Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Виникнення ісламу та історія оформлення його в світому релігію

Виникнення ісламу та історія оформлення його в світому релігію

Назва:
Виникнення ісламу та історія оформлення його в світому релігію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,83 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“ Виникнення ісламу та історія оформлення
його в світому релігію”


Зміст.
Іслам
Загальна характеристика мусульманського права
Джерела шаріату
Поширення ісламу
Висновки
 


1. Іслам
Іслам - одна з трьох ( поряд із буддизмом і християнством ) так званих світових релігій, що має своїх прихильників практично на всіх континентах і в більшості країн світу. Мусульмани складають переважну більшість населень багатьох країн Азії й Африки. Іслам є ідеологічною системою, що має значний вплив і на міжнародну політику.
У сучасному розумінні іслам - і релігія, і держава через активне втручання релігії в державні справи. Але мене будуть більше цікавити історичні корені цього явища.
"Іслам" у перекладі з арабського означає покірність, "мусульманство" ( від арабського " муслим " ) - віддавший себе Аллаху.
Фундатором ісламу є арабський " пророк " Мухаммед ( Мухаммад або Магомет ), значення якого на загальні долі людства важко переоцінити, тому на цій історичній особистості треба зупинитися окремо.
1.1 Посланник Аллаха
Маулід - день народження пророка Мухаммеда - відзначається 12 числа місяця раби ал-аввай по місячному календарі. Це відбулося в " рік слона ", тобто в 570 р. Маулід збігається з днем смерті Мухаммеда. Символічний збіг дат народження і смерті, тобто народження для вічного життя, було дано Мухаммеду Творцем у знак його особливої місії носія Одкровення, останнього, як вважає іслам, Пророка в історії людства.
Відповідно до переказів, народження Мухаммеда була передбачено пророками Ібрахімом ( Авраамом ), Ісмаілом, Мусою ( Мойсеєм ) і Ісою ( Ісусом Христом ). У цих "подвійних" іменах немає нічого дивного, оскільки іслам відноситься до так називаним авраамічних релігій і мусульмани поряд з іудеями і християнами почитають одних і тих - же старозавітних пророків, а так само Ісуса Христа як одного з них.
Мухаммед був уродженцем Мекки - міста в західній частині Аравійського півострова, де давно осіло могутнє плем'я курейш.
Під час джахімеї - так іменується доісламська епоха, коли араби не знали істинного Бога, - у Мецці влаштовувалися великі торгові ярмарки. У святилищі Кааба ("куб") і на заборонній території ("харам") не можна було сваритися, проливати кров,. Тому що все це могло образити релігійні почуття різних арабських племен, кожне з який поклонялось своїм божествам, але однаково шанувало Каабу.
У центрі поганської Хааби стояв Хубал ; древні араби шанували це божество племені курейш як повелителя небес і місяця, владаря громів і дощу. Статуя Хубала в образі людини з золотою рукою було виконано із сердоліку (золото замінило колись відбиту кам'яну руку). Чорний камінь (на думку вчених, що мав метеоритное походження), який знаходився в Хаабі ще з древніх часів уособлював небесну силу Хубала.
Навколо головного божества розташовувалися численні ідоли - бетили, що зображували інші аравійські божества (до 300 у Хаабі).
Жили в Мецці і іудаісти, і християни, а так само ханіфи - аскети, благочестиві люди, що сповідали суворе єдинобожжя. Пантеон поганської Мекки складався з великої кількості богів, один із яких мав ім'я Аллах.
Благополучний шлюб дав Мухаммеду забезпечене життя, що дозволяло мати достатньо вільного часу, який протягом багатьох років він присвячував релігійним роздумам. Духовна напруга, що спонукала Мухаммеда до роздумів про ціль і сенс життя, про основи світобудови, із роками усе міцніла і, нарешті оформилася в переконання, що саме йому уготовано дізнатися щирого Бога і виконати місію сповіщення одноплемінникам щирої віри.
Я не буду зупинятися на баченнях і откровеннях, що неодноразово зсилались на Мухаммеда через обмеження роботи з обсягу, хоча це цікаво, скажу тільки, що Мухаммед, подолавши невпевненість, усе ж зважився на те, чого жадав від нього Аллах : він став проповідувати Слово Боже.
Криком, що звичайно попереджав городян про небезпеку, Мухаммед із схилу пагорба Ас-Сафа сповістив жителів Мекки про послане йому Слово Боже. Він закликав відмовитися від поклоніння ідолам і звернутися до Аллаха, одного-єдиного Бога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виникнення ісламу та історія оформлення його в світому релігію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок