Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> КОРОТКИЙ РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ СЛОВНИК

КОРОТКИЙ РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ СЛОВНИК

Назва:
КОРОТКИЙ РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ СЛОВНИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,42 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КОРОТКИЙ РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ СЛОВНИК
АБАТ — титул настоятеля монастиря в католицькій релігії, який посідає місце за єпископом. Інколи А. доби-ваються незалежності від єпископів і підкоряються безпо-середньо папі. У деяких випадках А. — загальна назва свя-щеників і вищого духовенства в католицькій церкві. Рим-ський папа вбачає в численній армії абатів свою вірну опо-ру серед католиків.
АВАТАРА — у індуїзмі втілення божества в образ іншого божества^ людини або тварини. Найвідомішими є А. бога Вішну; з них найшанованіші — Рама і Крішна.
АЛШУЙЯ — хвалебний приспів у християнському бо-гослужінні, звернений до всіх іпостасей Трійці. Запозиче-ний у євреїв.
АЛЛАХ (від араб, "ілах" — божество) — ім'я бога в му-сульманській релігії. Культ А. поряд з культом інших бо-жеств був відомий у доісламській Мецці. В ісламі прийня-тий догмат стосовно того, що А. — єдиний бог, визнання якого є першою вимогою мусульманського віровчення.
АМВОН — місце в церкві навпроти престолу (перед так званими царськими вратами), з якого читаються євангелія, виголошуються проповіді та єктенії,
АМІНЬ — слово, що використовується при закінченні
МОЛИТВИ. УВІЙШЛО у ХРИСТИЯНСТВО 3 боГОСЛуЖІННЯ СТарОт;!
давніх євреїв і за походженням має характер чаклунського і заклинання.
АНАЛОЙ — спеціальний високий столик з похилою верхньою дошкою, на який у православній церкві кладуться богослужбові книги при їх читанні, а також ікони та хрест під час богослужіння.
АНАФЕМА — прокляття від імені Бога, відлучення від церкви, виключення з громади віруючих, вища церковна кара в Християнстві. А. застосовується церквою в боротьбі з
атеїзмом, науковою і суспільною думкою, громадськими рухами, які різко суперечать релігії.
АНГЕЛИ — в іудаїзмі, християнстві, ісламі — небесні служителі Бога, надприродні безплотні істоти, посередники між Богом та людьми. Культ А. є асимільованим та присто-сованим до монотеїзму культом добрих і злих "духів", який був значно поширений у первісних релігіях.
АНТИХРИСТ — у християнському віровченні — супро-тивник Христа, посланець сатани, який нібито прийде не-задовго до другого пришестя Христа і вестиме боротьбу з християнською церквою, але кінець кінцем буде переможе-ний Христом. Уявлення про А. — це релігійна персоні-фікація зла, в протилежність Бога як добра. Християнські церкви протягом усієї своєї історії використовували цей образ у своїх політичних та ідеологічних інтересах, часто називаючи А. своїх противників.
АПОКРИФИ — твори іудейської та ранньохристи-янської літератури, сюжетно пов'язані з творами канонічної літератури, які, однак, давали тлумачення подій, відмінне від офіційного церковного віровчення. А. відображали бо-ротьбу різних течій у християнстві до виникнення церкви.
АРХІЄРЕЙ — загальна назва вищих сановників (єпис-копів, архієпископів, митрополитів, патріарха) у право-славній церкві (докл. див. єпископ).
АРХІМАНДРИТ — вищий (до єпископа) чернечий чин у православній церкві.
БЕАТИФІКАЦШ — зарахування до "лику блаженних" у католицькій церкві.
БОГОРОДИЦЯ — у християнстві — Богиня-мати, діва Марія, мати 1. X., яка народила його від непорочного за-чаття. З поширенням християнства культ Б. зливається з місцевими віруваннями і залежно від соціальних умов набу-ває різного характеру: у Західній Європі за часів феодалізму він перетворився у культ Мадонни, на Русі злився з язи-чеським культом богині землі й родючості, поступово його витіснивши. У багатьох релігіях це божа мати, богиня, яка народжує бога чи богів. До числа богородиць належали ва-вилонська Іштар, фінікійська Астарта і малоазійська Ибела. Близька до них і грецька Деметра. Культ Б. тісно пов'язаний з основним заняттям населення — землеробст-вом. Б. шанувалась як богиня родючості.
БОГОСЛУЖБОВІ КНИГИ — книги, які містять прави-ло та опис порядку богослужінь, а також тексти для них. У православ'ї для треб (хрещення, вінчання, похоронної
309
відправи тощо) використовується "требник", для прове-дення літургії та інших церковних служб використову-ється "служебник", "часослов", "чиновник", "триодь" та інші Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: КОРОТКИЙ РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ СЛОВНИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок