Головна Головна -> Реферати українською -> Релігієзнавство -> Церкви, що відокремилися від Ассірійської церкви сходу

Церкви, що відокремилися від Ассірійської церкви сходу

Назва:
Церкви, що відокремилися від Ассірійської церкви сходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,66 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Церкви, що відокремилися від Ассірійської церкви сходу
План
1. Халдейська Католицька Церква
2. Сіро-Малабарська Католицька Церква
3. Вірменська Католицька Церква
4. Коптська Католицька Церква
5. Ефіопська Католицька Церква
6. Сірійська Католицька Церква
7. Сіро-Маланкарська Католицька Церква
8. Література
Халдейська Католицька Церква
Уже в ХІІІ столітті католицькі місіонери - головним чином, домініканці й францисканці - активно діяли серед віруючої Ассірійської Церкви Сходу. Це привело до обігу декількох єпископів і визнання короткочасних уній, але постійної громади ассіро-католиків не виникло.
У середині XV століття в Ассірійській Церкві затвердилася традиція спадкування патріаршого престолу від дядька до племінника, у результаті чого в Церкві панувало одне сімейство й на патріарший трон часом сходили неповнолітні.
Коли в 1552 році був обраний такий патріарх, група ассірійських єпископів відмовилася його визнати й вирішила шукати унії з Римом. Вони обрали своїм патріархом настоятеля монастиря Юханнана Сулаку й послали його в Рим для визнання унії з Католицькою Церквою. На початку 1553 року папа Юлій III проголосив Сулаку "патріархом халдеїв" Симоном VIII і 9 квітня 1553 року рукопоклав у соборі Св. Петра в Римі в єпископа.
Наприкінці 1553 року повий патріарх повернувся на батьківщину, де задумав провести ряд реформ, але зустрів найсильнішу протидію місцевого ассірійського патріарха. Незабаром Симон був схоплений пашею Амадіі, його піддали катуванням і у січні 1555 року був страчений. Зрештою група, що очолювалася Сула кой, повернулася в Ассірійську Церкву Сходу, але протягом 200 років у Церкві тривала смута й боротьба між про- і антикатолицької партіями. Положення стабілізувалося тільки в липні 1830 року, коли папа Пій VIII затвердив митрополита Іоанна Горміздаса главою всіх халдейських католиків, привласнивши йому титул Вавилонського патріарха халдеїв з резиденцією в Мосулі.
В час Першої світової війни халдео-католики піддалися жорстоким гонінням, до 1918 року загинули 4 їхні-єпископи, багато священиків і близько 70 000 віруючих.
Протягом століть резиденція патріарха неодноразово мінялася, поки в 1930 році не був обраний Мосул. В 1950 році, після значної міграції халдео-католиків з Північного Іраку в Багдад, патріарх також перебрався в столицю, де перебуває й у цей час.
Після підписання в листопаді 1994 року в Римі христологічної угоди між папою Римським й Ассірійським патріархом відносини між Халдейською Католицькою Церквою й Ассірійською Церквою Сходу стали швидко поліпшуватися. У серпні 1997 року Священні Синоди обох Церков заснували комісію з діалогу для обговорення питань пасторського співробітництва на всіх рівнях.
Кандидати у священики вчаться в Багдадській патріаршій семінарії Св. Петра. Семінарія нині не дає вищого богословського утворення. У Багдаді і Мосуле є центри по духовному утворенню мирян. Розглядається питання про відкриття в Іраку католицького університету.
Найбільше халдео-католиків живе в Багдаді (Ірак). Усього в Іраку є 10 халдейських діоцезїв, 4 в Ірані й ще 4 в інших країнах Близького Сходу. У Церкві використовується халдейська (або східно-сірійська) літургія з елементами латинської. Мова богослужіння - сірійська.
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ: ІРАК, ІРАН, СИРІЯ, ЛІВАН, ТУРЕЧЧИНА, ІЗРАЇЛЬ,
ЄГИПЕТ, ФРАНЦІЯ, СІНА
ГЛАВА: ПАТРІАРХ РАФАЇЛ І БІДАВІД (НАРОДИВСЯ В 1922 РОЦІ. ОБРАНИЙ В 1989 РОКУ)
ТИТУЛ. ВАВИЛОНСЬКИЙ ПАТРІАРХ ХАЛДЕЇВ
РЕЗИДЕНЦІЯ: БАГДАД (ІРАК)
ЧИСЕЛЬНІСТЬ: 304 000
Сіро-Малабарська Католицька Церква
Ця Церква походить від християн Апостола Фоми, яких португальці зустріли в 1498 році, відкриваючи для себе Малабарське узбережжя Індії (нині штат Керала). Як говорилося (див. І. Християні Апостола Фоми), ці християни перебували в повнім спілкуванні з Ассірійською Церквою в Персії. Вони з радістю зустріли португальців як братів-християн і представників Римської Церкви, особливий статус якої вони продовжували визнавати, незважаючи на роки ізоляції.
Однак португальці в цілому не визнали законності Малабарської традиції й стали нав'язувати християнам Апостола Фоми латинські обряди й канони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Церкви, що відокремилися від Ассірійської церкви сходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок