Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Нетрадиційні релігії. Церква Сайентологи

Нетрадиційні релігії. Церква Сайентологи

Назва:
Нетрадиційні релігії. Церква Сайентологи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Нетрадиційні релігії. Церква Сайентологи
Слово "сайєнтологія" в перекладі українською мовою означає "науковчення". Тому слід коротко зупинитися на проблемі співвідношення науки і релігії. Ми звикли вважати їх співвідношення взаємосуперечливим, хоча в дійсності справа складніша. Релігія в сучасному світі прагне використати авторитет науки, її досягнення в особистих цілях. Особливо це видно в сфері медицини, охорони здоров'я. В США не раз з'являлися самозвані лікарі духовних і фізичних захворювань, твердячи ніби вони досягли гармонії в поєднанні розуму і віри, науки і релігії. Так ще 1875 року Едді заснувала церкву християнської науки. У 20—40-х роках нашого століття поширилося вчення Святого отця, який регулярно показував сеанси чудесного зцілення. Доктор М.Ковін-ТумІн, керівник лабораторії психологічних досліджень в Лос-Анджелесі винайшов прилад під назвою "альфа-вимі-рювач", за допомогою якого навіть можна досягти успіху в житті, позбавитися стресів, пізнати всі таємниці буття.
Те, що подібні "цілителі" мали в США певні успіхи, є цілком закономірним, якщо врахувати, що алкоголізм і наркоманія, за виразом американських експертів, зростають "зі швидкістю злітаючої ракети". Кваліфікована медична допомога, в тому числі — психотерапевтична, необхідна при подібних захворюваннях, досить дорога і доступна далеко не кожному американцеві, от він і звертається за допомогою до наставників і цілителів, які навіюють йому віру в благополучний кінець усіх хвороб, а заодно і віру в успіх, не бентежачись тим, що вірогідність як першого, так і другого більш ніж сумнівна.
Суть психотерапевтичного впливу полягає в тому, що пацієнт виступає не як пасивний об'єкт зовнішнього (фізичного, фармакологічного тощо) впливу, а міг би мобілізувати на боротьбу із хворобою всі свої внутрішні сили, глибинні регулятивні можливості центральної нервової системи, які не досить вивчені і сьогодні. Ще донедавна гіпнотичне навіювання виявлялося найбільш ефективним, якшо воно проводилось від імені надприродних сил, і утвердження волі всесильного Бога служило граничною підвалиною для надії, переконання, віри і уповання.
На цих же підвалинах тримається світогляд церкви сайєнто-логії, який прагне синтезувати дві несумісні речі: природничо-наукові знання у галузі психології і психотерапії та релігійні уявлення. Це дозволяє прибутково використовувати релігійні забобони і необізнаність людей, стурбованих власними психологічними недугами. Водночас сайєнтологічна церква, що виникла в руслі певних віянь, заслуговує більш детального розгляду своїх властивостей, як одна з найбільших і найвпливовіших організацій нетрадиційної релігії.
Засновник церкви сайєнтології Л.Р.Хаббард народився в 1911 році в американському штаті Небраска. В роки другої світової війни він був мобілізований у військово-морський флот і брав участь у філіппінській кампанії. Після демобілізації пробував свої сили у літературі, опублікував кілька фантастичних романів. Але прибутки від цієї діяльності не задовольнили колишнього морського офіцера, і в 1949 році на лекції в Нью-Йорку він, за свідченням журналу "Тайме Мегезін", заявив: "Смішно писати, одержуючи пенс за слово. Коли хтось дійсно хоче заробити мільйон доларів, то кращий шлях — заснувати власну релігію".
Приблизно через рік було опубліковано книгу "Діанетика: наука про душевне здоров'я". В ній роз'яснювалося, що діанетика володіє психотерапевтичною технікою, за допомогою якої можуть бути вилікувані всі неорганічні захворювання мозку і всі психотерапевтичні хвороби. Одночасно з виходом "Діанетики" Хаббард зумів організувати широку мережу психотерапевтичних сеансів, обіцяючи докорінне поліпшення і удосконалення духовних здібностей. Пропозиція виглядала привабливою і почала привертати багатьох.
Але Хаббард не зупиняється на організації банальних лікувальних сеансів, оточуючи їх глибокодумними розмірковуваннями і ритуалами, повними позаземної таємниці. Через чотири роки у Вашингтоні з'являється Основоположна церква, створена послідовниками Хаббарда, яких західна преса того часу характеризувала як групу "псевдонаукових містичних фанатиків".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Нетрадиційні релігії. Церква Сайентологи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок