках минулого сторіччя. Найкрупніша секта налічує 600 тисяч прихильників, а найменші - приблизно по 10 членів. Загальна чисельність цих недавно освічених сект складає близько 1 млн. 600 тисяч чоловік.
Рух Тонхак виник у середині XIX в. і було викликано цілим комплексом соціально-економічних передумов. Його виникнення також було обумовлене політичним занепадом в країні і важкою долею селян, яких грабували міська аристократія і що ведуть паразитичний спосіб життя багаті землевласники. В цьому відношенні рух може вважатися реформістом, направленим проти іноземного впливу, який, як вважали його учасники, загрожувало Кореї як внутрішнім занепадом, так і агресією ззовні. До певної міри виникнення "Тонхака" було реакцією на упровадження християнства, раніше всього католицизму, який у той час в Кореї називали "Західним навчанням", а Тонхак означає "Східне навчання".
Засновник нового навчання Чхве Чже У вибрав синкретичний шлях і він говорив: "Наш шлях - це не конфуціанство, не буддизм, не даосизм, - писав він, - Наш шлях - це поєднання всіх трьох релігій". Навчання Чхве привернуло своїм оптимізмом і вірою в краще майбутнє маси людей, які стали його послідовниками. Незадоволеність селян своїм важким положенням і політикою властей переріс в селянський бунт, що набирав силу і перерісший в цілий рух. У період з 1862 по 1864 рр. деякі райони півдня Кореї знаходилися під контролем армій Тонхак, але в 1864 р. урядові війська отримали вирішальну перемогу. Чхве був схоплений і страчений по звинуваченню в єресі. Але під керівництвом іншого лідера його рух продовжував жити, змінивши свою назву на Чхондоге і перетворившися з політичного в національно-релігійне. Весною 1919 р. була видана Декларація незалежності Кореї, направлена проти японського колоніального режиму. З її обнародування почався могутній Первомартовськоє визвольний рух корейців. Декларацію підписали 33 національні лідери. У їх числі було багато християн, декілька буддистів, але очолював групу Сон Бен Хи, керівник Чхондоге.
Навчання засновника Чхондоге стверджує, що шляхом самодисципліни і самоудосконалення можна досягти божественних чеснот і впливати на все, не докладаючи свідомих зусиль і волі. Малося на увазі, що рай, про яке він говорив, знаходиться на землі, а не в іншому світі.
Більшість інших нових корейських релігій також сприйняла ці погляди, хоча при цьому кожна поклоняється своєму божественному керівнику або рятівнику, посланому на землю з небес, щоб врятувати мир. Деякі з цих керівників живуть у наш час, тоді як інші, як, наприклад Тангун, є легендарними фігурами. Поклоняються тим, хто помер, хто як Чхве прийняв мученицьку смерть.
Деякі секти мають ультранаціоналістичний характер і заявляють, що Корея буде наступною Великою світовою імперією, а корейська мова - міжнародним і що на Землю буде посланий кореєць, призначений божественними силами рятівником всього людства.
Хоча синкретизм завжди був властивий корейській релігії впродовж сторіч, рух Тонхак зробив першу; спробу осмислити цю тенденцію. Його засновник Чхве в своїй релігійній системі, як він говорив, "з'єднав воєдино конфуціанську етику, сприйняття природи, якому вивчає буддизм, і даоське вдосконалення у використовуванні енергії". З католицтва він узяв ідею персоніфікованого Бога, за яку боровся все життя.
Синкретизм в тому або іншому ступені можна знайти у всіх сектах Тонхак і Чинсан.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Нові релігії Кореї

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок