Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Історичний розвиток Кіпрської Православної Церкви

Історичний розвиток Кіпрської Православної Церкви

Назва:
Історичний розвиток Кіпрської Православної Церкви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,21 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Історичний розвиток Кіпрської Православної Церкви


План:
I.  Вступ. Кіпрська Православна Церква – одна з найстарших у христи-янському світі.
II. Історичний розвиток Кіпрської Православної Церкви:
1. Проповідь апостолів Павла і Варнави.
2. Отримання автокефалії на Третьому Вселенському соборі.
3. Кіпр під впливом інших держав:
а) під постійною небезпекою арабських нападів;
б) католицький вплив на острові;.
в) під владою турків-османів;
г) Кіпр під протекторатом англійської корони.
4. Вклад православної Церкви в отримання не-залежності Кіпру.
III. Сучасний стан Кіпрської Православної Церкви.   


Православна Церква на Кіпрі є однією з найстарших у христи-янському світі. Свою назву Церква на о. Кіпр отримала від острівної держави, яка розміщена в східній частині Середземного моря.
Відповідно до Книги діянь Апостолів, на острові про-повідували апостоли Павло і його учень Іосія, якого прозвали Варнава (Дії 13, 4-13). Святі апостоли Павло і Варнава принесли з собою світло Христової віри і заснували там Церкву. Вони навернули в християнство самого римського проконсула острова Сергія Павла.
Справу християнізації Кіпру було пізніше продовжено апостолом Варнавою, що другий раз, в 50 році повернувся на Кіпр (Діян. 15, 39) разом зі своїм племінником апостолом, а в майбутньому і євангелістом Марком, сином своєї сестри Марії, в домі якої в Єрусалимі, згідно святого Передання, проходила Тайна Вечеря Спасителя і звершилося Зіслання Св.Духа. По Святому Переданню апостоли Павло і Варнава під час свого першого місіонерського мандрування зустрілися на о. Кіпр з Лазарем Чотириденним, котрого Господь покликав з гробу (воскресив!) і рукоположили його в єпископа. До сьогоднішнього дня зберігається гробниця Праведного Лазаря Чотириденного, єпископа Китийського в одному із храмів міста Варнаки. Як апостолу Павлу, так і апостолу Варнаві на Кіпрі юдеї чинили опір. Здавна були особливо близькі відносини Кіпрської Церкви з Антиохійською. Це природньо, оскільки апостол Варнава, який заснував Кіпрську Церкву, до того був місійним організатором (апостолом) Антиохійською Церкви (Діян. 11, 22, 26). Таким чином, ці дві Церкви мали в особі Варнави спільного засновника. 47-й рік вважається початком існування Кіпрської Церкви. Але утвердження християнства на острові розтягнулося більше ніж на три століття. Цей час характеризується боротьбою Кіпрської Церкви за незалежність. Наприклад, їй довелося виступати проти зазіхань єпископів Антіохії, витримувати тиск та гоніння зі сторони юдеїв та язичників.
Кіпр належав до Східних провінцій Римської імперії, центром яких була Антиохія. Тому закономірно, що саме Антиохійський патріарх претендував на юрисдикцію над Кіпрською Церквою і на право при-значати кіпрського єпископа. Проте сподівання Антиохійських патріархів не справдилися. На Ефеському (Третьому Вселенському) Соборі у 431 р. Кіпрська Церква була виведена з підпорядкування Антиохійського патріарха і отримала автокефалію. Синод кіпрських єпи-скопів отримав право самостійно обирати собі єпископа. У 488 р. Си-нод Константинопольської Церкви підтвердив це рішення. Окрім от-римання повної незалежності, архиєпископ Кіпру отримав безпреце-дентні почесні ознаки: імператорський скіпетр із хрестом на золотому яблуці замість архиєрейського жезла, пурпурна (а не вісонна) мантія, право підписувати документи червоним чорнилом.
У УІ-Х століттях Кіпр перебував під постійною небезпекою арабських нападів. Завойовники грабували і нищили храми і монас-тирі. Християни зазнали жорстоких переслідувань та економічних утисків. Діяльну участь у долі кіпрських християн брав імператор Східної Римської імперії Юстиніан II (685-695, 705-711), який у 691 р. дав згоду на переселення більшості кіпріотів-християн у провінцію Геллеспонт (Дарданелли), у місто Юстиніанополь (Но-ва Юстиніана). Архиєпископ Кіпрський переніс сюди свою рези-денцію і, як історичну пам'ять, зберіг навіть у титулі звання «архиєпископа Нової Юстиніани». Це переселення, що у масових мас-штабах тривало до 747 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історичний розвиток Кіпрської Православної Церкви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок